Bak dostum, kurman problem değil benim 10 yaşındaki kardeşim de plesk panel kuruyor (: kurmak değil, cahil olmamak önemlidir. Sana burda yardım etmeye çalışıyorum farkındamısın? Gerçi bi cahil'e ne kadar laf anlatsanda "Siyah'a renk der..." orası ayrı bi vaka... Demem o ki plesk kendi izin sağlar ona yazma izni ve okuma izni. Yazdırdığın dosyanın Securty bölümüne bak bakalım Web kullanıcının erişim izinleri ne bi oku (: Write vs.vs vardır ;) Cahil olmamak gerek...

@Noxier;

Üstad, Kendi sunucumda 8 çekirdek pc kullanıyorum. Aynı localde 2 tane pc kullanırsan 500+ ya kadar sql bağlantısını yapabilirsin. Ama sunucun linux ve my.conf dosyan düzgün configre edilmiş olursa (: buda ayri bi vaka...
Windows Server 2008 iss 7.5 özelliklerini bi araştır netten bi oku iyice. Win server nasıl kurulur falan diye.Yazmıssın ama meslek bölümüne programlama diye benim sana kendimi kanıtlamama gerek yok zaten.

Programlama diceksen Odtüye gir Bilgisayar olimpiyatlarında ismime bak sadece okadarda cok konusma derim.
demirsoy23 : Windows Server 2008 iss 7.5 özelliklerini bi araştır netten bi oku iyice. Win server nasıl kurulur falan diye.Yazmıssın ama meslek bölümüne programlama diye benim sana kendimi kanıtlamama gerek yok zaten.

Programlama diceksen Odtüye gir Bilgisayar olimpiyatlarında ismime bak sadece okadarda cok konusma derim.
Oww :D Nasada görev yapıyorsun, bir Odtü öğrencisi IIS e ISS derse nolur acaba :D :) akşam akşam çok güldüm ya... Üniversitede sana çekirdeği verirler, ama sen çekirdeği kendin alıp açmayı öğrenirsen daha iyi olur...
Çok güldürüyorsun gerçektende.Yazılarda hatalar yapılır asıl hata bilmeyipte yanılmaktadır.Hadi bildiğin yolda yürümeye devam.
Tartışma çok uzamış bence yeterli!

@Sub-zero

Biraz dökümanları inceleseydin keşke Tıkla. Döküman'ı biraz incele ve yapmaya çalış eğer mantığını çözebilirsen (ki çözersin çok zor değil), kendince geliştirebilirsin.
@demirsoy23
Yardım için teşekkür ederim yapmaya başlıyorum sorun olursa bu konuya yazarım
Arkadaşlar siz neyi tartışıyorsunuz? Mysql yi nerden çıkardınız anlamadım :S arkadaş açıkca Spherestatus.html yi yapmayı istemiş bunu yapmak içinde mysql ye gerek yok
Sonunda yazdığımı gerçekten anlayan bir arkadaşım çıktı sadece okuduğunu türkçe düşünebilen birine rastlayabildiğim için

çok mutluyum.

Birde anlatmak istediğim olay sphere statusun dışında olan bir olay onuda belirtiyim.

Sphere.ini den writefile için gereken modulu aktif etmeyi unutma arkadaşım hadi kolay gelsin.

/ Option flags
// Flags for options that affect server behaviour but not compatibility
// See the revisions.txt file for more details on this
// OF_Command_Sysmsgs = 00000008 //Shows status of hearall, allshow, allmove... commands after toggling them
// OF_OSIMultiSight = 00000020
// OF_Items_AutoName = 00000040
// OF_FileCommands = 00000080
// OF_NoItemNaming = 00000100
// OF_NoHouseMuteSpeech = 00000200
// OF_Flood_Protection = 00001000
// OF_Buffs = 00002000
// OF_NoPrefix = 00004000 // Add prefix "A" and "An" to itemnames or not
// OF_DyeType = 00008000 // if set allows using i_dye on all t_dye_vat instead of only i_dye_tub
// OF_DrinkIsFood = 00010000 // type T_DRINK will increase FOOD lvl like T_FOOD
// OF_Specific = 01000000 // Specific behaviour, not completly tested
OptionFlags=08|0200|080 kırmızla beliritim.Belki burada takılabilisin arkadaşım.

sürekli nete giremiyorum o nedenle bunuda belirtmek istedim.Gerçi forumda bunlarla ilgili çok dokuman var gerçektende.

Bu konu demirsoy23 tarafından düzenlendi(2009-12-25 23:37, 14 yıl önce)
@demirsoy23

dediklerini tamamen yaptım ve çok güzel oldu teşekkür ederim.

https://89.19.3.102/sphere/sunucudurum.php

Bu konu Lethe tarafından düzenlendi(2009-12-26 00:48, 14 yıl önce)
13:33:ERROR: (sunucudurumu.scp,18)Undefined keyword 'deletefile'

deletefile komutu çalışmadı yardımcı olabilirmisiniz.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.