Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
Merhaba arkadaşlar.

Uzun bir süre önce bir arkadaşımız sanırım UoStatusHook.dll dosyasını paylaşmış. 6x clientler için status bar değişimi için.
Fakat linklerin öldüğünü gördüm ve asıl paylaşan kişininde elinde olmadığı için başlık açıyorum.
Daha önceden dll dosyasını indiren arkadaşlar varsa, tekrar paylaşabilirlerse sevinirim.

Teşekkürler.
elimde mevcut msn adresini pm at msn'den yollarım.
bir yere upload edip linkini eklersen daha sağlıklı olur.
Kurcalerken sonunda buldum.Buyrun ;
https://s2.dosya.tc/server10/SXTUdt/UOStatHook.zip.html

Delphi için ;
function UOStatusHook(version:integer):pointer; stdcall external 'UOStatHook.dll'; //dll çağırma
kullanım
 UOStatusHook(503);
 veya
 UOStatusHook(6061);

Visual basic için;
Option Explicit
 Private Declare Function UOStatusHook Lib "UOStatHook.dll" _
 (ByVal version As Integer) As Long  //dll çağırma

kullanım
 UOStatusHook(503)
 veya 
UOStatusHook(6061)

Alıntıdır.
Teşekkürler :)
kaynak kodu yok sadece bir dll, içeriğini bilmediğiniz bir şeyi alıp oyuncularınızın bilgisayarında çalıştırmanız akıllıca bir davranış değil.
zak : kaynak kodu yok sadece bir dll, içeriğini bilmediğiniz bir şeyi alıp oyuncularınızın bilgisayarında çalıştırmanız akıllıca bir davranış değil.

arkadaş'a katılıyorum içinde ne olduğunu bilmiyoruz :)
Decompiler diye bir şey var arkadaşım :) İçeriğindeki gereksiz verileri kaldırırız.

Fakat kaynak kodları olsa daha iyi olurdu değişiklikler yapardık.
isteyen kullanır istemeyen kullanmaz dll'i kimse zorla kullansın diye yazmadım nokta :)
Arkadaşlar zaten dynamic library olarak sadece UoStatusHook fonksiyonunu cağırıyorum.
Zaten baktım Dependency ile başka fonksiyonda yok dll içinde.
@pyramid

Ayrıca hocaman ErCaN yo meen yazmışssın dediğim gibi.

İmzanı düzgün yazabilirdin. Herneyse onu editleyemezsin dedin. Gayet editledim.

Dll için tekrar teşekkürler arkadaşlar.

Ayrıca ufak bir şey fark ettim. Net Reflactor ile Razor içeriğine baktım vede senin kullandıgın memory locationlar aaa ne tesadüf aynıymış.

Arkadaşın neden uostatushooka 6.0.6.1 dışında ekleme yapmadığı belli oldu :) Razorla sınırlı kalmış sanırım.

Başta aklıma gelmemişti. Dll yi kullanmıyorum zaten şuanda. Razorun memory locationlarını aldım.

Genede uğraşmıssın dllye çevirmissin ne diyim eyvallah :)

Fakat çok uğraşmış gibi tavır takınma derim.

Bu konu ^Avatar^ tarafından düzenlendi(2012-03-21 22:13, 12 yıl önce)
kolay gelsin o zaman :)
@avatar
memory locationları elbette aynı çıkacak razorda aynı şeyi yapıyor çünkü orda biraz beyin erimesi yaşanmış :D
nuker : @avatar
memory locationları elbette aynı çıkacak razorda aynı şeyi yapıyor çünkü orda biraz beyin erimesi yaşanmış :D

Memory locationları tabikide aynı, onda şüphe yok, değişme durumu sadece clientten cliente değişir haliyle. Beyin erimesinden demek istediğini anlamadım. Direk almış geçirmiş dedim bukadar.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.