Selam,

Wordpress kurulumunu anlatıcagım,anlatmadan önce tanıyalım isterseniz..
Wordpress bir blog sistemidir.Admin paneli sayesinde basitçe düzenleyebilirsiniz.Sayfa yapma özelliği ve entegre seo modülü mevcuttur.Tema desteği mevcuttur,tema düzenlemesi kolaydır.

Kuruluma geçelim.

1.ADIM: İlk Olarak wordpress BURDAN indirin.

2.ADIM: Daha sonra ftp'den Wordpress'i olduğu gibi ftp'ye atın..

3.ADIM: Wordpress için bir veritabanı oluşturun.

4.ADIM: wp-config-sample.php dosyasını açınız..ve düzenlemeleri aşağıda ki resme göre yapın..tekrar ftp ye atın.

5.ADIM: Tarayıcınıza siteniz.com/wp-admin/install.php yazın çıkan ekranda first step e basın…

6.ADIM: First step dedikten sonra ki çıkan ekranda ki yerleri resme göre doldurun… ve devam edin..

7.ADIM: Sitemiz kuruldu çok kolay değilmi?Site bilgileriniz aşağıda ki resim de ki gibi karşınıza gelir.

8.ADIM wp-admin/install.php yi silin..

Hayırlı olsun blog sitemiz kurulmuş oldu ^^ Admin panelden girerek ayarları yapabılırsınız..

Nasıl tema eklerim?

Kullanmak istediğiniz tema klasörünü wp-content/themes klasörüne yükleyeceksiniz
daha sonra www.siteniz.com/wp-admin şeklinde girip görünüm sekmesinden eklediğin temayı seçeceksiniz

Temaları nerden bulurum?

Bu sitede çok sayıda hoş temalar var ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Saygılarımla,
Silindi
Novice
0.2
off ya bunu tam ben hazırlayacaktım sen hazırlamışın iş mi bu şimdi :)

neyse ellerine sağlık ;)
Teşekkürler, bu aralar boş vaktim çok istediginiz web sistemleri varsa döküman hazırlayabilirim.
Silindi
Novice
0.2
guzel olmuş turkce yamasida var mi bunun =)
Tabiki var. WordpressTR burdan indirin..1.adım da indirip kurdugunuz wordpress yerine bunu indirip kurarsanız türkçe olur..
ya bişi sorabilirmyim dp adını yanlıl yazınca wp-config-sample.php ye ozmn girmio demi?
güzel olmuŞ klavyene sağlık:O
nicole : ya bişi sorabilirmyim dp adını yanlıl yazınca wp-config-sample.php ye ozmn girmio demi?

dediğinden hiçbirşey anlamadım :selektor
Ellerine Saglik Guzel anlatim ..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.