Bu forumda bir başlık gördüm Teşekkürler jefoo diye
arkadaşlar Bu virüs Jeefo muydu jefoo muydu hidrag diolar :D
Rar dosyalarındaki EXe lere saldıramıyor dosyalarınızı rarlayın benim Ethernet kartı driverime girmişti zamanında Format atsam Nete bağlanıp Tkrar kuramıcaktım driverleri Ama sonra Rarlı driverimi denedim ve oldu Bütün Exe Dosyalarınza bulaşır Format atıp bulaşmış bir dosyaya D deki tıklarsanız tekrar bulaşır .. O yüzden Bu virüs bulaşınca Ethernet Driverinizi Yedekleyip bütün dosyaları silmeli ve format atmalısınız Saygılar :D
P.S Windows sistem exe dosyalarınada bulaşıyor yni bi şekilde format atmayınca bulaşıyor. tekrardan
Jeefo temizlenmesi çok kolayki?

Buradan bakabilirsiniz.[İngilizce]
Fredy orad Bütün Şifayı kapmış dosyaları sil yazıyor :) Explorer Exe Dahil bütün dosyaları silmen gerektiğinin farkındamısın? sildiğinde sisteminin hatalarla dolacağının farkındamısn ? Bütün Driverlerin fln
Death_Rider bu kadar basit birşey.

Symantec firmasının dediğine göre şunları yapmanız gerekiyor.
1)Sistem geri yüklemeyi kapatıyorsun.
2)Virüs programını güncelliyorsun.
3)Bilgisayarını güvenli modda başlatıyorsun.
4)Sistemine full tarama yaptırıyorsun.
5)registryde bir anahtar varmış onu siliyorsun.Anahtarı aşağıda aşağıda veriyorum.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run buraya geliyorsun.Burada yanda bulunan bölüme geliyorsun ve aşağıdaki uygulamayı orada görüyorsan siliyorsun.

"PowerManager"="%windir%\svchost.exe"
ah evet şu benim virüs svchostta da vardı ama sistem dosyası diye silemedim. En sonunda silmeye karar verdim sanırım o dosya networkle ilgili işte o günden beri 8dk da donuyodu sonra herşeyi sildim düzeldi : D herşey bukadar olduğunu bilsemm...
Run a full system scan and delete all the files detected as W32.Jeefo.

4. madde öle diil tavşan :p çevirceksen düzgün çevir
Full tarama yapın ve jeefo virüsü bulaşmış olarak görülen bütün dosyaları silin

Bu konu Death_Rider tarafından düzenlendi(2008-02-12 21:10, 16 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.