windows xp yükle yazısı kapalı gözüküyor neden acaba
Novice
12.5
Şuan sende Windows 7 var eski sürümü bu şekilde yükleyemezsin.DVD veya USB'den bilgisayarı boot etmen lazım.
usb den yapıyroumda boot nasıl edicem
Microsoft'un USB'ye boot etmek için çıkardığı bi yazılım var Microsoft'dan arat bulucaksın sadece dosya yolunu göstermen yetiyo kendi boot ediyor usb'ye geçen hafta attım başarılı bi program.
Windows 7 üzerine xp kuramazsın,Fakat xpnin orjinal cdsi ile cdden önyükleme alanında windows 7yi silersen kurabilirsin !
Eğer win 7de Pc kasmıyorsa kurma bence..
Ama kasıyor diyosan ve işlemcin ile anakartın 64 Bit destekli ise Xp kurmanda Hiçbir yarar olmaz !
Silindi
Neophyte
-0.3
bu şekil yüklersen çift kullanıcı olur
Master
59.2997
İlk belleği hazırlaman gerekir. Dosyaları direk sürükle bırak yöntemi ile atarsan işine yaramaz. Flash bellek üzerinden işletim sistemi kurulumu diye arat. Çeşitli programlar var, onlarla kurulum için belleğini hazırla. Daha sonra format işlemi için bilgisayarın açılışını usb portuna vermen gerekir. Bilgisayarın çok eski değilse büyük ihtimalle bunda sorun yaşamazsın. Açılışı usb üzerinden yaptıktan sonra gerisi normal format işleminin sırasıyla yapılır.

@manyaqq
Bit kavramını araştır, eksiklerin var.
Ne eksiği ?
Windows xp 32 bit,Win 64 bit..
Eğer win7 32 bit olanı değilde 64 bit olanı kullanıyor ve pcsi kasmıyorsa xpye ne gerek var ?
Bende xp yüklemek istiyorum elimde Xp 64 bit Eng olanı var ama Anakart Xpye uyunsuz ve win7de sonrunsuz çalışıyor..
Xp yükleyince Theme,Program vs. vs. ama Win 7de hepsi mevcut
Novice
12.5
manyaqq :
Ne eksiği ?
Windows xp 32 bit,Win 64 bit..
Eğer win7 32 bit olanı değilde 64 bit olanı kullanıyor ve pcsi kasmıyorsa xpye ne gerek var ?
Bende xp yüklemek istiyorum elimde Xp 64 bit Eng olanı var ama Anakart Xpye uyunsuz ve win7de sonrunsuz çalışıyor..
Xp yükleyince Theme,Program vs. vs. ama Win 7de hepsi mevcut

En basitinden sevmemiş olabilir.Ben Win7 kullanıyorum ve beğeniyorum ancak herkes beğenmek zorunda değil.

Bu arada anakart uyumsuzluğu yoktur.İşlemci desteklemiyor olabilir ancak Win7 64bit kullanıyorsan her anakartta XP 64bit kullanabilirsin modelini yaz driverlarına bakayım.
Pardon Mortal haklısın işlemci desteklemiyom intel i 3 Anakart Cdsinde IPXSB/IPMSB Series Support Disc Rev 1.0 PN:1535- 05CD000 Yazıyor..
Ve
Ben herkez win 7 sevsin demedimki,Ben Xp yükleme dedim
Novice
12.5
xpye ne gerek var ?

demişsin ona göre cevap yazmıştım.Kimisi XP sever.

intel i3 64bit destekler yahu.Çıkış tarihi gerçekten yakın.Ancak anakart modelini yanlış yazmışsın.Çeşitli programlarla ismini öğrenebilirsin.AIDA64 gibi.
Pegatron IPXSB-H61

Ayrıca aida32 yi biliyordum ama hemen hemen hepsine unknown yazıyodu..
AIDA64 Bilgin için sağol
Novice
12.5
https://3logic.ru/?A=5&SI=1&I=33210
Senin anakart bu
Ethernet kartı: Realtek RTL8105E (10/100 Mbit)
Ses kartı: Realtek ALC662, HD, 5.1-сhannel

Realtek sitesinden xp64bit indirebilirsin.

Chipset driverları için bir üst seviyesi olan IPMSB-H61 driverları ;
https://downloadcenter.mustek.co.za/list.php?dir=Repository%2FDesktop+Boards%2FPegatron%2FIPMSB-H61%2FXP%2F
Teşekkürler Xp 64 Bit Eng'de sorun çıkarmaz dimi bu işlemci ?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.