Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

PC nin özellikleri

İşletim Sistemi : Windows 7 ultimate 64 bit
Bellek ( ram ) : 4 gb
İşlemci : Intel(R) Pentium (R) 4 CPU 3.00 GHz

Ekran kartı : 1 gb

Arkadaşlar pc nin özellikleri bu ama cs oynarken adam görünce fps 60 70 düşüyor sizce nedeni nedir?

Eski pc imin özellikleri 1 gb ram 1 gb kartı ile oynuyodum fps em 98 e bile inmiyordu
özelliklerinle ilgisi yok benim daha düşüktü daha önce hiç kasma yoktu başka birşeydne oluyordur
Herhangi Bi Virus Programı kullanıyorsan Oyuna girerken Deaktif Etmeyi dene bazen virüs programları Kasmalara sebep oluyor
Kardeşim pc yeni almıştım kasa ilk geldigi gün denedim fps iniyordu ayrıca pes 2012 eski pc de en yüksek çözünürlükte oynuyodum bunda oynuyamıyorum düşük seviyede bile kasıyor.
Novice
12.5
Ekran kartının tam modelini yazabilir misin.

başlat-çalıştır "dxdiag" orada ekran seçeneğini yazın orada modeli yazar.
ATI RADEON HD 4800 Series kardeşim modeli bu :)
abi 60 fpsden sonrasını algılayamazsın zaten vsync açıktır o yüzden limitliyodur fpsyi.
Öyle degil fps oy una girerken 100 adam görünce oynayınca 60 70 80 oluyor.
Freak : Öyle degil fps oy una girerken 100 adam görünce oynayınca 60 70 80 oluyor.

benim pc kötü oyuna girerken fps 99 100 adam görüncü 30-50 arası :D
Novice
12.5
Freak : ATI RADEON HD 4800 Series kardeşim modeli bu :)

En kötü ihtimal hd4830 var desek pes ve cs'yi çatır çatır oynatır bu kart.Ekran kartı sürücüsünü değiştirmeye bak yine sorun çözülmezse temiz bir format at.

Yine aynı sorun oluyorsa sorun donanımsaldır.İşlemci, Ekran kartı ısılarını kontrol et normal gözüküyorsa güç kaynağın ekran kartını kaldırmıyor olabilir.
Mortal :D eski pc çok kötüydü 1 gb ram 1 ekran kartı pes ve cs yi en yüksek çözünürlükte oynuyodum bunda oynuyamıyorum anlamadım gitti :D
Novice
12.5
Freak : Mortal :D eski pc çok kötüydü 1 gb ram 1 ekran kartı pes ve cs yi en yüksek çözünürlükte oynuyodum bunda oynuyamıyorum anlamadım gitti :D

tamam işte çözüm yollarını söyledim.
Benim tavsiyem, ilk başta https://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx sitesine girerek, oynadığın oyunu bir test et. Eğer ki sistemin bu oyun için olumlu çıkıyorsa, aşırı ısınmadan kasıyor olabilir. Bu yüzden bilgisayarının içini güzel bir fön makinasıyla temizlemeni tavsiye ederim. Hala daha ona rağmen kasarsa, format atmanı öneririm. Ve format atmana rağmen daha kasarsada, büyük ihtimal donanımlarında sorun vardır.
ayrıca driverlarin güncel olsun dikkat et buna. Mesela dota oynarken paso ekran donuyordu driveri güncelleyince sorun kalmadi.
Some_one söyledigin mantıklı geldi siteyi açtım nasıl test edicem oyunu.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.