Arkadaşlar merhaba. Bir programa ihtiyacım var. Program detayları aşağıda yer almaktadır.

Bu programı en kısa sürede yazacak arkadaş ile istediği taktirde ücret ödemesi yapılacaktır. Özel mesajdan ücret konusunu konuşabiliriz.

Proje Adi : Varsan Varim Yarışma Programi

Proje Detaylari:
-----------------------
Aşağıda geliştireceğiniz projenin detaylari sunulmaktadir;

- 18 adet sari kutu temsili olarak kullanilacaktir. Bu kutularin değerleri şunlar olacak
şekilde tamamen rast gele atanacaktır.
a. 3 adet 1.000.000 TL
b. 3 adet 500.000 TL
c. 2 adet 250.000 TL
d. 2 adet 100.000 TL
e. 2 adet 50.000 TL
f. 3 adet 25.000 TL
g. 2 adet 5.000 TL
h. 1 adet 1 TL

- Yukarida belirtilen sayilar rastgele olarak 18 kutuya atanacaktir.

- Ekranda iki kolon (sağa 9 adet sola 9 adet kutu değerleri) yazilacaktir.

- Kutular açıldıkça, seçilen kutunun değeri ekrana yazılacak ve tekrar iki kolon
açılmayan kutu değerleri ekrana yazılacaktır.

- Her defasında oyuncu (siz) kutuyu klavyeden gireceksiniz.

- Bilgisayar ise her 3 kutuda bir size kalan kutuların ortalamasının %25'ini teklif edecek.
Kabul ederseniz program bitecek.

- Sonuna kadar giden oyuncu kutusunu alacak.

Bu projede, yukaridaki kodu geliştirmeniz beklenmektedir.
if ve rand ile üstüne az uğraşılarak yapılacak bir program. Fakat herhangi bir parasal değer içerecek kadar bir program değil. Neden kendin başlamıyorsun ki ? Çok zor olcağını zannetmiyorum. CNG 140 dersimde 2 sene önce blackjack yapmamız istenmişti. Colsol olarak. Ondan kat kat kolay olduğunu görüyorum. Bence 1 kaç saat uğraşırsan halledebilirsin.

Dediğim gibi tek yapman gerek C yada C++ fark etmicektir internette if ve rand kullanımına bakmanı tavsiye ederim. Zaten biliyorum diyorsan, üşengeçsin demektir =)

Yazılım için en basit DevC++ kullanabilirsin. 4 5mb kadar bir program.

#include <time.h>
#include <math.h>
#include <stdlib.h>

time ve math librarylerini mutlaka eklemeyi unutma. Ayrıca programı her çalıştırdığında sürekli aynı olasıkları almak istemiyorsan,
srand fonksiyonuda kullanabilirsin.

Kolay gelsin.

Bu konu ^Avatar^ tarafından düzenlendi(2012-05-28 05:03, 11 yıl önce)
Adept
4.3
Saniyorum ki Chimes programinda basit bir grafik de istiyor anladigim kadariyla?
Neran : Saniyorum ki Chimes programinda basit bir grafik de istiyor anladigim kadariyla?

Kutu seçiplerini basit bir windows arayüzü ile picture boxa (paint bile olur) hazırladığı şablonları örneğin siyah çerçeveli ortasında 300.000 vesayre yazan resimleri oluşturup yerleştirebilir. Daha sonrada seçme işlemlerini picturebox_on_click() fonksiyon sekmesinden ayarlayabilir.Windows form çalışması yapıyor ise visual c++ tavsiye ederim.

Eğer kendin yapıcaksan programı, takıldığın yerlerde yardımcı olabilirim.

Kolay gelsin tekrardan.
olm kız arkadaşın hala daha mezun olmadı mı, her sene C de C diye çevrede dolanıyosun :D
Anılın kız arkadaşı zaten özel bir davetiye ile mezuniyete biz u-s üyelerini çağıracakmış.
Grafik vs istemiyorum programda.

Eğer ki programlama bilgim olsaydı zaten öğrenmiştim şu zamana kadar fakat programlamaya dair herhangi bir bilgim yok. Öğrenecek kadar da vaktim yok çalışan insanın halinden anlayın :)

Olum Coşkun nişanlım daha 1. sınıfta :D

Ardıl kendi mezuniyetime çağırıcam sizi :D
Expert
34.0001
ya sen bunun için mi uyandırdın beni sabahın köründe anıl allah cezanı vermesin be illa c mi olacak dön bana tekrar bakalım
İlla C olacak kardeşim :D

Ayrıca sabahın körü dediğinde ben öğle yemeği yiyordum :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.