Master
59.2997
Avustralyalı ExitReality, web sitelerini üç boyutlu, etkileşimli alanlar haline getiren bir eklenti yayınladı.

Avustralyalı ExitReality isimli şirket, tarayıcıları üç boyutlu "mekan"lar ve internette gezinme eylemini de etkileşimli hale getiren yine "ExitReality" adına bir yazılım geliştirdi.

ExitReality, Facebook, Myspace gibi sitelerdeki kullanıcı sayfalarını birer "özel oda" haline dönüştürüp, kullanıcının fotoğraflarını "duvara asıyor", sayfasına gömülü müzikleri bir "müzik kutusu" üzerinden çalıyor, diğer arkadaşlarının sayfalarına verilen bağlantıları birer "kapı" olarak gösteriyor.

Ya da, YouTube benzeri video görüntüleme sitelerini sinema görünümüne bürüyüp, aynı anda aynı videoyu izleyen kullanıcı avatarlarını sinemadaki seyirciler haline sokuyor.

Böyle içerik bulundurmayan siteler ise birer sokağa dönüşüyor. Yazılar ve resimler, ilan panolarında sergileniyor. Kullanıcıların tarayıcılarını temsil eden avatarlar, aynı sayfadayken birbirleriyle etkileşip, sohbet edebiliyorlar.

Büyüklüğü 3.5 MB olan bir eklenti şeklinde gelen ExitReality, https://download.exitreality.com/ adresinden indirilebilir.

KAYNAK: CNNTürk
hmm virüs yok kesin o zaman:)

peki 3d yaptık sonra çıkarabiliyormuyuz ?
Master
59.2997
Programı denemediğim için bir yorum yapamayacağım.
e yükledim olmadı :S
geçmiş olsun kaptın virüsü
yokki virüs:D
görürsün zamanla :) monitörden konuşma sesleri ile başlar sonra erotik sayfaları açmaya başlar sonra güm makina kasar kasar formata ihtiyaç duyar arka oldu aynı uygulamadan
yaw bi kop git ya:D

sanki sen indirdin de konuşuyon of:)
mesafeyi korumayı bilelim " kop git " tarzı laflar bana pek sempatik gelmiyor sonuçta

ama yarına hak verirsin bana
Fearsome : mesafeyi korumayı bilelim " kop git " tarzı laflar bana pek sempatik gelmiyor sonuçta

ama yarına hak verirsin bana

sende gereksiz msj atmamayı bil. :)

Programda Virüs yoktur. nod32 ve avast4.8 de denenmiştir.
Master
59.2997
Programı şu anda bizzat indirip test etme gibi bir fırsat geçti elime. Program düzgün çalışıyor arkadaşlar. Virüs ve benzeri iddaalar için Nod32 antivirüs programı ile tarattım ve ayriyetten virustotal sitesi üzerinden yaptığım taramalarda da olumsuz bir şey çıkmadı. Ancak programı facebook ve benzeri bir sitede test etme fırsatı bulamadığım için ultima-strike üzerinden test ettim. Tam olarak programı tanımadığım için acemice birkaç tur attım buyrun resim,

https://img204.imageshack.us/my.php?image=3dgm3.jpg

Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2008-09-22 22:17, 15 yıl önce)
bazı gereksiz insanlara güzel bi cevap olmuş.
İlginç bir sistem paylaşım için teşekkürler
way be guzelmiş :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.