Silindi
Arkdaşlar 3 gündür bilgisayarda bir hata çıkıyor sanal belleğin dolduğunu ifade ediyor.Sonra pcye restart atıyor.Herhangi bir yükleme yapmıyorum sadece uo açık ve firefoxla normal siteler açık.Hdd de 1.5 gb boş yer var.

Şimdi sanal bellek ayarlarının nerden nasıl yapıldığını biliyorum ordaki değerler raminizin 2 katı olmalı diye okumuştum.Level dergisinde nitekim 288 ordaki değer 128 ramim var hiç değiştirme gereği duymadım.Ama ne yapıcağımı şaşırdım sanal bellek doldu diyor ve restart atıyor.

Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum :)
Bilgisayarıma sağ tıkla özellikler de. Gelişmiş sekmesinde idi sanırm sanal bellek ayarı. Ben su an bu makineden bakamıyorum yetkim yok. Windows kendi ayarlasın sekmesini seç bence. Win Xpde bir problem cıkmıyordu sanırım windows kendi ayarlasın deyince.
Silindi
Journeyman
1.3
Tamam bunuda bir denerim.Başka önerisi olan var mı?
Bilgisayarım---> Sağ tık---> özellikler---->Performans---> Ayarlar--->Gelişmiş--->Altta Sanal Bellek boyutunu değiştir diye bir buton var.Oradan C:\ Sürücüsünü seç.Başlangıç boyutunu 512, En büyük boyutu ise 1024 yap.Ayarlaya tıkla.Bütün pencerelere tamam de ve sonra da bilgisayarını yeniden başlat.
Silindi
Expert
2
Anladım değerini büyütücezde performansı etkiliyor.Eskidende aynı değerler vardı ama sorun yaratmıyordu :S
Performansının düşmesini mi istersin yoksa bilgisayarının sürekli yeniden başlamasını mı istersin.:):memnun
Silindi
Expert
2
level dergisini önüme açtım ve makaleyi buraya yazdım buyrun..

windows bir uygulamayı çalıştırıgında eldeki ram yeterli olmazsa sabit diskte olusturulan sanal bellek dosyasını ram olarak kullanır.Bu dosyanın minimum ve maksimum değerlerinin aynı boyutta olması her açılışta farklı boyutta bir dosya oluşturmaması için zaman kazandırır.

Ne kadar az raminiz varsa bu dosyanın o kadar büyük olması ne kadar çok raminiz varsa o kadar az olması gerekir.

Mesela 1 gb ramden aşağı ram kullananlar eldeki ramlerinin 2 katı ve üzeri bir değer 1gbramden fazla kullananlar ise 1.5 katından düşük bir değer girebilirler.Burada önemli olan iki kutucugunda geğerinin aynı olması, unutmayın.

Bu makaleye göre yorumlarımızı yapsak daha doğru olur :D 2 kutucugun da değerinin aynı olması daha iyi olurmuş.
256 RAM yok mu sende?:selektor
Silindi
Expert
2
128 :D
Rami 128 :D Sd ram bulmakta ölüm. Hem zor bulunuyor hemde cok pahalı hemde eski teknoloji. Benimde 128 idi ben bir tanıdıktan bari buldumda su an rahatım fazla problem cekmıyorum.
Uuuh uh...:/:sinirli

350-450 yap bir.
Silindi
Expert
2
oyyhhh gene restart attı :D

Fistanın dediğini yaptım gene sorun yaratırsa değerleri yükselticem.

Birde arkadaşlar windows klasorunun içinde domino.exe die bi dosya var bakarmısınız sizde de var mı?Ayrıca görev yöneticisini açıp bu exe çalışıyormu diyede bi bakabilirmisiniz ?
Bende öyle bir exe dosyası yok. Bu arada sen biliyorum demişsiin ayarlamayı bizde anlatmaya çalışıyoruz. :D
Silindi
Journeyman
1.3
Bu domino.exe nin ne işe yaradığını nasıl örenebilrim bi googleden bakayım.

Ha tamam webcam için bir programmış :D

Bakalım gene hata alırsam bildiririm burdan.
sercan ne bitmez çilen varmış lan :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.