Merhabalar,

Arkadaşlar internetimde çok büyük bir sorun var. TTNet'in 8Mbps'ye kadar olan NET paketlerinden limitsiz paketini kullanıyorum. 13 gün önce hatlarda oluşan hatadan dolayı internetim kesildi ve 10 günde çözüldü. Fakat bu 3 gündür internetim feci yavaş 1Mbps download bile alamıyorum. Speedtest'te denediğim zaman 100 Kbps bile download hızı çıkmıyor. TTNet'i aradığımda arıza kaydı yapılıyor santral sizi arayacak modeminizi açık bırakın diyolar ama 2 gündür ne arayan var ne de soran. Virüs taraması yaptırdım bilgisayarda virüs filan çıkmadı da. Bu sorun neden olabilir? Benimle alakalı mıdır yoksa TTNet ile alakalı mıdır?

Yardımcı olursanız çok sevinirim :)
8 Mbps'ye kadar limitsiz paketlerde aylık 15 Gb kotayı geçtiğin takdirde hızın 512 Kbps'ye düşer.
Türktelekom mahalleye kadar fiber kabloyla gelir. Daha sonra dağıtım mekanizmasından itibaren normal kablolarla devam eder. Muhtemelen o normal kablolardaki bir sorunla ilgili bir durum. Sorunun sende olup olmadıgını başka bir bilgisayarla deneme şansın varsa güzel olur.
Infernus : 8 Mbps'ye kadar limitsiz paketlerde aylık 15 Gb kotayı geçtiğin takdirde hızın 512 Kbps'ye düşer.

Kardeş sen ne dediğimi okudun mu? Ayrıca o dediğin şey henüz aktif değil.

Vebruer : Türktelekom mahalleye kadar fiber kabloyla gelir. Daha sonra dağıtım mekanizmasından itibaren normal kablolarla devam eder. Muhtemelen o normal kablolardaki bir sorunla ilgili bir durum. Sorunun sende olup olmadıgını başka bir bilgisayarla deneme şansın varsa güzel olur.

Santral çözemedi evime adam gönderdi mahalledeki dağıtım mekanizmasından açtılar internetimi ama gene de sorun var :)
Malesefki TTnet'teki mantıksızlık.Limitsiz kullanıcı 15 Gb'lık bir kotayı aştığında hızı 512 Kbps'ye düşer.Limitli kullanıcı kotasını aştığında 8 mb hız ile aşırı kota aşımı yapmaktadırlar.Bu durumlarda kullanıcı mağdur durumda kalmaktadır.
@Akasha

15 GB'ı geçtiğinde 512 Kbps'ye düşmesi henüz aktif birşey değil. Düşse 512 Kbps'ye düşer değil mi? 56 Kbps'ye düşmez yani.
Sana kaynak vereyim.Bir bakarsan belki gözünden kaçmış olabilir.
Kaynak:https://www.ttnet.com.tr/evde_3
Narsia : @Akasha

15 GB'ı geçtiğinde 512 Kbps'ye düşmesi henüz aktif birşey değil. Düşse 512 Kbps'ye düşer değil mi? 56 Kbps'ye düşmez yani.

Malesef 56 Kbps'ye düşer.
Belirtilen hız fiziksel bağlantı koşulları nedeniyle, garanti edilen hız olmayıp ulaşılabilecek en yüksek hızı göstermektedir.
Bu açıklamaya göre düşme ihtimali var malesef.
@Infernus

TTNet kullanıyor musun? ben 15 gündür TTNet'i hergün 2-3 defa aramaktan bıktım. 15 GB'ı geçtiğinde hız düşmesi henüz aktif değil beyfendi. Ben bunu size söylüyorum ama anlatamıyorum. Ayrıca modemde hızım 8192 download 800 de upload aldığımı gösteriyor :S
Akasha : Limitli kullanıcı kotasını aştığında 8 mb hız ile aşırı kota aşımı yapmaktadırlar.Bu durumlarda kullanıcı mağdur durumda kalmaktadır.

Hız ile senin yaptığın download'ın ne alakası var söyler misin? 8mbit hız olunca daha mı çabuk bitiyor kota? Hızın artarsa sadece yaptığın download'ın süresi azalır. Daha çabuk kotayı aşma gibi bir durum söz konusu değildir.
@ Narsia

Benim de sana bir sorum olacak. Dediğin gibi bu hız düşmesi aktif değilse ben de bu tarifye geçerim elbet. Ama önce şunu öğrenmek istiyorum. Öncelikle eğer bu tarifeye bu ay geçmediysen, Önceki herhangi 15 GB kotayı aştığın bir ayın sonunda faturanda herhangi bir kota aşım ücreti gelmedi değil mi ? Çünkü ben 1 Mbps hız ile ayda 190 gb ortalama download yapıyorum. 8 Mbps ile de 1 Tb'yi rahat aşarım. kalkıpta bunlar sonradan sorun çıkarıp faturama yansıtmasınlarda. Sonuçta sınırsız 99 Tl'ye 8 Mbps sınırsız tarifeler varken ben 49 tl gibi bir fiyata bundan yararlanmış olursam bir sıkıntı çıkartabilirler. O yüzden sende böyle bir sıkıntı oldu mu diye sormak istedim.
Vebruer :
Akasha : Limitli kullanıcı kotasını aştığında 8 mb hız ile aşırı kota aşımı yapmaktadırlar.Bu durumlarda kullanıcı mağdur durumda kalmaktadır.

Hız ile senin yaptığın download'ın ne alakası var söyler misin? 8mbit hız olunca daha mı çabuk bitiyor kota? Hızın artarsa sadece yaptığın download'ın süresi azalır. Daha çabuk kotayı aşma gibi bir durum söz konusu değildir.

Sen dediğimi iyi kavrayamamışsın ben ttnet'in sitesinden bir örnek verdim ama sen gitmişsin download ile kota arasında takılıp kalmışsın.Orda anlatmak istediğim ttnet kullanıcılarının kaldığı mağduriyetti.
Aşırı kota aşımını hıza bağlayamazsın :)
ya beyler ben limitsiz paketi aldım ama 15gb sınır varmış neden limitsiz diyorlar anlamadım

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.