Öncelikle hala güldüğümü belirtmek istiyorum :D Çünkü internette KİNG CFG , 3D MORGAN CFG , POTTİ CFG , CART CFG , CURT CFG tarzında konular açılıp cfg ler kapış kapış gidiyor.Fakat ben 6 senelik bir cs geçmişime dayanarak diyorumki ; CFG YALAN ! Cfg teknik olarak Counter Strike ayarlarınızın otomatik olarak kayıt altına alındığı bir dosyadır.CFG'yi not defteri formatında açarak görebilirsiniz.CFG kimin ise Cfg Configin sahibinin ayarlarına göredir.Peki 3D MORGAN CFG'Sİ diye böğüren arkadaşlarımızın kendi cfg si hiçmi yok ? Tabiikide var fakat bunlar onu bilmiyor.Onların cfg si Valve > Cstrike dosyasının içinde bulunan Config dosyasıdır.Üstüne üstlük ben internette dolaşan bütün cfg leri indirerek inceledim.Hiç biri özel cfg değil hepsi default cfg.Yani hiç bir özellikleri yok.Bu sizin oyununuza ciddi bir zarar verebilir.Sizin Professional sınıfına girmeniz için Crosshair ve Sens.'inizin sürekli aynı kalması ve sizin onlara alışmanız gerekir fakat ne oluyor ? Farklı cfg yüklüyorsunuz Crosshair değişiyor,Sens. değişiyor,Herşey değişiyor.Alışamıyorsunuz alışamayıncada bir halt değilmiş bu cfg falan filan.Çok klişe bir laf söylemem gerek en iyi hile bilektir.Forest,markeloff,ceh9,c4rn,get_right bu adamları örnek alıyorsanız sadece bileğinizle oynamanız gerekir.Herkeze iyi forumlar ;)
Yalnız cfg nin görsel işitsel ve hareketsel ayarları var bunları ne yapcaksın ?

örn : backspeed ayarlamadığın zaman çapraz gidemezsn

yada bob ayarlamadıgın zaman silahın yürürken hareket ediyor

yada kendi ayak sesini açıp kapatmak gibi şeyler bunlar oyunu etkileyen faktörler ?
ben default cfg leri baz alarak bu açıklamayı yaptım :) yoksa bende o tarz cfglerin olduğunu biliyorum ama turk gamer ların KING CFG adı altında sadece basit kodlardan oluşan cfgler ile kandırılmasını istemiyorum
turk gamer ne ya :S web sitesi fln mu :S

cfg denen sey config diilmi üstad ben cs oynamayalı cok oldu config de belirli ayarların bulundugu şey oyunda zaten ne kadar ayar var ki herkes aynısını kullanıyor tamam haklısın önemli olan sens,cros vs gibi şeyler ama yinede ayarlanmalı örn fps ler için güzel şeyler var
Config dosyalarında aim'lerin belli derecelerde sağ veya sol'a kaymasına neden olan bir takım komutlar var. Özellikle awm silahları için kullanılıyor. Örnek olarak awp king olarak oyunda tabir edilebilecek birçok kişi karakterin birkaç cm yanına cross tuttuğu zaman ateş etse bile merminin doğrudan adama gitmesine olanak kılan tanımlayıcı kodlar bunlar.

Evet her config ayarı hile değil kişinin kendi ayarıdır ancak yabana atılmayacak sxe'siz serverlarda kullanılabilecek hileli config'ler mevcut..
Valla eğer config hileli ise bu configi yazanın değil sierra nın sucudur bence neden dersen o ayarları ekleyen onlar eklemeselerdi hileli olacaksa bence configin hiçbir hilesi yok :(
Tymaron : Config dosyalarında aim'lerin belli derecelerde sağ veya sol'a kaymasına neden olan bir takım komutlar var. Özellikle awm silahları için kullanılıyor. Örnek olarak awp king olarak oyunda tabir edilebilecek birçok kişi karakterin birkaç cm yanına cross tuttuğu zaman ateş etse bile merminin doğrudan adama gitmesine olanak kılan tanımlayıcı kodlar bunlar.

Evet her config ayarı hile değil kişinin kendi ayarıdır ancak yabana atılmayacak sxe'siz serverlarda kullanılabilecek hileli config'ler mevcut..
+1
Legend : Valla eğer config hileli ise bu configi yazanın değil sierra nın sucudur bence neden dersen o ayarları ekleyen onlar eklemeselerdi hileli olacaksa bence configin hiçbir hilesi yok :(

Eğer steam oynasaydın emin ol böyle bi yorum yapmazdın..

Bu konu Tymaron tarafından düzenlendi(2010-10-27 15:12, 13 yıl önce)
Turk Gamer Türk oyuncular demek site falan değil yani :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.