Sat pcni kurtul o zaman.
berkanu : dimmu okadarınıda yaptık heraklde :) format attım geçen hafta çözdüm sorunu bu seferde bilgisayarım c'ye çift tıkladığımda ara çıkıyor yani c'ye çift tıkladıgımda açılmıyor sağ tıkla aç deyince oluyor

Bunun sebebi yeni nesil autorun hilesiyle çalışan bir çeşit virüsümsü bir uygulama. En kolay kurtulma yolunu söylüyorum, masaüstüne ismi autorun.inf olan (uzantısı inf olucak şekilde ayarla, bunu yapabilirsin sanırım) bir dosya oluştur ve bunu açılmayan sürücüne at,
içerde bi tane var ben üzerine yazsam mı yazmasam mı diye düşünen windows'una içinin rahat olmasını ve üzerine yazmasını söyle.. Bundan sonra sürücünü (hdd veya flashdisk) "ara" olmadan kullanabilirsin. Sürücünün içine normal şekilde girdikten sonra bu autorun dosyasını sil.
Şu anda kendini belli etmese de o kadar çok bilgisayarda var ki bu virüsümsü şey anlatmakla bitmez. Bir de kontrol et bakalım gizli dosyaları göster dediğinde gizli dosyaları görebiliyor musn? Bu lanetin bir diğer etkisi de bu.. Ayrıca avast yerine antivir kullanmanı tavsiye edicem, bence daha sağlam bir anti-virüs programı.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.