Merhaba arkadaslar.Size nasıl world of warcraft serveri kurldugundan bahsedeceğim ve yazının devamında bunun korkutucu birsey olmadıgını anlayacaksınız.

İlk önce bu yasal mı?
Evet sözleşmede bulunan (Ultima online'da da oldugu gibi) açıklar yüzünden eglence amaclı kişisel sunucuları açabiliyoruz. Bunları nete kasımakda da sorun yok. Çok fazla irdelemediğim için tam olarak bu konuyu anlatamam.
İlgilenen arkadaslar için

www.wddg-online.com wowemu nun resmi sitesinden ögrenebilirler. Forumlarında mevcuttur.

Kısacası siz sunucunuzu açtıgınızda basınız belaya girmiyor sphere-runuo-uo gibi.

------------
Nasıl işliyor
Wddg online ın çıkardığı son paket "wowemu armageddon 402" wow clientlarının 402 versiyonunu desteklemektedir.

wow emu daha once sphere kullanan herkesin kolayca kullanabileceği niteliktedir.

Text tabanlı oldugu için scriptsel acıdan kolay kullanıma sahip.

- Kurulum
Bilgisayarımızdaki wow versiyonunu orginal sunucusuna girerek son guncelleme kadar yapıyoruz. Bu suan 402 oluyor.
daha sonra www.wddg-online.com sitesine uye olup download bölümünden wowemu armagedon 402 versiyonunu download ediyoruz. asada bi link i mevcuttur.

https://wddg.mine.nu/files/WDDG_Armageddon_v1.4.2.rar

gelen program setup halinde olup size kurulumda yardımcı olacaktır.
Kurulum bittiğinde c:/program files/WDDG DataBase yada siz nereye kurduysanız oraya gidip maps klasorune giriyoruz. burada bir BATCREATER.exe mevcut. bunu calıstırıp wow un yuklu oldugu klasoru yani c:/program files/world of warcraft ı gösteriyoruz.
Program maps klasorunun içine bir msdos komut programcıgı koyacaktır. map_extract.bat bunu çalıstırdımızda çıkan sorulara No diyerek devam edin. Uzun bir kopyalama işleminden sonra sunucunuzun temeli atılmış oluyor.

şimdi gelelim ayarlara.
IP-Configuration.exe isimli programı calıstırıp sunucunuzun ismini ip adresini ayarlıyorsunuz. daha sonra save edip kapatın.
wowlauncher.exe isimli programı calıstırıp enable tusuna basıyoruz.

son olarak Account Creator.exe ile kendimize gm account u acıyoruz.

simdi sunucunuz açılabilir halde.
TrayWoWemu.exe isimli programı calıstırdınızda sistem barınızda bir pencerecik belirecek onu actınızda sphere den asına bir consol gelecektir. fakat bu konsola yazı yazamıyoruz. en azından şimdilik.

--- Sunucumuzu actıktan sonra oyuna girme
Sorunsuz şekilde sunucunuzu actınızda oyuna local olarak girmeniz için yapmanız gereken
not defterini acıp 127.0.0.1 yazıp bunu "wow on lan.wow" ismi ile kaydetmek. dikkat edin uzantısı wow olacak. sonu txt olursa acamazsınız.

eger bu işlemide basarı ile yaparsanız karsınıza wow giriş ekranı gelecektir. buraya yukarda actıgımız account ile giriş yapabiliriz.

-- interneten adam sokmak ve account sistemi
ip adresinizi arkadaslarınıza verdiğinizde onlar
https://sizinipadresiniz:8080 adresinden kendilerine account acabilirler.
evet account sistemi wowemu ile birlikte geliyor.
sonra realmlist.wtf (wow un yuklu oldugu dizinde) dosyasını notepad ile acıp içine set realmlist sizinipadresiniz (örn : set realmlist 192.168.128.21 gibi) yazıp kaydedip kapattıklarında wow client 402 ile girebilirler.

Bu yazı bir yerden alıntıdır simdiden belirtiyim tartısma cıkmasın...

Yardımcı olduysam ne mutlu bana sorularınızı bu topic altına yazabilirsiniz.

paticik.com'da Patonojen tarafından yazılmıştır..

Bu konu Lucretius tarafından düzenlendi(2005-09-06 17:29, 18 yıl önce)
güzel bir topic olmuş sabitliyorum.
Eline sağlık ben korkuyodum :) Yeni bişiler yapmak istiyodum bak kasılabilir :)
www.kaldorei.com/worldmap

Bu sitede cok kaliteli wow haritası var bazılarına yardımcı olabilir bunu da ekliyim bu arada yorumlarınız için içten teşekkürlerimi sunarım
Server kurucaksanız ilk olarak yüksek bir sistem gerektirir.Bide serverın kurulu olduğu dizinlerde bug dolu fixlemek gerekir(kurucaklar okuyunda bıktım bu buglı serverlarda oynamaktan

1.Duel Command'ı Aktifleyin

2.Quest item ve npclerini koyun

3.İyi bir host bulun

4.Asla ve asla vendorların yerlerini değiştirmeyin

5.Şehir guardlarını güçlendirin

6.Level limiti ayarlayın(bir kere level 72 player görmüştüm)

7.Second skill vendorları koyun(herbalism,mining .....)

8.reklam yapın

9.Üyeler için önemli olan sitedir.Siteyi güzel yapmalısınız

10.Anti-hack programları lazımdır
Birisi açsada oynasak =)
Cok fazla acık server var ugramak istersen Buyur
Soul :

https://wddg.mine.nu/files/WDDG_Armageddon_v1.4.2.rar

Yeni bir link verirmisiniz mumkunse aradim bulamadım ben.

İyi günler
Novice
0.6
Verdiği link çalışmıyor ben bi tane buldum isteyen buradanda indirebilir. https://www.users.on.net/~broocln/WDDG_Armageddon_v1.4.2.rar boyut = 21,1 mb
arkadaslar oyunun 1.7.0 versiyonu için de bir program var isteyen deneyebilir yapabilen varsa onuda anlatsın lütfen.program aşşağıdaki linkte;
https://wowtools.mine.nu/Servers/1.6.0/WoWemu_4671.1.0_full.rar
en son emu sürümü kaç ?
yaff arkadslar ben wow u makınama kurmak ıcı cd bulamadım ınt den nereden ındırebılırım acaba lınkını atarısınız
Arkadaslar topic acmamak için buraya yazayım dedim wow 1.8.0 server ı kurmak için hangi emulator lazım link verirseniz sevinirm
wow oynamam ama lütfen sözüme kulak verin gidipte her allahın kulu ultima online serwer açtı ve ultima can cekisiyor. 2 gunde kapatıcaksanız serweri yada tam teskilatlı olmucaksanız lutfen wowada bulasmaın bari onu saygılıca oynayabilsin millet........
[kimse yanlıs anlamasın sözüm meclisten dısarı hemen sawunma mekanizması geliştirmein lütfen]
yok kardes yalnıs anlamadım da ben wowdaki her itemi felan yaratıkları ogrenmek için acıcam yaza orginal de baslıcam da onceden hazırlık olsun die

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.