12700 saniyede bir yumurta belirtilen adrese koyuluyor bu taşla, fakat bu zaman içerisinde o yumurtayı kimse almamışsa tekrar yumurta koyduğunda 2 tane yumurta üst üste oluyor. Bunun olmaması için ne yapabilirim? Yani bu zaman içinde kimse almamışsa yumurtayı tekrar çıktığında önceki yumurtanın silinmesini gerekli. Ne yapabilirim? Yardımınız için teşekkür ederim.

[ITEMDEF i_yumurta_spawn_tasi] 
NAME=Spawn Tasi
ID=i_grave_stone
TYPE=T_EQ_SCRIPT 
WEIGHT=0 

ON=@DCLICK
src.sysmessage @1981,1,1,1 Kaldırma
RETURN 1

On=@Click
MESSAGE @1953,1,1,1 Spawn koyuyom ben abi ya
return 1

ON=@Create 
color 0123
ATTR=08010
attr=attr_invis
TIMER 1

ON=@TIMER
newitem i_egg_ostard2
new.p 4842,3589
TIMER 127000
RETURN 1

Bu konu ycihangir tarafından düzenlendi(2012-07-13 15:27, 11 yıl önce)
if sorgusuyla yapabilirsin.
if sorgusuyla olduğu belli zaten, ama ben nasıl yapacağımı çıkaramadım. Taş otomatik yumurta koyuyor belirli bi yere, ilk koyduğunda kimse almamışsa ikinci kez koyduğunda 2 tane yumurta üst üste olmuş oluyor. altındaki silinicek nasıl yapabiliriz veya başka yol varmıdır?
ON=@TIMER
newitem i_egg_ostard2
new.p 4842,3589
new.timer 126999
TIMER 127000
RETURN 1

i_egg_ostard2 çıkarttığında new.timer zaman kısıtlaması getirirsen ve i_egg_ostard2 scriptinden On=@Timer altına şu şekilde yaparsan olur sanıyorum.

[itemdef i_egg_ostard2]
...
...
...

ON=@Timer
remove
return 1

Alternatif olarak;

[itemdef i_egg_ostard2]
...
...
...

ON=@Create
timer 126999

ON=@Timer
remove
return 1
İyide bu senin dediğin her egg ostard için geçerli. Yani adamda yumurta varsa 12699 saniye içinde silinecek. :) ???

Ama şuda var, yumurta koyulduğunda 12699 saniye sonra silinir, adam çantasına aldığı zaman zaman yine işler. Fakat yumurtayı çantasına aldığında timeri -1 yapabiliriz? diye düşünüyorum. Eğer doğruysa çantana aldığın zaman timer -1 yapması nasıl olacak

itemi hareket ettirme triggeri neydi On=@move_item falanmıydı

hm ya da hareket ettirilemez yaparız. çift tıklayınca çantasına düşer ve böylece timer -1 olur, bu daha iyi sanırım

Bu konu ycihangir tarafından düzenlendi(2012-07-14 22:35, 11 yıl önce)
ON=@Timer
if !(<cont>)
   remove
   return 1
endif

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.