Merhabalar kısaca nebulada bu gece restart olacak.İtem ve skiller tamamen silinecek .Ph 100 /100 açılacak yani normal açılan shardlar gibi skill gain alınabilecek.Bunu yaparken belli bir sebebleri vardır diye düşünüyorum.Belki player azlığı yada serverın olağan düzeninden kaynaklanan sıkıcılığın önüne geçmek de olabilir.

Sizce bu iyimi yoksa kötümü oldu playerlar açısından fikrinizi paylaşırmısınız.Kasmaya üşenen bir topluluk olarak artık şu an nebulada oynamak istermisiniz.Yoksa zaten oynuyordum senelerdir kastığım itemler emekler gitti bir daha girmemmi diyorsunuz.
Nebulada uzun süre oynadım okadar zorluklarla kastım ve zaten 1 kaç aydır aktif olarak oynamıyordum. Bir dünya itemımda var. Reset atılması bana koymayacak hiç. Zaten oynamıyorum oynamamda bir daha.

Şuanda ismini söylemeyeceğim ama ben serverımı buldum. Bir dahada bırakmam. Sistemler olsun vesayre ulaşmak isteyen ulaşsın söyleyim isminide. Piyasada gördüğüm en keyifli kadrosu olan ve sistemleri olan yegane sunucu.
Novice
-0.500001
Vallahi biz grup olarak kasmaya usenıyoduk o yuzden baslayamıyorduk bakalım hayırlısı
0.1
Item ve account restartın sunucuyu kapatıp yeniden açmaktan farkı nedir?
Allah aşkına Nebula'nın eski Nebula olmadığını , sadece adının üzerinden yürüyen bir sunucu olduğunu sanırım artık herkes biliyor. İşin kolayı tabii sıklığı artarak artan account ve item restartın ardından "Since 1997" yazmak ne kadar inandırıcıysa bu işlemin ardından sunucunun playerla dolacağını düşünmekte o kadar inandırıcı olacaktır. Account restartın ardından başkalaşacağını düşünürken power hour %100 açılmasıyla bayağılaşmaktan , türevlerine benzemekten başka bir işe yaramayacaktır.Hayırlısı olsun.
Walkova : Item ve account restartın sunucuyu kapatıp yeniden açmaktan farkı nedir?
Allah aşkına Nebula'nın eski Nebula olmadığını , sadece adının üzerinden yürüyen bir sunucu olduğunu sanırım artık herkes biliyor. İşin kolayı tabii sıklığı artarak artan account ve item restartın ardından "Since 1997" yazmak ne kadar inandırıcıysa bu işlemin ardından sunucunun playerla dolacağını düşünmekte o kadar inandırıcı olacaktır. Account restartın ardından başkalaşacağını düşünürken power hour %100 açılmasıyla bayağılaşmaktan , türevlerine benzemekten başka bir işe yaramayacaktır.Hayırlısı olsun.

ne kadar cahil cühalla insanlarsınız, tarih rakam vererek bir şey bildiğini mi anlatıyorsun, kaç sene nebulada oynadın , nebula hakkında ne biliyorsun , account res ne zaman atıldı, item res kaç tarihinden atıldı, 97de nebula mı vardı, ph ın açılmasıda sizin gibi manyak bilgli oyuncuları serverına geçirme düşüncesidir.evet siz yaptınız o ne olduğu belirsiz serverlarda oynayarak siz siz phnın açılmasını zorunlu kıldınız, bana ordan 3 5 bilginle şu serverın türevleri gibi basit çocukca kalıp bir cümle kurma herkes düşünce özgürlüklerının beyanını belirtmekte serbesttir yanlız o 0 bilginiz bunu yapmaya kalkarsanız kan beynime sıçrıyor

bu bir çöküş aynı zamanda devrimdir , ultimayı yaşatacak olanda bitirecek olanda sizlersiniz bu durumu değerlendirip nebulanın bu fırsatını değerlendirmenizi temenni ediyorum
Bence hiç bir şey bitmiş değil, nebulanın forumlarını uzun uzun okudum. Söyledikleri ve yapmak istediklerini anlayan ve yeni gelecek player zaten Nebula da şuan nelerin yapıldığından haberdar olan bir kitle olacak. Nebula her zaman aynı Nebula ilk açıldığı günden bu güne kadar kurallarından taviz vermeyen belli bir ciddiyette yürütülen bir yer.

