Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

Mrb arkadaşlar ben Bu sitenin baya Eskisiyim :) eski Player'da diye biliriz.. ve buqun bir Konu acayım dedim saqıma soluma birde baktım Pvp serverları Dikkatimi cekti Neyse kısa kesiyorum 3 sendir ilk defa bir Pvp servarına qirdim ve Gm söyle bir pg attım -Sayın Yetkili Benim altımdan mare gitti dememe kalmadı adam cıkardı mare verdi :D sizce bu ilqinc midir ? bana qöre büyük bir sıkandal nasıl Olurda o mare o kadar degersiz Olur bunu anlamış degilim Nebula oynayanlar i Bilir biz Mare nedir bilmiyorduk v.s Mare qörünce Bir Kişilk cafede masaya Bütün Uocular toplanırdı Bu mare tek atıyoo falan filan neden bu kadar düştüü Bu Uo Onu anlamış deqilim neyse tşklr.. :) sizdn yorum bekliyorum eskiler..
Slencer : Mrb arkadaşlar ben Bu sitenin baya Eskisiyim :) eski Player'da diye biliriz..

Aynen Dediqin Gibi Kardesim Hersey Eskide Kaldi Eski Uo Zevki Kimsede Yok Ben Ilk Basladiqimda 1.5 Sene Bende Sadece Mare'nin Adi Vardi Goruntu ve Kendisi Yoktu :) Simdiyse Hersey Maziye Kazildi
PvP serverlerine girip kısa yoldan action yapmak isteyen oyunun özünden cıkmıs sadece birbirine üstünlüğü pvp ile sağlamaktan baska birşey bilmeyen bir nesil yetiştirdik. Böylece 150 kişilik pvp serverleri var. Suç sadece oyuncudada değil. Açılan ve 1 ay sonra kapanan sunucular oyuncuları buna yönlendiriyor. PvP serverlerini kesinlikle tasvip etmiyorum.
Master
59.2997
Merhaba,

@ Mysterious;
Aslına bakarsak PvP sunucuları dünya çapında da mevcut. Unutmamak gerekir ki PvP'de bu oyunun bir parçası, hatta önemli parçalarından bir tanesi. Onların diğer sunucuları etkilediğini pek düşünmüyorum. Mesela RunUO ve Sphere platformlarında yabancı PvP sunuculara girip baktığımda bizim kadar olmasa da belli özgürlükler, kolaylıklar mevcut ancak bizim sunucu sahiplerimiz ipin ucunu kaptırdı bir defa. Ama adamlara bakıyoruz, en kısa süreli sunucuları bile en az birkaç yıl faal olarak görev yapıyor ve daha sonra kapanıyor.

Bu hâle gelmesinin yegâne nedenlerinden bir tanesi de Mysterious'un da dediği gibi sunucuların kalıcı olamaması. Belli bir kitle yarattıktan sonra sunucuyu kapatmak zorunda olan, zevk için kapatan veya nedensiz yere kapatanlar yüzünden bu hâle geldi. Tabiki diğer bir nedeni de sırf oyuncu çekmek amacı ile hırs yapan sunucu sahipleri. Herşeyi kolaylaştırıp, ultimanın özünde bulunmayan skill dummy, stat drum ve bilinmeden saçma sapan kullanılan power hour değerleri de bu etkenleri oldukça etkiledi.
Slothere : Merhaba,

@ Mysterious;
Aslına bakarsak PvP sunucuları dünya çapında da mevcut. Unutmamak gerekir ki PvP'de bu oyunun bir parçası, hatta önemli parçalarından bir tanesi. Onların diğer sunucuları etkilediğini pek düşünmüyorum. Mesela RunUO ve Sphere platformlarında yabancı PvP sunuculara girip baktığımda bizim kadar olmasa da belli özgürlükler, kolaylıklar mevcut ancak bizim sunucu sahiplerimiz ipin ucunu kaptırdı bir defa. Ama adamlara bakıyoruz, en kısa süreli sunucuları bile en az birkaç yıl faal olarak görev yapıyor ve daha sonra kapanıyor.

Bu hâle gelmesinin yegâne nedenlerinden bir tanesi de Mysterious'un da dediği gibi sunucuların kalıcı olamaması. Belli bir kitle yarattıktan sonra sunucuyu kapatmak zorunda olan, zevk için kapatan veya nedensiz yere kapatanlar yüzünden bu hâle geldi. Tabiki diğer bir nedeni de sırf oyuncu çekmek amacı ile hırs yapan sunucu sahipleri. Herşeyi kolaylaştırıp, ultimanın özünde bulunmayan skill dummy, stat drum ve bilinmeden saçma sapan kullanılan power hour değerleri de bu etkenleri oldukça etkiledi.

