selam arkadaşlar uoyu oynarken bir türlü çözemedim bu sorunu u-s dekiler çözer dedim.Oyun oynarken oyunda bir yavaşlama oluyor yani ben normal yürüyorum fakat herkes birden 5-6 kare öne atliyor,onlara görede ben dura dura ilerliyorum.İnternet bağlantımda filan sorun yok Ultimanin içindeki desktopu tamamen sildiğimde oyun hızlanıyor fakat paperdoll açmamla birlikte tekrar eski yavaşlığına dönüyor.Tekrar belirtiyorum desktopu silince oyun normal hızına dönüyor girince fakat macro yaptığımda büyü çıkarttığımda tekrar yavaşlıyor.Uo ml yi kullanıyordum az önce AOS yi yükledim ondada aynı sorun var.Yardımlarınızı Bekliyorum.Ultimayı Bırakmak istemiyorum.Bu arada bilgisayarimin özellikleri 1gb ram 256mb ekran kartı p4 2.4 işlemci
Sorun sende değilde serverda olmasın ? yada herkes speed kullanıodur :D
Bilgisayarın sessizse yani ses kullanmıyorsan belki farkında değilsin oyunun müzikleri falan açıktır. O genelde oyunun oynanmasını cok yavaslatıyordu benim Ultima Online oynadıgım dönemlerde. Müzigi ve sesleri kapat. Çözünürlügü ayarla. Client'ı kapat tekrar aç. Makrolar değil makroları kullandıgında cıkan büyü ve hareketler seslerinden yavaslıyor olabilirsin. Denemende fayda var. Kolay gelsin.
Usta ben normal gidiyorum gözüküyorum rakip benimle koşuyor birden 5 adım öne atlıyor sonra tekrar 5 adım öne ama speed yok herkezle böyle oluyor.Çözünürlüğü 800 600 yaptım müziği filanda kapattım hala aynı sorun var.Aosyi indirdim onu kurdum ondada aynı şey oluyor action yapamıyorum kimseyi kovalayamıyorum kaçıyor kimseden kaçamıyorum yakalıyor.İnternet hızım filan harika ondan olduğunu sanmıyorum fakat..
Serverdaki lagdan kaynaklanabilirmi...herkesde aynı şey oluyor ve herkesde bu sorun yaşanıyoe değil mi?
herkeste aynı şey yaşanmıyor.Yani ben normal normal hızda yürüyemiyorum yavaşlıyorum herkeste benim gibi yürüyor gözüküyor birden 5 kare öne atliyor herkesle test ettim internet bağlantım harika fakat anlamadım neden.Desktopu siliyorum oyuna giriyorum bu sefer uçuyorum kimse yakalayamıyor fakat macro filan yapttımmı büyü çıkarttımmı tekrar yavaşliyor oyun.Bilgisayarimin özellikleri 256 ekran kartı 1gb ram 2.4 işlemci
xenox : Sorun sende değilde serverda olmasın ? yada herkes speed kullanıodur :D

+1 :)
bilgisayarında virüs falan olmasın?
Usta format attım yeni gerekirse gene atarım uoml de aynı sorun var uo aos dada aynı sorun var servera ilk girdigimde hızlı koşuyorum paperdoll filan açmamla birlikte yavaşlıyor oyun büyüleri filan yavaş atıyor kalabalık yerlerde kasıyor 2 kişi daldımı kasıyor karakter yavaş hareket ediyor uo %96 filan çekiyor işlemciden normalmi sizce bu?
%96 zaten yüksek bir oran işlemciyi fazladan yiyor clienti ilk açtığında takılmadan oynaman normal, aradan geçen 1-2 dk. içinde yavaşlaman daha normal..Uo Loader programını kullanmanı tavsiye ederim, işlemci kullanımını %50 oranlarında düşürüyor..Sitede Uo Loader programı mevcut böyle dene yine olmazsa başka çözümler düşünelim..
Az önce tekrar format attım oyuna girdim herşey güzel adama dedim gel koşalım tamam dedi koşuyoruz adamlar tak diye 5 kare öne atlıyor sürekli herkes böle koşuyoruz aynı gidiyoruz tak 5 kare tak 5 kare atlıyorlar.Ben onlara laglı gözüküyormuşum sende cok feci lag var diyorlar fakat internet bağlantım harika kosma hızı 10 sa benimki 8 le filan koşuyor farketmiyorsun kafayı yicem mecburen bırakmak zorunda kalıcam ultimayı...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.