İşte uçan Ferrari

1 milyon 200 bin liralık araba 500 metre yükseğe çıkabilecek...

Ferrari firmasının üretmeyi planladığı uçan otomobiller eğer gerçek olursa hayatımızı oldukça kolaylaştıracağa benziyor. Ama tabi ki hayatımız eğer zenginsek kolaylaşacak. Çünkü Ferrari yetkilileri yeni tasarlanacak olan bu otomobilin en az 500 bin sterlin yani 1 milyon 200 bin lira civarında bir rakamla satışa sunulacağını belirtti.

'Autovolantor' adı verilen bu uçan Ferrari'nin yaratıcısı Bruce Calkins bu tasarımın 599 GTB model Ferrari modelinin değişik bir versiyonu olacağını vurguladı. Toplam sekiz fanla desteklenecek olan araç, havadayken aynen bir helikopter gibi manevra yapacak. Sağa ve sola dönüşler helikopterin manevra kabiliyeti gibi olacak.

Hibrid yakıtla çalışacak olan modelin elektrik düzeni de normalden farklı olacak. Daha gelişmiş bir sistemle donatılacak araç 800 beygir gücünde olacak. Havadan ortalama 15 veya 25 kilometre arasında bir mesafeyi havadan katedecek.

adamlar yapmıs be :D
yukarıca arıza geçirdimi ne yapacak :D misal bi kazada ? yada benzin bitimi hepsi düşünülmüştürde ? bi yorum yapalım dedim
:D hee hani diyelim motor su kaynattı adam yere mi çakılcak :D:D
:D benim evin önüne düşse parcasını çalarım :D
aynen :d araba o kadar ediyosa kaputuda 1-2 bin ytl eder herhal :D
neyse bence bu kadar geyik yeter acaba bu arabayı gök yüzünde görebilecekmiyiz.
Türkiyede Uçan ferrari zorda eğer sanayi bölgesinden birisi bunu alırsa onu şahine göre yaparlar Uçan şahin doğan felan görürüz :D LPG power diyede yanına yazarlar :D
arka kanatlar kapanip spoiler olabilir tamamda, ön kanatlar ne olucak, kac lira yakar ayrica bu arac...
Bence böyle sistem çok karışıklık çıkartıcak gibime geliyor.Çünkü her ehliyet alana bu arabayı vermezler gibime geliyor.Hem ayrıca o araç bir binaya çarbalabilir,düşebilir çok büyük maddi hasara yol açabilir.Pek sanmıyorum böyle bir şey gerçekleşcegine.Çünkü düşünsenize türkiyenin yarısında o uçan ferrariden olacak ve herkez birbirine girecek ? Havada trafik poliside yok,o zaman ........
Türkiye'de uçan araba olduğunu düşünsenize;

-Abi trafik var napalım.
-Çık çık çık atmosferin dışına

-Alttaki araba kırmızıda geçti abey
-Yavaşla yavaşla uleyn ben bi su dökiyim bak birdaha yapıyomu :D
Vallahi gavur yapıyor.. :)
Bizde uçan balon yaparız.Ne var ki icat etmekte :) Malzeme ver her şeyi icat ederiz
intihara bire bir :D sarhoş olucaksın :D sonra gir bi binaya :D
Türkiyenin yarısında nasıl uçan Ferrari olucak.Daha Enzo bile yok.Ayrıca bunu Ferrari herzamanki felsefesi gibi sayılı müşterilerine satıcak.Bence bu arabayı kullanmak için hava kuvvetlerinden özel sürüş izni alınır.Ben isterimki Türkiye'ye gelmesin.Millet asfaltta süremiyor.Havada kimbilir neler yaparlar.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.