Yorumunu keyifle okudum ve bir bakıma +1

Ama şöyle bir etken daha var. Yabancı oyuncuların, biz Türk oyuncuları gibi çıkarcı, hile peşinde koşan kişilikleri yok. Adamlar adam gibi oyununu oynuyor ve tadını çıkartıyor. Oysa ki bizimkiler ... anlatmaya gerek yok sanırım. Uzun vadeli demişsin. Evet bu konuda %100 haklısın fakat oyuncular artık uzun vadeli olup olmadığınada bakmıyorlar. Mesela Nebula'yı örnek vereyim kaç senedir açık ama oyuncu sayısı 150-200. Bazı oyuncular demeyim, birçok oyuncu kolaya kaçmaktan hoşlanıyor. Oysa ki en kolay şeyin en sıkıcı şey olduklarını hala daha kavrayabilmiş değiller. Şuanda Türkiye'de birçok sağlam ve uzun vadeli sunucu var fakat oyuncu sayıları 6-10 civarı gidiyor. Bu durum gerçekten berbat ötesi birşey ve sunucu zor olmasının yanında çok eğlenceli. Kişiler bu yöne artık bakmıyor. Bakan taraf sadece bir quest olsun ve sürekli pvp, action olsun diye gidiyor... Artık sunucu sahiplerininde bu sebepten sıkıldığı için sunucularını kapattığına inanıyorum. Çünkü açık kalsada birşey değişmeyeceklerini onlarda biliyor ve böylece artık uzun vadeli sunucu kalmıyor. Tabi bazı sunucular var ilk günden 100-200-300-400 olan sunucular veya 200-300 olan sunucular. Bu sunucularda bulunan tek şey (benim yorumum) [30 tane edit, + 30 edit 4 arkadaşına item verse 30x4 = 120 ] Bunu gören diğer masum oyuncularda bunlara atlıyor ve işlem tamamlanıyor. Kaliteli sunucuların yapamadıklarını, birkaç hafta, ay'da başarabiliyorlar. Bu durumda bizim için kötüye bir işaret :no
Slothere : Merhaba,

@ Mysterious;

PvP sunucularından bahsetmişsiniz oyunun parçası demişsiniz fakat Ultima Online bir MMORPG oyunudur bunun içine PvP gibi basit bir kavramı koymak bile bu oyunu yapanlara hakarettir.
Master
59.2997
Unutmamak gerekir ki PvP'de bu oyunun bir parçası, hatta önemli parçalarından bir tanesi.

Dikkatli okumanı tavsiye ediyorum, PvP sunucuları değil PvP bu oyunun bir parçası demiştim :)
PvP kavramı her yerde var doğrudur ama sadece pvp açıkcası b.k'a sarıyor.
Zaten pvp pp yada rp serveri diyede birşey yok. Oyuncu zor sevmiyor. Sunucu sahiplerinede yüklenmemek gerekir. 10 player ile kaç ay açık kalacak ki? Sonucta görünen köy klavuz istemez. 5 ila 7 yıldır bu işin içindeyim ama oyuncu sayısı yüksek sunucu yaratmak icin 4-5 server açıp kapamak gerekiyormus bunu öğrendim.
ya Arkadaşlar ne kdr güzeL hala İçinizde Yeni Başladığınız Ultima Zamanlarına Dönme İsteği var amma artık ultima online yohH kritik bi soru sorayım belki Sırf Uo yüzünden bu site 2 sene sonra olacakmı ?
FairyTaLe : ya Arkadaşlar ne kdr güzeL hala İçinizde Yeni Başladığınız Ultima Zamanlarına Dönme İsteği var amma artık ultima online yohH kritik bi soru sorayım belki Sırf Uo yüzünden bu site 2 sene sonra olacakmı ?

