Evet arkadaşlar soru gayet basit googlede iki saat'tir arıyorum ama bulamadım.

Japonya Lozan Antlaşmasına NEDEN Girdi?

Lütfen çok acil yarın sözlüde bunu bilenler 100 alıcak :D
Sonradan itilaf devletlerine girmemişmiydi o Ortadoğu çıkarları için ?
Biraz daha açarmısın anlamadım bişiy ltf :)

100 almam lazım.
ona bakıulırsa benimde coğrafya dersime :) Çıplak Turnagagalı bitkisi götürmem lazım 100 için :) ben ne yapayım geçen seneki bilgimden onu hatırladım hehe
dtuncer : ona bakıulırsa benimde coğrafya dersime :) Çıplak Turnagagalı bitkisi götürmem lazım 100 için :) ben ne yapayım geçen seneki bilgimden onu hatırladım hehe

:D Bir tane buldum ama oda lozan dan sonra lozan konferansı heralde :S karıştı yaw :con
google bulamıyorsa ansiklopedi den vs lozan antlaşmasına bak :D
Lozan antlaşmasında japonyanın neden lozan antlaşmasına girdiğinin detayları yazmıyor :S
Lozan için Japonya'nın Türkler ile hiç bir alıp veremediği yoktu.Fakat itilaf devletlerini kapsayan bir konferans oldugu için Amerika,Japonya katıldı.
liseden hatırladığım kadarıyla japonya boğazlar konusu için lozana katılmıştı.şimdi ne alakası var demeyin dünya haritasını açın o dönemde komuşumuz olarak gürcistan yoktu sovyetler birliği vardı.Sovyetler birliğinin en doğusuna giderseniz japonyayla komşu olduklarını görürdünüz (arada deniz var ama olsun).yani sonuç şu boğazlar sovyetler için ne kadar önemli ise Japonya içinde bi o kadar önemliydi.Böyle hatırlıyorum yani belki doğru belki yanlış.yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)
Boğazlar ve sıcak denizlere pay çıkarmak için Rusya katılmıstır :)
Saolun ama ZoLLy o cevap net değilmi ?

Koskoca bi 0 yemeyelim ?
Yok daha yeni işledik öyle dedi,bizim hocada sorun varsa bilemem kardes:D
Tamam çok saol..
Önemli değil kolay gelsin :)
Aynen Yha . .. Bu Hocalarda Japon Mapon Soruyorlar . Avusturya Macaristan Vs Ms Sorsalarda Cvp ı bassaq :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.