NE bilim işte uo yu standartlıktan cıkarmaya çalışan kimse yok. Hep aynı senaryodan yola cıkılıyo hep aynı scriptler kullanılıyo. Ne bilim senaryo değiştirilse ayarlar yapılsa çok guzel bi RP serverı ortaya çıkabilir. Ama işte uğraşan yok =) PvP nin senaryosuna laf atamyıorum ama ordada hep aynı sscriptler kullanılıyo (RP den daha çok =) ) bi farklılık laısm
[BENCE :D]
Herkez Sunucu Yok Fikrinde Yada Olanlar 5 Para Etmez Diyolar.Ama İmzalarındaki Server Linklerini Sorsan Kralderler.:selektor Suan Acık Olan Serverlara Biryıqın Emek Harcanıyor.Siz 5 para Etmez Diyip Geciyosunuz.Sizleride Görmek İsterim...

Bu Arada Katılanlara Başarılar.
Reblock : Herkez Sunucu Yok Fikrinde Yada Olanlar 5 Para Etmez Diyolar.Ama İmzalarındaki Server Linklerini Sorsan Kralderler.:selektor Suan Acık Olan Serverlara Biryıqın Emek Harcanıyor.Siz 5 para Etmez Diyip Geciyosunuz.Sizleride Görmek İsterim...

Bu Arada Katılanlara Başarılar.

hakkatten doğru söylemişsin kardeşim :) düşünceni paylaşmamak mümkünmü?
tortuga : NE bilim işte uo yu standartlıktan cıkarmaya çalışan kimse yok. Hep aynı senaryodan yola cıkılıyo hep aynı scriptler kullanılıyo. Ne bilim senaryo değiştirilse ayarlar yapılsa çok guzel bi RP serverı ortaya çıkabilir. Ama işte uğraşan yok =) PvP nin senaryosuna laf atamyıorum ama ordada hep aynı sscriptler kullanılıyo (RP den daha çok =) ) bi farklılık laısm
[BENCE :D]
UO standartı kullanılmıyoki çıkılsın. UO hikayesinden yola çıkıpta sunucu açan mı olmuş. Role play açıyoz diyolar bi giriyom orta dünyada buluyom kendimi
Senin role play anlayışın uo hikayesi üstüne kurulu ise birşey diyemem, yorumsuz... :no
UO standartlarındaki role play anlayışım , UO'nun hikayesine bağlı. Anlatabildim mi ?
O senin anlayışın, bu da doğru olduğunu göstermez kişisel görüşündür uo'yu altyapı kullanarak rol yapmanın neyi yanlış ? İllaki UO hikayesine dayalı bir şekildemi rol yapılması gerekli kesinlikle hayır! Öğle bir demişsin ki orta dünyada buluyorum kendimi saçmalık gibisinden kesinlikle haksızsın.
UO nun ne hikayesi varmış ki, bi ultima serisinin dandik ötesi hikayeleri bide uo expansionlarının 2-3 satırlık hikayeleri bunun nesi role playmış

Hadi osi bunları bir araya getirip adam gibi bi hikaye yazıp yayınlasa neyse...
Sonuç olarak UO'nun da bir hikayesi var.
Ben bu güne kadar uonun hiç bir resmi sitesinde uonun hikayesinin yayınlandığını görmedim. Sen gördüysen bi zahmet linkini atta bizde okuyalım...

Ben bildim bileli questlerin publishlerin eventlerin expansionların 1-2 satırlık konuları yayınlanıo o kadar. Ama bu konuların birbirleriyle bi bağlantısı yokki varsada bu bağlantıyı kurmak bize düşmez, oynun yetkililerine düşer. Yetkililerdende bu bağlantıyı kuran çıkmadığına göre uonun tam bir hikayesinin olduğuda söylenemez.
Akalabeth (ultima 0) dan beri bütün hikayeleri barındıran bir ultima sitesi var. Deli gibi inceledim. Gayet mantıklı ve müthiş bir hikaye.

https://ultima.wikia.com/wiki/Akalabeth

Burdan başlıcaksın sonra soldaki searcha başlıcan ultima 1 , 2 ,3 diye yazmaya hikayeleri okurken bazı karakterlerin ne olduğunu bilemeyebilirsin. Mesela direk akalabeth'de Mondain var ona tıklayıp kim olduğunu öğrencen , ordada bilmediklerin çıkcak tıklaya tıklaya öğrencen :D zar zor da olsa olayı anladım. ultima 9 da bitiyor olay.

(not : ultima 9 , knight onlineye benzeyen 3d single player ultima oyunudur , TPS (third person shooter) kameraya sahiptir)
Ben Ultima'dan bahsetmiyorum ki. 80li yılların oynundan bana ne :) Ultima serisinin hikayesi var ancak devamı olan Ultima Online'ın ?
UO zaten onu devam ettiriyor , girişte bi intro yokmu ilk yüklediğinde , Avatar , Mondain'i gebertiyor taşlar parçalanıyor vs... Uoguidede gördüğüme göre oside bir event olmuş , bir dragon ve ardından Shadowlords'dan bir üye gelmiş sanırım ne kadar doğru bilemicem ama Shadowlords'un da hikayeyle alakası var.
alakası olabilir neticede uo hikayenin devamı. ancak demek istediğim şu:
uoda 10-15 tane expansion var ve halada çıkmaya devam ediyor. bunların herbirirnin bir konusu var (ultima serisiyle bağlantılı). ancak bunlar bir araya getirilip düzgün bir hikaye haline getirilmedi.. Getirilmediğine görede insanların bu hikaye konusunda bilgi sahibi olmalarını beklemek gereksiz.. zaten uoda çalışanlara sorsan onlar bile sana hikayeyi tam olarak anlatamaz.. çünkü ortada düzgün derli toplu bi hikaye yok.

neyse konuyu daha fazla uzatmayalım istersen :)
UO'nun hikayesi tamamen rol yapmak isteyen kişinin hayal gücü ile ilgilidir tabi ki o dönemlerde sims 2002i taklit edicek değiliz oyununu alt yapısına sağdık kalarak rol yapmamız gerekli orta dünya vs hepsi alt yapıya uygun npcler olsun, karakterler olsun vs, olsun herşey illa ki belli bi kalıba bağlı kalıcaz diye birşey yok kalırsak zaten oyunun işi bitmiş demektir rutinleşen herşey sıkıcıdır rp sunucusu açmayı düşünen biri olarak bu düşüncenden arınmanı temenni ederim yoksa kişilere sıkıcı bir ortamdan başka birşey sunamazsın

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.