Merhaba Arkadaşlar.
Php konusunda yenilerdenim yanlış bildiğim şeyler olabilir lütfen uyarın bu tarz durumlarda..
Sorum daha önce sorulduysa özür dilerim çok aradım ama ne burda ne başka bi yerde bulamadım..

Sorunum şu:
Textarea'da yazdığım verideki tek ve çift tırnak işaretlerini hiçbir şekilde db'ye kaydedilmiyor..
Örn: Text areaya "Ankara'nın taşına bak" yazdığımda bu db'ye "Ankaranın taşına bak" olarak ekleniyor.

mysql_real_escape_string kullanıyorum bunda bir hata yapıyorum sanırım yardımcı olursanız sevinirim.
Tırnak işaretleri PHP'de özel bir duruma sahiptir. Çünkü tırnak işaretleri genel ayraçtır. Bu yüzden tırnak önlerine slash eklemen gereklidir.

örnek kod:

$yeni = addslashes($eski);
şeklinde kullanabilirsin.

Hayatında başarılar.
addslashes kullandığımda 3 tane \işareti ekleniyor zaten mysql_real_escape_string olduğu için..
Tek başına mysql_real_escape_string yapıncada veritabanına tırnaklar hiç eklenmiyor..

Veri tabanına eklemeden mysql_real_escape_string yapıp denemek için gösterttiğimde tırnaklar düzgün gözüküyor..
veritabanındaki veriyi yazdırdığın alanın türü nedir?
text
zaten image olamaz. phpmyadminden veritabanındaki veriyi yazdırdığın alanı kontrol et.
Veriyi yazdırdıgım alan Text zaten Lucre , yada benmi sorduğunu yanlış anlıyorum ?
normal text'den bahsetmiyorsan. O alanın türünü varchar yap değeride 255 yap.
255 bizim için yeterli değil , ondan varchar değil text olarak ayarladık. Varcharda max : 255
tamam bahsettiğimiz aynıymış ben başka bir tür vardır diye düşündüm. fakat senin kullandığın gibi kullanıyorum bende bir sorun yok, tırnaklar ekleniyor.
Bende eklenmiyor ancak ;

David ( Neran ) 'in şu fonksiyonu sorunu çözdü.

function me_escape($value)
{
if (get_magic_quotes_gpc()) {
$value = stripslashes($value);
}
if (!is_numeric($value)) {
$value = mysql_real_escape_string($value);
}
return $value;
}

VALUES('me_escape($_POST['asd'])')

Teşekkür ederim yardımların için Uğur.
Uğur'un dediği de doğru fakat echo yaparken stripslashes uygulamaz isen 3 tane slash görünür.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.