Merhaba arkadaşlar 3-4 gündür Google Translate, Google Docs, ve Youtube gibi bazı hizmetleri kullanamıyordum.
İnternette 2 gündür araştırıyorum çözümü bulmak için. Zor oldu ama buldum
Öncellikle bu sitelere giremeyen arkadaşlar Dns'lerini değiştirmek zorunda. Zaten değiştirmiş olanlar Open Dns veya Google Dns'i kullanıyorlarsa Dns leri ellemesin.
Ben
8.8.8.8
8.8.4.4 Google dns kullanıyorum.
Herkezin burda dns değiştirebildiğini varsayalım. çünkü herkez youtube'a falan girebiliyordur.
Bilmeyen olursa söylesin Altına detaylı bir yazı yazayım.

Herneyse. Google'ın bu hizmetlerinin kapanmasının sebebi BTC imiş (Bilgi Teknolojileri Kurumu)
Youtube'un ip si 74 ile başlıyor. ve Google youtube u satın aldığı için aynı ip'yi kullanıyorlar BTC kurumu 74 ve 209 ile başlayan ip'lere bloke koydu. Fakat Google'ı unuttu o yüzden bazı google hizmetlerinide kullanamaz olduk. Çözümü Şöyle
Başlat>Çalıştır> CMD karşımıza gelen command ekranına ping google.com veya ping youtube.com gibi adresileri yazıyor. Sistem yazdağımız adresi ping'lerken biz o sitenin ip adresini öğrenmiş oluyoruz.
Bu ip adresini Kopyalıyoruz ve

Windows/System32/Drivers/ETC
Klasörü içindeki Hosts dosyasını notepad ile açıyoruz.

ve en alt satıra o ip'yi yazıyoruz. (aslında aşağıda vericegim ip ile sizin almış olduğunuz ip aynı) yukardaki diğer teferruatları anlatmamın sebebi giremediğin diğer sitelerede aynı çözüm yolunu kullanmak)
Herneyse en alt satıra

74.125.43.103 youtube.com
74.125.43.103 www.youtube.com
74.125.43.103 docs.google.com
74.125.43.103 translate.google.com

Bunu ekiyoruz ve artık bu sitelere giriş yapabilirsiniz.
dediğim gibi giremediğiniz başka bir site varsa yukarıdaki anlattığım yolu izleyip

<İP ADRESİ> <SİTE ADI>
şeklinde en alt satıra eklerseniz bir sorun kalmaz.

Kolay gelsin :)
Master
59.2997
valla 2-3 gündür ben de aynı sorunla karşı karşıyaydım hosts vs değiştirmeme rağmen giriş yapamıyordum bu güzel oldu. paylaşım için teşekkürler.
ben 8.8.8.8, 8.8.4.4 dns si ile sorunsuz giriyorum. ilerde problem yaratmaz inşallah
Dediğin gibi yaptım ve oldu teşekkürler...
rica ederim.
Bu işlemi Windows 7'de yapınca olmadı... Varmı arkadaşlar Windows 7'de youtube ve google translatora girebilen? Çözümünü bilen?
Sodom : Bu işlemi Windows 7'de yapınca olmadı... Varmı arkadaşlar Windows 7'de youtube ve google translatora girebilen? Çözümünü bilen?

Windows 7 kullanıyorum ve rahatlıkla giriyorum.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.