Selam arkadaşlar u-s de pc den anlıyan bir çok arkadaş var bende size bir soru sormak istiyordum

Ultima online i yaklaşık 1 yıldır falan oynamıyorum eski heycanı alamıycağım içinde oynamıycam artık neyse konumuz bu değil

Şuanda warcraft III Dota map ini oynayarak vakit geçiriyorum fakat son zamanlarda oynayanalr bilir 5 v 5 takımınların birbirine girdiği mühim anlar vardır barak alma kule alma gang gibi durumlarda böle durumlarda makinam aşırı bir şekilde kasıyor takımıma hiç bir yardımda bulunamıyorum ekmek oluyorum onun dışında sakince oynuyorum böle toplu actinolarda alan skillerinde kasıyor sadece

sormak istediğim şu ;

makinamda nod32 var ama bayadır format atmadım kullanıyorum virüs den dolayı olabilir mi ?

ekran kartım ve ram im yeni ama yaklaşık 2-3 hafta önce bi kaç kez pc i kullanırken kitlenip dondu res attım açılmadı fişi çekip çıkardığımda açıldı falan böle sorunlar yaşadım ama 2-3 haftadır böle sorunlarım yok donanımsal olabilir mi ?

lütfen bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

bir pc ciye göstericem ama sorunu tam olarak anlatamıcam soruunda uygulamalı gösteremiceğime göre dota oyniyip adam anlıyamaz bi siz yorum yapsanız acil lütfen
Eğer parçaları değiştirdikten sonra bu olay ile karşılaştıysan muhtemelen yetersiz kalıyordur ekran kartın fakat ilk başta iyi ise ve sonradan böyle olduysa virüsten olabilir veya o an çalışan diğer programlar yüzünden olabilir.İlk olarak bütün programları kapatıp dene aynı sorun ile karılaşırsan Combofix programını indir tarat yine geçmezse format at.
Öncelikle NOD32 adlı beşpara etmez virüs programını pc'den kaldır sana bir bilgisayarcı tavsiyesi. =) Ram'ların slotlarına göre takman lazım kaç ram slotu var anakartın üzerinde ? Eğer 4 adetse DIM1 ve DIM 3'e tak. Daha sonra MEMTEST programını google'da arat ve indir. Nero yardımı ile cd'ye cek ve bilgisayarı açarken bios yardımı ile cd'den başlat. Memtest otomatik olarak ram'ları taramaya başlıyacaktır. Program '' pass 5 '' olana kadar açık kalsın yaklaşık 3dk. Eğer kırmızı ile hata verirse ram'lerinde sorun var demektir, büyük ihtimalle bilgisayarın donup reset atması bu sorundan kaynaklanıyordur. Fakat ram'lerde sorun yoksa tekrar bios yardımı ile 'cpu' nun sıcaklığına bak eğer ısınma stabil değilse sürekli artıyorsa işlemci fanını elindeki imkanlar dahilinde temizle veya değiştir. Bu noktada kasanın konumuda önemlidir. Kasanın etrafı kapalıysa aç.

Ben senden bilgisayarının özelliklerini marka-model olarak istiyorum, daha kesin yöntemler iletebiliyim.
combofix işe yaradı gibi galiba bi sürü virüs buldu bakalım olursa yine pm atarm saoln

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.