Beyler eve 2003 server kurdum bileşenlerini yukledim ama diger işlemlerde zorlandım anlayan biri yardımcı olursa sevinirim
230 Sayfa Döküman
Alternatif

Alıntıdır..

İşine Yaradıysa Ne Mutlu Bana..
Bunun gibi bi dunya dokuman okudum buda dahil yardımın için tesekkur ederim ama sorunumu gidermedi yardımcı olacak arkadaslar aranıyor web server host için
ne yapmak istiyosun söyle anlatıyım
Windows 2003 server ile Web Host satışı yapmak istiyorum
zombi16 : Windows 2003 server ile Web Host satışı yapmak istiyorum
evdenmi ?:O_o
Evet evde ibm server var + 4 mb internet var + kesintisiz guc kaynagı
Plesk kur yeter.
zombi16 : Evet evde ibm server var + 4 mb internet var + kesintisiz guc kaynagı

Nemesis in dediği gibi plesk veya cpanel kur onerım plesk

ayrıca evınde yıyecegın radyasyona yazık + ses kırlılıgıne :D
Beyler servere başarılı bir şekilde kurdum çalışır hale geldi fakar ftp den ulasamıyorum ftpden baglantıya izin verdim protu actım windows guvenlik duvarından tanımladım ama bi turlu ftpden ulasamıyorum
İstediğin konuya Buradan ulaşabilirsin.
Beyler Windows Xp servere Plesk yada Cpanel kurabilirmiyim yardımcı olurmusunuz
Silindi
Members
0.5
Yaşlarınız kaç bilmiyorum ama bu konuda hiç bilginiz olmadığı çok açık.

1. Olarak Server 2003 kuruyorsanız Windows bileşenlerini kurmalısınız. ( IIS vs. )
2. Olarak evden yapıcaksanız sabit bir ip adresi ve modemin firewallı açmanız gerekmekte.
3. Olarak Windows 2003 Server Web Edition / Standart Edition / Enterprise Edition versionlarından birini kullanmanız gerekmekte.
4. Olarak Remoteden sunucuya uzaktan ulasabilmek adına serveri paylasıma açmanız gerekmekte.
5. Olarak cPanel Linux icin geçerli bir kontrol panelidir. Windows için Windows Plesk sistemini kurmanız lazım.
6. Olarak Windowx XP' ye ne Plesk kurulur çalıştırılır nede FTP hesabı olarak sunucu yapabilirsiniz.

Evden kaç gün kasanızı açık tutabiliceksiniz ? Bir kasanın devamlı açık kalabilmesi icin oralama 28 ~ 32 derece civarlarınde daimi sıcaklık değerlerinde olması lazım. Evde klimayı sanırım devamlı acık tutabilicek yada elektrik kesintilerinde UPS ile idare etmek zorunda kalıcaksınız. :)

Evde datacenter keyfi yerine bir gün bizimle irtibata geçin sizi Mars Telekomda 2500 sunucu icerisinde 1 gün tanıtım gezisi yaptıralım.

Saygılarımla;

Onur EKREN - Internet Bilişim Hizmetleri Destek Departmanı

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.