Bir cümlenin içinde bir kelime geçerse bunu silebilir miyiz. Yani mesela, "hamit 123 asd 123" yazısı var. Ben bundan 123leri silmek istiyorum bunu nasıl yaparım?
Client 4x ve üzeri sürümlerde bu mümkün ama düşük sürümlerde bu mümkün değil. Hatta client 4x ve üzeri sürümlerde kopyala+yapıştır da yapabiliyorsunuz.
Peki nasıl bir kodlama ile yapabilirim bunu? <remove> gibi bir şey mi?
Script ile alaklı olmadığını biliyorum client'i kurcalaman gerek sanırım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar fikir verebilir.
:) Cevabınız için teşekkürler hocam ama ben script bakımından sormuştum :) sanırım az bilgi verdim kusura bakmayın.
Belli bir kelimenin kullanılmasını engellemek mi istiyorsun peki ?
aslında tam olarak o değil mesela ben .bank asda asda 123 adsd 123 asddjsg gibi bir cümle yazdığım zaman burdaki 123 leri silsin istiyorum
Eğer dediğin şey sadece harflerin yazılması ise;

Oyuncular oyuna girdiğinde bir event verirsin.Bu event yardımı ile oyuncular herhangi bir şey yazdıklarında(ya da neyde kontrol yapmak istiyorsan) o durum gerçekleştiğinde bir kontrol fonksiyonu eklersin.Bu kontrolde yazılanların rakam mı harf mi olduğunu kontrol ettirirsin.Eğer içerisinde rakam varsa cümleden çıkartıp cümle bitene kadar kontrolü devam ettirirsin.Daha kolay bir yolunu soruyorsan ona bir şey diyemeyeceğim ama verdiğin örnekten yola çıkarak böyle bir şey yapabilirsin.
Master
59.2997
RegEx (regular expression), sorunun yanıtı bunda gizli.
Ben o kadar şey yazıyorum, Gökberk 2 kelime yazıp işi çözüyor.Bilen adamın farkı :) :yes
@syntax, @slothere
Teşekkür ederim öncelikle. Fakat benim demek istediğim kelimeyi silmek yani mesela,

atıyorum ki functionumuz <remove kelime,cümle> olsun

<remove admin,<src.name>>

gibi bir döngü arıyorum ben umarım anlatabilmişimdir :)
Ben hala bir şey anlamadım kişinin normal yazısında ki yazıyı mı silmek istiyorsun başka bir yerde olan mı nerede ki yazıyı silmek istiyorsun biraz açıklayıcı ol yahu :(
mesela benim nickim

Hamit Samir Devecioğlu

Ben burdan Samir kısmını sileceğim Hamit Devecioğlu olacak. Ama bunu sadece bir nickte yapmayacağım yani mesela ABC CDE FGH nickindede CDE yi kaldıracam. Bunu nasıl yapabilirim.
Expert
34.0001
Slothere : RegEx (regular expression), sorunun yanıtı bunda gizli.

Ne şekilde anlatırsan anlat cevap burada. Tymaron hariç herkes ne demek istediğini anlamış :)
LOCAL._text "hamit 123 asd 123"
say <EXPLODE 123,<LOCAL._text>>

Bu konu caos tarafından düzenlendi(2012-02-04 14:06, 12 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.