Ultima-online ve derslerimiz arasındaki bağıntıyı bilirsiniz. Genellikle ters orantı vardır. Fen Lisesini kazandığım gün Uo'yu bırakma kararı aldığımı bilen bilir.
Bugün ise ben niye bıraktım diyerek hem derslerimizin hemde uo prestijimizin birlikte yürümesini sağlayacak bir proje aklıma geldi.Aslına bakılırsa basit gibi görünen bu proje gerektiği ilgiyi görmez ise kaybolacak bir projedir.Bu projeme U-s Ailesi başta olmak üzere tüm U-O ailesinin ilgi göstereceğini umuyorum...

İşte Proje:

Uo serverlarında staff kadrosu genelde bellidir. Benim projem ise; Stafflar başta olmak üzere serverdaki tüm bireylere derslerle ilgili tez hazırlatılması yada sınav yapılmasıdır... Nasıl olduğuna gelince; serverdaki herkesin e-mailine belirlenmiş soruları atarak belirli bir süre içinde cevapları alarak olacaktır... Staff kadrosunda olan her kişi 50 player la ilgilense 200 kişilik bir serverda +4 staff üyesi gerekmektedir. Eğer staff kadrosunda-ki kişiler bu sorumluluğu alamam derlerse, dışarıda bu sorumluluğun altından kalkabilecek staff adaylarının olabileceğini hatırlatırım...

Bu projenin dersler dışında serverada katkıları bulunacaktır..

*Multi-Player olmayacak çünkü insanlar fazla soru çözmek istemeyeceklerdir...
*Server kalitesi artacak çünkü kendinibilmezler soruları çözmek istemeyeceklerdir...
*Uo'ya olan ilgiyi yükseltecek çünkü kişiler arasında hırs ve rekabet oluşacaktır. Bu da daha çok çalışmayı beraberinde getirecektir...

Sadece server değil tüm Türk toplumuna da yararları olacaktır..Eğer bu proje desteğiyle serverdaki kişiler Öss'de 1-2 soru fazla yapsalar ne mutlu uo ailesine...

İlk baştada belirttiğim gibi umarım ilgi gören ve hayata geçirilen proje olur..

Saygılarımla...

Vebruer...
Master
59.2997
Güzel bir fikir. Tartışılabilir, neler yapılabilir, nasıl yapılabilir vb şeyler. Bekleyip görücez..
Her türlü olumlu yada olumsuz eleştiriye açıktır...
bu iş internetten olunca google gibi bir niğmeti görmezden gelemezler.
Anemon hiç değilse ilgilenirler diye düşünüyorum ben..!

Bunun için Staffların istekli olması gerekir diye düşünüyorum
Olabilir hatta uoda belirli günlerde bir sistem sınav sistemi 100 sorudan oluşan bir sınav sistemi yazılabilir
Çok ta güzel olur..!
Silindi
Journeyman
2.8
Bence Bir oyun içi sistem yapılmalı şöyle krallık sistemi atıyorum hemen hemen artık her serverda var o hafta en çok soru bilen kral olur ve bu böyle değişir bu kişinin ismi web sitesinde ve oyun içinde yayınlanır falan filan abartıya kaçmicak şekildede item verilebilir newbie A robe gibi ama rengi ve ismi farklı ve bazı 1. dereceden olan buyulere resist'i falan olur güzel fikir geliştirilebilir gökberkte 22:00'de yatmak zorunda kalmaz :)
Silindi
Journeyman
2.8
Forum üzerinden böyle bir şey yapılırsa daha çok talep olabilir ama oyun içinde fazla ilgi görebileceğini sanmıyorum.
Tymaron

Slothere ile bunun ne alakası var..! :)

Ayrıca Anemon söylediğine bir çözüm var.. Oyun içinde gz'deyken herhangi bir anda soru gelir ve atıyorum 1 dk içinde cevaplamak zorunda kalması için bir sistem olur.. Ne google nede başka bir arama motoru 1 dk içinde matematik sorusu çözemez :D
Her sunucuda kesinlikle genel kültür yarışması yaparım
olabilir ama derslere yönelik olursa daha doğru olabilir diye düşünüyorum..
sadece lise kitlesi ultima oynamıyor çalışan adam ne yapıcak ben lise 2 fizik sorarsam ?
Onun da çözümü var...

Üye olurken sorulur eğitim durumuz_?

Ve bir lise öğrencisinin çözemeyeceği genel kültürü sorunca zaten anlaşılır onun eğitim düzeyi..
Örnek olarak menüde

Eğitim Durumunuz :
İlkÖğretim
Lise

Bunların Dışında :
Genel Kültür

İlkÖğretim :
7 , 8 ayrı butonlar

Lise :
9 , 10 , 11 , 12 Ayrı butonlar

Genel Kültür :

Direk Sorular

Bunlara Göre Sorular Hazırlanır.Örnek Olarak

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.