Bunlar var olan şeyler ama kimileri bilmiyor seditio nedir nasıl bişidir.Seditio'nun bilinmeyen bi sürü özellikleri var bende kendime seditio kurdum(gerçi işin içinden bi türlü çıkamadım :) ) çok güzel bişi mesela forumda son mesajlar en son üye olanlar doğum günü olanlar en son eklenen döküman,script programlar falan bi sürü özelliği var bunları şimdi vereceğim.

Not:Ultima-strike 'da bir seditio harikasıdır :)

Buyrunuz::::

Haa bu arada eklentileri nasıl yapıcam diyorsanız oonuda anlatıcam merak etmeyin :) kendi bilgimdir bu yazıları alıntı etmedim :)

Seditio Güncel Takip Sistemi:
Seditio hakkında gelişmeleri sitenizin panelinden takip edebileceğiniz eklenti

İndir: Seditio Güncel Takip Sistemi
kurulum içinde yazıyor.

Hızlı Mesaj Silici v1.0:
Belirtilen üye'nin forumlara gönderdiği tüm mesajları siler.

İndir: Hızlı Mesaj Silici v1.0

Nasıl Kurulur:

- hizlimesajsilici klasörünü Seditio ana dizininde bulunan Plugins/ klasörü içine kopyalayın,

- Yönetim panelinden (administration) plugins (eklentiler) sayfasına girip Hızlı Mesaj Silici'ye tıklayın,

- Install All (yükle) linkine tıklayarak devam edin,

Nasıl Çalışır:

- Yönetim panelinde (administration) bulunan Tools (araçlar) bölümüne girerek Hızlı Mesaj Silici'ye
ulaşabilirsiniz.

Yöneticiler Eklentisi v1.0
Bu eklenti ile anasayfanızda yöneticilerinizi grupsal olarak gösterebilirsiniz.

İndir: Yöneticiler Eklentisi v1.0

Nasıl Kurulur:

- yoneticiler klasörünü Seditio ana dizininde bulunan Plugins/ klasörü içine kopyalayın,
- index.tpl dosyasını herhangi bir html editor ile açarak {INDEX_YONETICILER} etiketini
istediğiniz yere yerleştirin,

- Yönetim panelinden (administration) plugins sayfasına girip Yöneticiler'e tıklayın,

- Install All (yükle) linkine tıklayarak devam edin,

- Eklenti ayar sayfasına girerek grupları belirleyebilirsiniz.
(maksimum 5 grup belirleyebilirsiniz, göstermek istemediğiniz grupları 0 olarak belirlemelisiniz.)

* Ayar sayfasında 5 adet grup bulunmakta;
- Grupları belirlerken belirtilen sayılar, grup id'leridir.
- Grup id'lerine admin.php?m=users sayfasından grup isimleri linklerinin üzerine gelerek öğrenebilirsiniz.
- Anasayfada grup sıralama gösterimini siz ayar sayfasından belirliyorsunuz. Grup1 ilk sıradadır ve grup~
takibi devam etmektedir.
UYARI: göstermek istemediğiniz grubu 0 olarak belirlemelisiniz.

Son Dosyalar ve Dökümanlar:
Bu eklenti ile anasayfanızda, eklenen son döküman ve dosyaları ayrıntılı gösterebilirsiniz.

İndir: Son Dosyalar ve Dökümanlar

Nasıl Kurulur:

- sonsayfalar klasörünü Seditio ana dizininde bulunan Plugins/ klasörü içine kopyalayın,
- index.tpl dosyasını herhangi bir html editor ile açarak {INDEX_DOKUMANLAR} ve {INDEX_DOSYALAR}
etiketlerini istediğiniz yere yerleştirin (orta geniş alana yerleştirmeniz önerilir)

- Yönetim panelinden (administration) plugins sayfasına girip Son Dosyalar ve Dökümanlar'a tıklayın,

- Install All (yükle) linkine tıklayarak devam edin.

- Eklenti ayar sayfasına girerek sitenize uygun şekilde ayarları yapın.

* Ayar sayfasında hem döküman hemde dosyalar için sıralama (order) kısmı bulunmakta, bu kısımlarda;
page_date = son tarihe göre sıralama,
page_count = en çok görüntülenme sırasına göre,
page_filecount = en çok indirilme sırasına göre
anlamını taşımaktadır.

Hava Durumu:
Türkiye illerinin günlük hava durumu bilgilerini gösterir.

İndir: Hava Durumu v1.0

Nasıl Kurulur:

- havadurumu klasörünü Seditio ana dizininde bulunan Plugins/ klasörü içine kopyalayın,
- index.tpl dosyasını herhangi bir html editor ile açarak {INDEX_HAVADURUMU} etiketini
istediğiniz yere yerleştirin.
- Yönetim panelinden (administration) plugins sayfasına girip Hava Durumu'na tıklayın,
- Eklenti *ayar sayfasına girerek varsayılan **il'i seçerek ilk göstereceği il'i belirleyebilirsiniz.
*(eklenti ayar sayfası: admin.php?m=config&n=edit&o=plug&p=havadurumu)
**(varsayılan il: ISTANBUL)

Üye Açtığı Konular:
Bu plugin ile Üyelerin açtığı konuları, üye detaylarında gösterebilirsiniz.
İndir: Üye Açtığı Konular

Nasıl Kurulur:

- uyekonular klasörünü Seditio ana dizininde bulunan Plugins/ klasörü içine kopyalayın,
- users.details.tpl dosyasını herhangi bir html editor ile açarak {USERS_DETAILS_UYEKONULAR}
etiketini istediğiniz yere yerleştirin.
- Yönetim panelinden (administration) plugins bölümüne girip Üye Açtığı Konular'a tıklayın,

En Çok Konu Açanlar v1.1:
Bu plugin ile forumda en çok konu açan üyeleri anasayfanızda gösterebilirsiniz.

İndir: En Çok Konu Açanlar v1.1

Nasıl Kurulur:

- konuacanlar klasörünü Seditio ana dizininde bulunan Plugins/ klasörü içine kopyalayın,
- index.tpl dosyasını herhangi bir html editor ile açarak {PLUGIN_KONUACANLAR} etiketini
istediğiniz yere yerleştirin.
- Yönetim panelinden (administration) plugins bölümüne girip En Çok Konu Açanlar'a tıklayın,
- Eklentiyi setup (ayar) kısmından listelenecek kullanıcı sayısını ve cache (ara bellek) süresini belirleyebilirsiniz.

Şimdilik bukadar daha sonra yenilerini ekleyeceğim güncelleyeceğim.

Bu konu Lucretius tarafından düzenlendi(2008-11-10 23:57, 15 yıl önce)
Güncellersen seviniriz!
Bu Konuyu Güncelleme Durumu Söz Konusu Olabilirmi Acaba Bilen Arkadaşlar
https://www.seditiocms.com/ adresinden eklentilere sahip olabilirsiniz.
Tşk Ederim Peki Sizin Bilginiz Varmıdır... Seditio'dan

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.