bilgisayarım açılırken takılıyor nasılmı takılıyor pcyi açıyorum yani tuşa basıyorum monitörün tuşuna basıyorum ama monitör açılmıyor pc de o anda dı dı dı dı dı dı dı dı diye sesler çıkartıyor ama monitörle ilgili bişi yok pcde bir sorun var yardım ederseniz sevinirim
Harddisk problemi olabilir ekran kartında problem olabilir belki anakartta uyumsuzluk vardır:.Daha açık yazarsan Spawnsas pek belli olmuyor biraz daha açarsan sana daha çokyardımcı olabilirim
format attım kuzenim pcden iyi anlıyor 2 gün öncede aynı olay oldu format attım bugünde oldu diyor bana aynı virüsü yemiş olabilirsin diyor veya pcde bir sorun var diyor.Bilgisayarın tuşuna basıyorum açılıyor hani ilk başta şu şu özellikler gösterir windows xp yazısı çıkmadan önce hani windows xp yazısıda hani böle bi resmi olur yükleniyor simgesi çıkar hani küçük kutucuklarda ondan önce oluyor olay ve monitör açılmıyor.
Spawnsas Ekran kartıyla ilgili bir problem yaşadın mı daha önce problem çıktı mı bilgisayarda yazarsan mutlu olurum.Aynı virüs olabilir amam emin değilim.Belki problem harddisktedir 2 gün öncede format atmışsın formatlar Harddiskin haytından çalıyor o yüzden format yanlısı değilim en son çare formattır.Ama emin değilim.Sorunun bence Donanımsal çünkü Xp açılmadan önce diyorsun.Bence bir bilgisayarcı baksın önerim budur buradan ne kadar yazsakta orada olamadan pek de mükemmel sonuca ulaşamayız
daha önce yaşamadım hiç böle bir sorun.
Hmmm
İş biraz karmaşık bios ayarlarına baktır.Bence sorun anakartta bağlantı görevini yapamıyor.Bios dan elektirk ayarları overclock yaptın mı bilgisayara.Bu önemli bilgisayar ısınıyor mu işlemci ısısına bak.Anakartta köprülerin ısısına bak ama tek çare iyi bir bilgisayarcıya götür çözüm bu ben bu kadar yardım edebilirim çünkü görmem dokunmam lazım o kokuyu hissetmem lazım :D
Anlıyor musunuz beni
Yardıma açık bir konu lütfen arkadaşlar yardım edelim :D
Geçmiş olsun Spawnsasım
Bana Kalırsa Fanlarınla Alakalı çünkü aynısı benim başımada geldi hdd ısınıncada aynı problemi verir gerçi heleki ben bi keresinde ekran kartının fanının takmayı unutmuşum elektiriğe aynı problemi verdi neyseki allahdan yanmadı :D büyük bi ihtimal fanlardan olabilir TOZUNUDA almayı unutma fanların elektrik süpürgesi ile al derim
fanların tozunu 3 senedir almıyordum şubat tatilinde aldım tozsuz şuanda (:
Senin sorun ya xp de ya da Harddiskte ikisindan birinde çünkü dıtlama harddiske aittir genelde (Bilgisayar içi hopörlör hariç) o yüzdendir.Xp service pack kaç 1 mi 2 mi yoksa yok mu?
Harddiski bütünleştir (uzun sürecek)
Harddiskte fazla zorlanma olduğu zaman bilgisayarın ne kadar iyi olursa olsun bi halta yaramaz :D
Hardiskin Sata mı Sata II mi Pata mı (IDE)
Sevgili kardesim power kablosunu degistir veya Monitorden Ekran kartina gelen kablo ile ilgili bir sorun sanirim ekran kartina gelen data kablosunun girislerine bi bak dislerde egilme kirilma falan varsa sorun ondan..
la benımde pc temizledim hemde süpürge makinasıyla gene böle dınn dınn edioo
Fandan mı yoksa dıt dıt dııııııt şeklinde mi

yani harrrrr mı dııt dııt mı :D
Konuyu hortlatıyorum ama aynı sorun bende de var nasıl çözdünüz bu olayı yardımlarınızı beklemekteyim :utangac2
"Dıt"lama sesi genelde HDD 'de bir problem olduğunda bilgisayarın uyarı verme sistemidir. Öncelikle HDD'nizin bağlantılarını kontrol edin (garanti olması için kabloları çıkartıp takın). Eğer olmuyor ise HDD'yi başka bilgisayara takıp çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Yani ilk yapmanız gereken HDD'yi test etmenizdir. Sorun eğer HDD'de değil ise o zaman "anakart"ın pilini (saat pili gibi yuvarlak geniş metal bir şey) çıkartın 15 dk. bekleyin ve bilgisayarınızı yeniden açın.

Uyarı: Pili çıkartıp 15 dk. beklediğinizde BIOS'un tüm ayarları sıfırlanacaktır. BIOS'un ayarlarının sıfırlanmasıyla HDD'nizde ki bilgiler kaybolmaz.

Bu konu Publisher tarafından düzenlendi(2008-01-22 09:13, 16 yıl önce)
ekran kartını sok ole dene

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.