Kırşehirli emekli Ahmet Kolbaşı, eşinin gördüğü rüyadan yola çıkarak yakıtsız motor imal etti.

Yaklaşık 16 yıldan beri proje üzerinde çalıştığını anlatan Ahmet Kolbaşı, “Radyoların arkasından çıkan adi mıknatıslarla manyetik alanları kullanarak yakıtsız motoru geliştirdim. 24 volt aküyle elektromıknatısları hareket ettiriyor ve manyetik alanı kullanarak yüksek miktarda güç elde ediyorum. Zaten sistemin adı da Manyetik Alanları Kullanarak Gücü Katlanan Motor” diye konuştu. Ürünün projelerini çizip patentini aldığını söyleyen Kolbaşı, “Motorda petrol ürünleri, LPG, hidrojen kullanılmıyor. Akü veya elektrikle çalışıyor’ ancak yüksek gerilim ya da orta gerilim elektrik istemiyor” dedi. Yakıtsız motorun 5 bin devrin üzerine kadar çıkabildiğini anlatan Kolbaşı, bu hızın neredeyse yarış arabalarıyla aynı değerlerde olduğunu ve ürünün Erciyes Üniversitesi tarafından incelenip doğrulandığını söyledi. Gördüğü rüyayı anlatan Besime Kolbaşı ise, Başbakan’dan destek isterken, “Bu motorla ilgili bir rüya gördüm ve eşime anlattım. O da beni kırmadı ve projeye başladı” dedi.

Kaynak: https://www.habervakti.com/detay.asp?id=45837&kat=t%FCrkiye
Ya yapıyolarda adamların elinde patlamasın diye bekliyolar hepsini sattıkdan sonra diğerlerini piyasaya sürücekler bu adam yapıyosa bilim adamlarımı yapamıcaklar ya:D
Silindi
Expert
1.7
Türkiye'de böyle yapan adamların eli öpülüp başa koyulacagı yere ruhsatsız bilmemne düşünce suçu adıyla hapse atıyorlar sonra '' neden herşey çin malı '' diyoruz devlet böyle kişilere para verse bütce verse kişi geliştirir Türkiye'nin ilerlemesini sağlar eline sağlık vallaha ne diyeyim
+1
Arkadaşlar görüyorum ki bazı konularda yorum yaparken bilginizle konusmuyorsunuz...

Bir kere bu adamın yaptığı şey hayata geçirilemez...Hiç bir enerji ne kaybolur nede yoktan varolur... Bu adamın yaptığı resmen yoktan var etmek.. Adi mıknatıslarla bunu yapabilmek imkansız gibi görünüyor..Fizik kurallarına aykırı olduğu yıllar öncesinde kanıtlandı...Ayrıca bu ilk defa bu ülkede olmuyor.. A.B.D'de bunu deneyenler oldu fakat sonuç alınamadı..

Sonuçta orda 24 volt akü kullanıyor ama yeteri kadar güç üretilemediği için hayata geçirilmesi imkansız..Sürtünme katsayısı'nı geçtim yerçekimine bile zar-zor dayanabilen bu araç hayata geçirilemez gibi görünüyor...

Ayrıca her yerde manyetik alan olacağından sanıyorum-ki insanlar olumsuz etkilenir...
Türklerin böyle şeyler yapması çok hoşuma gidiyo gerçekten çok sevindim ya otomatik neşe geldi birden :D
Ooleyy Artık yollarda Kalmıcaz :D
Master
59.2997
Bizim halkımız da bazı şeyleri yapıcak kapasite var ancak kullanmak istemiyoruz. Kullanmak istesek neler yaparız biz bir bilseniz..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.