Hazır unutmamışken oyundayken açayım dedim. Eskiden kaç kişide atari vardı yada herhangi bi konsol. Bilmem ama eski aterilerimizi süsleyen oyun "Metal gear". Gerçekten çok güzel bir oyun şuanda o oyun ve aterim olsa bilgisayara değişirim gerçekten. neyseki bilgisayar teknolojisi ateriyi direk bilgisayara indirmemizi sağlayan nimetlerden biri :D Yaklaşık 3-4 gündür oynadığın oyunu az önce bitirdim :d Şimdi Metal gear II : Solid Snake ye başlıyıcağım. Size bitişden bi kaç ss atıcam ayrıca oynadığım emulator MSX. Linkinide vericem.
İşte emulatorümüz :
https://www.bluemsx.com/download.html

Sonra metal gear 1 ve 2 :
https://rapidshare.com/files/53070398/Yeni_WinRAR_ar__351_ivi__2_.rar.html

Bazı SS ler (msx 1 den) :

Kontroller :
M - N yumruk
F2 3 4 sırasıyla : silah - items - telsiz
space kurşun atma

ayrıca oyun içinde aniden save yapmak için f 8 hemen load için f 7 ye bsaın.

2. dende bi kaç ss veririm :D Şimdi running man ve Hind D yi patlattım card 3 ü aldım neyse bla.

(ayrıca :S ölmedim ben lan yaşıom alaa 1 nisana saklıcaktım herşeyi planlı fln neyse D: )
Silindi
Master
8.5
ben o oyunu hatırlayamadım yav :D bi ss at akayım.
Benim de aterim vardı fakat bu oyunu hatırlayamadım.
:D Şey 1986 damı ne çıkmış ama ben 1994 doğumluğum 1999 yıllarında oynuyodum. O zamanlar o oyunu bulmak imkansız gibiydi çok nadirdi nerden elime geçtiyse.. Ateriye 4 yaşında başladıydım marioyu bitirdim sonra elime bi kaset geçti 3 in 1 içinde metal gear sonra duck bilmemne vardı. Oynadım , ömrümde bu kadar zevkli bi oyun görmemiştim o anda zevkten 4 köşeydim çok ii hatırlıom Shoot gunner man ı ilk öldürdüğümde sonra etrafı 4 duvarla kapalı hapisten duvarı kırarak kaçtığımda ölüyodum zevkten. Sonra talihsiz bir gün oldu. O gün "Amazon" adlı yabancı dizi vardı , ben zevkten 4 köşe oyunumu oynarken kalkiyim dedim kaseti çıkarttım içeri girdiğimde biraz izledim amazonu sonra döndüm. Allahım ! Bu olamazdı kaset ortalarda yok , etrafı patlattım yok yok anneme sordum yok. O gün ağlamaktan içim çıkmıştı :D O günden beri metal geari özlüyorum ve yıl 2006 kaset araştırmasına çıktım alsancak bornova çamdibi yeşilova hiç bi yerde yok kaset. Hüzünlendim ta ki u-s a b oyunu sorana kadar. O gün bilgisayara elimi deydiremiyodum çok heyecanlıydım. Sonra File > Insert rom > metalgear.nes diyince kalbim durucaktı :D Sonra start tuşuna enter çaktığımda inen paraşütlü adamlar beni bitiriyodu ve metal gearin başındaki Operation Intrude N313 ü söyleyen Big bossun , metal gearin sonlarında hain çıktığını anladığımda dünyma başıma yıkıldı :D Neyseki metal gearin önce Sağ bacağına sonra Sol bacağına ve gene sol bacağına ardından tekrar sol sol sağ , sağ sol sağ , sol sol sol bomba koyunca bom patladı. Tabi bu taktiği veren in - game deki Dr. Drago Pettrovich Madnara çok teşekkürler :D Önce Kızım Elleni kurtar yoksa metal geari nasıl yok ediceğini sölemem dior :D Orasına yarıldım. Ayrıca oyun tamamen bitince telsizden haberlere bağlanıyon Bu gün saat 14:00 sularında büyük bir deprem oldu (oyskai metal gear Outer Heaveni patlattık :D) haberi geliyor ve telsiz bi anda kendini aşıyor ve şu sözleri söylüyor :
This is your computer is speaking. Snake.

Programming :
Bla bla

tmmdır. O gunden sonra oyun benim classım hop playstatinda 1 i bitirdim. Şimdi MSX de metal gear II : solid snakeyi bitiriyorum. Aaah nerden nereye 1986 : Metal gear 1 MSX version 1985 : Ateri version , 1990 : Metal gear II : Solid snake
bende hatırlayamadım daha doğrusu oynamamışımdır (: her ne kadar Playstation 1 oynamışımdır 7 sene playstation 2 oynamışımdır 4 sene bebeklikte atari oynamışımdır ama hatırlayamadık (:
Valla Konaminin , Hideo Kojima adlı japonun yaptığı türkiyede o zamanlar bile seyrek bulunan bi oyun. Valla nerden geldiyse :D 3 in 1 de bi kovboy oyunu bide ördekli bişey vardı ama oda süperdi yaw. Alala oda ayrı bişeydi .d
Silindi
Master
8.5
Bana bombermanı bulun :D aterim olsa oynarım vallaha :D
Metal gear solid 3 (ps2) tavsiye ederim ( ataride değil tabi :) ) gerçekten güzel oyun.Ayrıca ataride bundan daha güzel oyunlar vardı.Ben Goal 3 ve Mortal Combat-Street Fighter oyunlarını hiçbirşeye değişmem :)
Benim diğer bilgisayarda bir emülatör bir de ataride ünlenimş tüm oyunlar olacaktı çok süperdi hele metal slug 1 süper ve de bomberman pacman barbarian oooooo liste çok uzun vallahi :D
Michaell : Bana bombermanı bulun :D aterim olsa oynarım vallaha :D
Silindi
Master
8.5
eyw ya :D dur indiriyim :D

Yahu

Enter the number you see above:
diyorda resim gozukmuyor ki :S
ayrıca bu rom VirtuaNes emulatorle çalışıyor bilgine 3. stageye geldim :D
Silindi
Master
8.5
haydee :D neyse oyna sen ben soldat oynucam :D sonra bakarım ona :D
nası soldat türü oynarsın :D ben climb serverlarındayım genelde bide herotic modesi var bunun öle giriyom alien fln.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.