Simdi bugunlerde Desktop bilgisayar aramaktayim ve gozume bu alet carpti ve bayagida hosuma gitti ozelliklede SLI olmasi benim icin cok buyuk arti... Bilgisayar 1000dolar ama 750dolar indirdim anlastim ama sadece kasa 750dolar ki onemli degil ... Icinde tabii ki eski parcalar var mesela Memory ama Dual olmasida cok buyuk bir arti...

Newegg sitesinde bilgisayarin bir kac parcasini arattim ve sadece 3 parca 450dolar ediyor (Ekran karti, RAM ve Kasa)

Konustugum bir kac yabanci arkadasim ekran karti alirsin aynisini dedi makinan ucar dedi ki onu bende biliyorum, RAMleride yenilerim sorun degil ama gene bayagi bir harcamaya bakiyorum diye dusunuyorum...

nForce 5-6 falan ciktiginida bilmekteyim eski bir parca tabii ki, nVidia hakkinda da pek bilgim yoktur, genelde ATI kullandim ve Intel islemci kullandim ama AMD tabii ki cok ii performansli bir islemci ama 1den fazla islemi yapamiyorsun tek kotu yani o.

Bu arada bilgisayari eleman 2-3 kere falan kullanmis yepyeni duruyor hala gordum inceledim.

Bana dusuncelerinizi soylerseiniz iyi olur.

10 USB ports!!

OS- Microsoft Windows XP Home Edition With SP2 - OEM

Case- APEVIA X-DISCOVERY-BK/420 Black Steel ATX Mid Tower Computer Case

MotherBoard- ASUS A8N-SLI Deluxe Socket 939 NVIDIA nForce4 SLI ATX AMD Motherboard

Graphics Card- (will run anything) MSI NX7900GT-VT2D256E-HD GeForce 7900GT 256MB GDDR3 PCI Express x16 Video Card

Power Supply- Antec SmartPower 2.0 500W Power Supply

Ram- OCZ Platinum 2GB (2 x 1GB) 184-Pin DDR SDRAM DDR 400 (PC 3200) Dual Channel Kit Desktop Memory Model

CD/DVD Reader & Burner- LITE-ON 16X DVD±R DVD Burner Black IDE Model SHW160P6S05 - OEM

Hard Drive- Western Digital Caviar SE16 WD2500KS 250GB 7200 RPM SATA 3.0Gb/s Hard Drive - OEM

Processor- AMD Athlon 64 4000+ San Diego 2.4GHz Socket 939

Bu konu Akillis tarafından düzenlendi(2007-12-06 04:00, 16 yıl önce)
Öncelikle bilmelisin ki işlemcin tek çekirdek. 2400 Mhz. ( 4000+ yazışına aldanılmaması için söylüyorum ) ve kesinlikle Pentium performansını AMD de bulamazsın.. ( şuan 90 pc var elimde ve tahminen 1000 den fazla bilgisayar kurulumu yaptım )

939 pin mainboardlardan çektiğimi bir ben bilrim,

Ekran kartın 256 mb ancak kaç bit? 128 bit ise şuan 50 ytl nin altında fiyatları ve oyun, grafik programlarında işini görmeyecektir. önerim 512 mb 256 bit bir ekran kartıdır.

1 GB ramlerin fiyatı inanamayacağın kadar ucuzladı, ( kaç mhz olduğu çok önemli! )

İşin özü Monitörün nedir bilemiyorum ancak 17" lcd monitör ile o makinanın sıfırını sana 750 dolara toplarım. belki biraz daha altına;
Yok yok almadim ve zaten bilgisayarin iyi olmadigini bende cok iyi biliyorum bana sadece burada yeticek ufak birsey lazim. TR'ye gelirken upgrade rahat yapacagim bir alet lazim ki bu makinada bana fazla zarar vermez diye dusundum.

939 cok eski artik biliyorum anliyorum halini :)
Ekran karti 256MB
Memory biliyorum zaten laptop yeni aldim 200pin DDR2 SDRAMM Kingston 2gb lik.

Monitorsuz geliyordu kasa zaten, ama bende toplama yapacagim buyuk ihtimal kendim 0'dan ve ozellikle SLI bilgisayar istiyorum ki cift ekran karti kullanayim, baglanti icinde kaliriz seninle bir sekilde.

Onerin icin tesekkurler.
Silindi
Members
2
AMD-ATHLON 64 X2 4000+ AM2
SAPPHIRE-PURE 3200 ADVANTAGE ---- Detay
TWINMOS-1 GB DDR2 800 ( 2 Adet )
POWERCOLOR-HD3850 ---- Detay
MAXTOR-250 GB SATA2 16 MB NCQ
LITEON-DVD-RW

Kasa seçmedim kdv dahil toplam 671,42 USD

bu arada bu sistem max 220 watt harcar tabi en azından gerçek bir 400 wattlık bir psu gerekir

anakart cf desteği var ki cf ortalama %70 performans artışı sağlarken sli %35 civarında kalıyor bunuda göz önünde bulundurdum ekran kartı max 100 watt çekiyor yani ilerde bir tane daha alırsan cf ile güzel sonuçlar alabilirsin Emir ustam.
Hmm anladim. ABD biraz teknolojiyi takip etmek zor oluyor. Aklimda bulundururum. Sagol Yunuscum.
Tabi.. bilgisayar konusunda sanıyorum ooldukça yardımcı olabilirim..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.