Bunu Ne Sen Nede Lucretius/Ugur GOK Kardesimiz Bilebilir Bunu Yanlizca Omur Defterimizi Yazan Melekler Bilir
Master
59.2997
Sitemiz sadece Ultima-online üzerinden işlemiyor. Ultima-Online sitemizin önemli bir parçasını oluşturabilir, ancak başka konseptlerimiz de mevcut. Ultima Online olmaz ise o konseptler ile site devam edicektir arkadaşlar bu konuda bir sıkıntınız bulunmasın.
Bu sitenin kapanacağını pek sanmıyorum. Slothere isimli arkadaşımızın dediği gibi bu platform sadece ultima online ağırlıklı değil. Ultima biter site devam eder görüşüm, fakat dediğiniz ve dediğimiz gibi ben oyuncu olmayı özledim. Şuanda ultima'da eski günleri yaşatıcak sunucu sayısı çok ama çok az. Eskiden bir desert ostard sahibi olabilmek için g*tumuzu yırtarken, bugün girdiğim sunucularda kirin, must, unicorn vb. binekler horse gibi dağılıyor ve dağıtılıyor. Belki biraz olsun sunucu sahipleri özen gösterirlerse eski tadı yeni oyunculara verebiliriz. Birde kimsenin yanlış düşünmesini kesinlikle ama kesinlikle istemem. Sunucu sahipleri eğer yeteri kadar maddi destek sağlayamıyorsa sunucu açmasın. Hani eğer açacaksada gerçekten söylesin, desin ki biz uzun ömürlü değiliz en fazla size 2-3 aylık eğlence sağlayabiliriz desin. Çünkü bu durumdan gerçekten ama gerçekten çok sıkıldım. 1 ayda 10 sunucu açılıyorsa 9'u kapanıyor. Rezil ve berbat bir durum ne yazık ki. Burada xantier kardeşimiz yanlış anlamasın ama sponsor'u olan bir sunucusu varmış. Sponsorun her an ne yapacağı belli olmaz ve kendisine iletmek isterim, sunucu açacağına başarılı sunucularda yöneticilik yap. Geçen gün senin sunucunda 10-15 online'da olsa orada emekler dönmüş ve o kişilerin emekleri az kalsın bir yardımsever çıkmasa gidiyormuş... Neyse kısacası gerçekten maddi sıkıntı çeken kişiler sunucu açmasın. Şurada önemli olan uzun vadeli, keyifli ve editsiz (0 lag) ile oyun oynayabilmek. Eminim ki böyle bir sunucu çıkarsa gerek Slothere, Noxier veya birçok benzeri ismi duyulmuş kişilerinde oyunculuğa döneceğine inanıyorum. Neyse... Artık burada yazsamda kimsenin takacağınıda pek sanmam. Herkez kendi kafasına göre gidiyor ve kimse kimseyi dinlemiyor...
Örnek olarak Counter-Strike benim burada bulunma sebebim geneli uo ama önemli bir payda cs'dir.
Üşenmesem Ultima kötüye gidiyor diye 100'lerce başlığı bir arada toplayacağım, buda farklı yoldan Ultimanın eskiye oranla ne kadar düştüğünü anlatan bir konu. Neyse bu başka bir bakış acısı yanlış anlaşılmasın sadece konuların çok fazla olduğunu belirtmek istedim zaten bu gidişle sabit bir konu açılır herkes oraya düşüncelerini yazar böylece forum kirliliği kalkar diye düşünüyorum.

Konuya gelirsek :
1-pvp serverı o adamlar için oyuncudaki item önemlideğil ne kadar oyuncu olursa o kadar iyi ayağındalar.
2-Eski oyuncu kitlesi var ancak 3-4 tane kalite denilebilecek server olmasından kitle bölündü kendimce bir istatistik yaptım 2000'e yakın Ultima Online oyuncusu şu anda mevcut. Tatilde olanlar, diğer oyuncularla aynı anda online olamayanar, başka sunucularda olanlar, sunucu açılmasını bekleyenler falan hepsi dahil 2000'e yakın UO oyuncusu bulunmakta ve bu kitlenin büyük bir kısmı eski oyuncular. Bu sayıya yetkililer dahil değil düşünün artık.
3-Keşke newbie zamanımızda olsakta ata binicem ayağına ata dalsam.

Ultima-Strike.com
Bu soruya aslında Uğur GÖK arkadaşımızın cevap vermesi gerekir ancak kendisi şu sıralar çok yoğun. Çok fazla hakkım olmasada yıllardır üyesi bulunduğum ve yetkili konumunda olduğum platformumuz hakkında bir açıklama yapmak istiyorum.

Biliyorsunuz ki U-S eski tasarımından tamamen farklı yep yeni tasarımı ile hizmetini genişletti. Bu çalışmalar sizin sandığınız kadar kolay olmuyor, malesef. Uğur arkadaşım site için bir çok şey yapıyor ve yapmaya devam edecek. Ancak ne var ki ister istemez espiride olsa arada laf söylemek amacı ilede olsa bu tarz yorumlar alıyoruz. Bir dönem U-S'nin artık bittiği zamanlar denirken son zamanlardaki aktiflik gözümüzden kaçmıyor. Herkes U-S bitti derken aslında site açıldığı gün amacı olan görevini tamamladı olay sadece bundan ibaret. Herkes kendine birşeyler katmasıyla ve geliştirmesiyle diğer insanlarada msn aracılığı ile yardımcı olması U-S'de yardım topic'lerini biraz daha azalttı ne var ki aynı şekilde U-S dökümanları bu konuda çok yararlı. İnsanlar araştırma yapmasını bilmezken araştırma yapmasını öğrendi. Diyeceğim o ki ilk evresini tamamlayan U-S sadece ultimayla sınırlı değil ve gelecekte vaad ettiği yeniliklerle UO, CS, COD, WOW ve diğer oyunlarda sizlere sunduğu hizmeti arttıracaktır. U-S sunacağı hizmetleri yanı sıra hepimizi bir aile ortamına soktu, kimimiz kimimize kardeşim dedi kimimiz dostum kimimiz arkadaşım ve daha fazlası. Şimdi size soruyorum Ultima ve diğer oyunların gidişatı sizce Ailemizi etkileyebilirmi?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.