arkadaşlar ben verdatama bazı itemler aktardım itemler character page de gozukuo ama in-game de gozukmuo onun gozukmesini nasıl saglarım bide ben herhangi bir scriptdeki bi yaratıgın dragon gibi tükürmesini istiyorum nereye hangi kodu eklersem bu gerceklesir ?
Merhaba AndurilPvp,
1. sorunun çözümü animasyon yapmakla halledilir fakat çok zahmetli iştir. Yani in-game de oyuncu ile birlikte hareket etmesi için her hareketi tek tek çizmeniz gerekir, 100+ hareket olduğunu varsayarsak olayın zahmetini daha iyi anlarız

2. sorununda ise dragon aslında tükürmemektedir. Şöyle örnek verebilirim, oyunda insan şeklindeyken .anim 22 yazdığınızda yere yatar, fakat bir lama vb. şekle bürünüp aynı şeyi yaptığınızda farklı bir animasyon çıkar. Yine animasyonlarda biten bir iştir. Yani bir tüküren llamayı birebir yapmakta o denli zahmetlidir. Sadece tükürdüğündeki verdiğini damage efektini diyor isen, spellbook ekleyip addspell ile meteor swarm eklemelisin. Büyüden tam emin değilim fakat bu diye anımsıyorum

Teşekkürler
ya bak benim sorunum su bitane verdataya dragon ekledim skeleton dragon o dragonun buyu atmasını degil de dragon gibi saldırmasını istiyorum bide benim serverimdeki .add i_deathshroud lar savede kayboluyor bunun kaybolmaması icin ne yapmalıyım
Büyü atmasını değilde, peşinden koşup saldırmasını istiyorsan, npc in scriptinin içindeki,

On=@Create
INT=0

Ayarını yapmalısın

Deathshroud içinde ise

On=@Create
hitpoints {150 200}

gibi birşey yapabilirsin.
on=@create
npc brain_dragon

yaparsan dragonların özelligine sahip olur yani ilk atagında ateş püskürtür
sagl

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.