Google özellikle internet sansürünün tavan seviyede olduğu Türkiye için sonunda yapacağını yaptı. Google Public DNS dediğimiz bir çözümü bize sundu. Yaklaşık iki senedir 208.xxx türü DNS adresleriyle youtube ve diğer engelli sitelere giriyorduk ancak google bize yeni DNS adresleri olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 adreslerini sundu ve inanılmaz bir hıza sahip bu DNS adreslerini şuanda kullanan ben gayet memnun kaldım. Hatta hızı test ettim internet üzerindeki en kök DNS adresi olan 4.2.2.2 adresine ping attım , ortalama 89ms ping alırken 8.8.8.8 adresini pingleyerek 43-50ms arasında değişen ping görüntülendi. Teşekkürler google

Ayrıntı :

https://code.google.com/speed/public-dns/
: )
Novice
12.5
Deniz ve Google harikasınız =) open dns'de bazı sitelere giremiyordum 4.2.2.2 zaten berbat durumda genelde süper oldu bu =)
güzel haber :)
Google ücretli oluyormuş, haberi olan var mı:con
arama motoru ücretlimi olurmuş
arama motoru değil. haber siteleriyle alakalı bir durum var. haber sitelerini değerli hale getiren bir uygulama sadece.
dnsye nasıl ping atıyoruz
Google olmasa bile ASK var.
Peki Dns'leri Kullanmak Suç Deil Mi ? Çünkü Türk Telekom'un Yasakladığı Sitelere Giriyoruz Yani Bi Zararı Olmasın :s
başbakan bile giriyo bişi olmaz :d
ahaha kendisi demiş "Ben giriyorum, sizde girin" demiş kim hangi hakla bişi diyebilirki :) . Ayrıca o yasaklamaları genel yapıyolar dış işler ile ilgiyi kapsıyor. Yoksa ağ bağlantılarını kullanmak bir özgürlüktür suç değil. girmek bir suçtur fakat dns değiştirmenin bir çok sebebi ile haklarsın kendini . İp değiştirmekde nasıl kredi kartı güvenliği için diyorsan bundada böyle haklara sahipsin. Değiştirmen değilde girmen suç olabiliyor tabiki

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.