Forever Nebula :)
0.1
Hamzo :
Walkova : Item ve account restartın sunucuyu kapatıp yeniden açmaktan farkı nedir?

ne kadar cahil cühalla insanlarsınız, tarih rakam vererek bir şey bildiğini mi anlatıyorsun, kaç sene nebulada oynadın , nebula hakkında ne biliyorsun , account res ne zaman atıldı, item res kaç tarihinden atıldı, 97de nebula mı vardı, ph ın açılmasıda sizin gibi manyak bilgli oyuncuları serverına geçirme düşüncesidir.evet siz yaptınız o ne olduğu belirsiz serverlarda oynayarak siz siz phnın açılmasını zorunlu kıldınız, bana ordan 3 5 bilginle şu serverın türevleri gibi basit çocukca kalıp bir cümle kurma herkes düşünce özgürlüklerının beyanını belirtmekte serbesttir yanlız o 0 bilginiz bunu yapmaya kalkarsanız kan beynime sıçrıyor

bu bir çöküş aynı zamanda devrimdir , ultimayı yaşatacak olanda bitirecek olanda sizlersiniz bu durumu değerlendirip nebulanın bu fırsatını değerlendirmenizi temenni ediyorum
Arkadaşım sen ne cürretle bana cahil diyebiliyorsun? Ben player mıyım bunu bilmeden koca bir paragraf yazı yazmışsın , 'manyak,çocukça' gibi kendince küçük düşürücü kelimeler kullanmaya çalışmışsın.Ardındanda kendi yazdıklarını unutup , benim düşüncemi belirttiğim postun ardından düşünce özgürlüğüne vs sallamış durmuşsun.Sen forumun muhtarı falan mısın? Kan beynine sıçrıyor-muş , peh peh peh.Tam bir tek hücreliden beklenecek bir mesaj.

Benim Nebula sunucusuyla bir alıp veremediğim olamaz , adı üstünde Nebula bir sunucudur, bir varlık veya şahıs değil. Sunucuda yapılan uygulamalardan bir arkadaş bahsetmiş ve görüş belirtmemiz istenmiş.Bende sitenin koyduğu kurallar çerçevesinde yorumumu yazarım , buna senin feriştahını-ağa baban gelse karışamaz.

97 tarihi Ultima Online 'ın çıkış tarihidir. Türkiye'de Nebula sunucusunun açılış senesi de 2000 lere dayanır. Türkiye'de Ultima Online oyununun mihenk taşıda Nebula Sunucusu olduğu için bundan önceki her açılıp kapamada Since 97 , yani Ultima'nın başından beri adıyla forumlarda anılır.Senin çapının kabul edemeyeceği kadar sphere script,oyun ve dinamik bilgim mevcut , kimseyle yarış edecek değilim hele senin gibi ne idüğü belirsiz bi adama cevap vermekte huyum değildir ama oluyor arada işte.İlk ve son cevabımdır sağlıcakla.
Nebula gibi uzun bir geçmişi olan bir serverin kendini diğer serverlerle aynı kefeye koymaya çalışması korkunç bir durum..

Şuan planladıgın sistem işinize yarayacaktır ancak eskiyi kaybedeceksin ve yeniyi kazanacaksın..

Kısacası bir yandan gidecek bir yandan gelecek boşa kürek çekmiş olacaksın..

Player kitlenizi arttırmak istiyorsan restart veya %100 PH açmaya değil, 2000 li yıllardaki nebulayı tekrar yaşatmaya çalışmalısınız..

Zira uzun zamandır o eski nebulayla yakından uzaktan alakanız yoktur..

İsim haricinde..
0.1
Kingston : Nebula gibi uzun bir geçmişi olan bir serverin kendini diğer serverlerle aynı kefeye koymaya çalışması korkunç bir durum..

Şuan planladıgın sistem işinize yarayacaktır ancak eskiyi kaybedeceksin ve yeniyi kazanacaksın..

Kısacası bir yandan gidecek bir yandan gelecek boşa kürek çekmiş olacaksın..

Player kitlenizi arttırmak istiyorsan restart veya %100 PH açmaya değil, 2000 li yıllardaki nebulayı tekrar yaşatmaya çalışmalısınız..

Zira uzun zamandır o eski nebulayla yakından uzaktan alakanız yoktur..

İsim haricinde..

Aklın yolu bir , nitekim forumlarında da eski oyuncuların tepkisi ortada. Evans döneminden sonra Nebula'nın ne halde olduğu web site kalitesinden tutunda , navigasyon menüsündeki ''MARKET'' seçeneğinden bile belli oluyor. Türkiye'de bişeyleri başlatan , en büyük olarak adledilen , herkesin imrenerek baktığı sunucunun oyuncu için bayağılaşmayı seçmesi üzücü.
Umarım istediklerini başarabilirler...
StizzRLX : Umarım istediklerini başarabilirler...

Gayretleri o yönde fakat oyuncuyla dalga geçer gibi de olmaz :/
Bence tam yeri ve zamanıydı başarılar dilerim.
Nebula şuan kapalımı connector ile erişim yapılamıyor sunucuya da ?
caos :
StizzRLX : Umarım istediklerini başarabilirler...

Gayretleri o yönde fakat oyuncuyla dalga geçer gibi de olmaz :/

Eski oyuncuda illa ki bir azalma olacaktır ve eskiyi kurtaracak yeni player kitlesinin geleceğine ben inanmadığımdan dolayı "umarım istediklerini başarabilirler..." demiştim :)
Bende inanmıyorum zaten. Yılların emeklerini harcıyorlar bana göre. İnşallah istedikleri gibi olur oyuncu sayısı artar genel anlamda.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.