Avrupa'da binlerce hotmail kullanıcısının şifrelerinin kırılması hotmail kullanıcılarında büyük tedirginliğe neden oldu.

BBC'nin haberine göre 10 bin kişinin hesap bilgilerinden ulaşan bir liste çeşitli internet sitelerine gönderildi. Listede elektronik posta adresleri hotmail.com, msn.com ve live.com'la biten kullanıcıların mailleri bulunuyor.

Microsoft şirketi yetkilileri de konuyla ilgili bir açıklama yaparak hacker saldırısını doğruladı ve olayı çözmek için soruşturma başlıttıkların belirtti. BBC'ye konuşan uluslararası internet güvenliği şirketi Sophos'un danışmanı Graham Cluley, internet sitelerine servis edilen listenin aslında çok daha uzun olan bir listenin kısa versiyonu olabileceğini söyledi. 10 bin kişilik listenin A ve B harfleriyle başlayan kullanıcı isimlerinden oluşması Cluley'nin bu tezini kuvvetlendiriyor.

Cluley ayrıca kullanıcılara acilen mail şifrelerini değiştirmelerini önerdi. Cluley buna kullanıcıların farklı sitelerdeki şifrelerinin de dahil olduğunu belirtti. Zira dünya çapında e-mail kullanıcılarının yüzde 40'ı farklı sitelere giriş için e-mail şifrelerinin aynısını kullanıyor.

Kaynak: Yazete.com
Gerçekten bu hackerlik illegal bilişim suçları işleyen insanları anlayamıyorum.
Her iddiaasına girerim ki bunu bir Türk veya Rus yapmıştır...
[Static] : Gerçekten bu hackerlik illegal bilişim suçları işleyen insanları anlayamıyorum.

Bence çok güzel bir bilişim oyunu kendilerini geliştiriyorlar bu tür işler masumları vurmamalı bu yüzden bu olayı seviyorum..
Hatırlayın bir ara Danimarkalılar Hz.Muhammed için kötü kötü karikatürler yayınlamışlardı sonra ne oldu Danimarka'da yüzbinlerce site hacklendi ne kadar gurur duymuştum ozaman :)
bence güzel birşey milyarlarca dolarlık bütçesi olan bir şirkete böyle bir zarar vurabilmek ne güzel şey :D

burdanda kırılamıcak bir güvenlik protokolünün olmadığını anlıyoruz
Yalnız güzel birşey diyorsunda, burada zararlı biz çıkıyoruz. Sonuçta benim e-postamda bazı browser oyunlara harcadığım para ve kullanıcı id ve şifreleri mevcut. Sonuçta bu kişi benim e-posta adresime girip, bilgilerimi çalabilir ve değiştirebilir. Sonrada kendisini bu bilgileri satarak para kazanabilir...
kendine ait bir mail sunucusu oluşturup onu kullanabilirsin yada bilgilerini local de saklayabilirsin.
berkancık :
[Static] : Gerçekten bu hackerlik illegal bilişim suçları işleyen insanları anlayamıyorum.

Bence çok güzel bir bilişim oyunu kendilerini geliştiriyorlar bu tür işler masumları vurmamalı bu yüzden bu olayı seviyorum..
Hatırlayın bir ara Danimarkalılar Hz.Muhammed için kötü kötü karikatürler yayınlamışlardı sonra ne oldu Danimarka'da yüzbinlerce site hacklendi ne kadar gurur duymuştum ozaman :)

C-W yapmıştı o saldırıyı

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.