Arkadaşlar başlıktaki gibi fragmanını izledim ve çok güzeldi sinemalarada giriş yaptı giden arkadaşlardan yorum ve görüşlerini almak istiyorum beğendiyseniz bilet alıcam :D
Valla bende işten fırsat bulup gidemedim. Bakalım güzel gibi görünüyor ama görünüşe aldanmamak lazım...
Katılıyorum o yüzdende giden arkadaşların yorumunu almak istedim.. yorumlara açığız .. Devam :)
Master
59.2997
Dun gittim, oldukca iyiydi ilkine gore. Basindan sonuna kadar guldurmeyi basarabildi :) Gidecek olanlara tavsiye edebilirim.
Yorumun için teşekkürler. :)
Yoga bölümünde iyi kahkaha attım. Son 10 dakikası ve yoga bölümü hariç vasat bi filmdi bence.
bende dün gittim ve harika bi filmdi karnım agrıdı gulMekten :D bazen aklıma gelio hala guluorm gidecek olanlara cokcok tavsiye ederim :yes
Gerçekten yorumlara bile gülüyorum artık kesin gidicem sağolun :)
Daha şimdi geldim sinemadan.Sana fikrimi aktarıyım.1. bölüm bitmesi için resmen dakikaları saydım.Aşırı sıkıldım,hiçbirşeyi komik bulmadım ve aynı espiriyi uzattıkça biraz b.ka sardı.Ama 2. bölüm gerçekten muhteşemdi.Salondaki herkes yarıldı.2. bölümün espirileri 1. bölüme göre çok çok iyi ayarlanmıştı.1. bölümü sıkıcı bulmamdaki sebebide fragmanlarında bütün espirileri vermesine bağlıyorum.Ama 2. bölüme laf edersem ayıp olur bu filmde hakkını vermiş.
Zamanında sözlükte övülürken herşey şukela idi ne zaman eleştirilmeye başlandı girmeye bin takla attığı sözlüğü ve sözlük yazarlarını çok çirkin bir dille eleştirdi, bu olgun bir karakter örneği değil zira kendisi benim için tv8 sonrası o dönemlerde bitmişti. Şahana karşı önyargılarım bu düzeyde olsada yinede filmini görmek istedim, diğer türk filmlerini görmek istediğim gibi..

Düşündüğüm gibi çıktı, berbat bir film. Son derece basit çekim teknikleri kullanılmış haliyle az para harcanmış ve oldukça düşük seviye zeka ürünü şaklabanlıklar dışında birşey göremedim. İlk filminden çok iyi para kazanmasına rağmen böyle bir yapım ortaya koyması bizlere bu tutumunu değerlendirme hakkını veriyor.

Sinema sektörüne emek veren insanlar dünyanın her ülkesinde sinemadan kazandıkları parayı sinemaya harcayarak bu sektörü ayakta tutar, kalkınmasını sağlarlar. Daha önce yarattıkları eserin ötesinde bir eseri ortaya koyarlar, çıta her zaman yükselir. Şahan kendi cebini doldurmayı daha iyi bir yol olarak görmüş olsa gerek; böylesi basit bir film ortaya koymuş. Rakamlarını bilmiyorum ama yine iyi bir hasılat yapacağına kesin gözüyle bakıyorum çünkü şahanın hitap ettiği ''zort desen'' gülmeye o an başlayacak bu kesim oldukça geniş.
Keanu : Zamanında sözlükte övülürken herşey şukela idi ne zaman eleştirilmeye başlandı girmeye bin takla attığı sözlüğü ve sözlük yazarlarını çok çirkin bir dille eleştirdi, bu olgun bir karakter örneği değil zira kendisi benim için tv8 sonrası o dönemlerde bitmişti. Şahana karşı önyargılarım bu düzeyde olsada yinede filmini görmek istedim, diğer türk filmlerini görmek istediğim gibi..

Düşündüğüm gibi çıktı, berbat bir film. Son derece basit çekim teknikleri kullanılmış haliyle az para harcanmış ve oldukça düşük seviye zeka ürünü şaklabanlıklar dışında birşey göremedim. İlk filminden çok iyi para kazanmasına rağmen böyle bir yapım ortaya koyması bizlere bu tutumunu değerlendirme hakkını veriyor.

Sinema sektörüne emek veren insanlar dünyanın her ülkesinde sinemadan kazandıkları parayı sinemaya harcayarak bu sektörü ayakta tutar, kalkınmasını sağlarlar. Daha önce yarattıkları eserin ötesinde bir eseri ortaya koyarlar, çıta her zaman yükselir. Şahan kendi cebini doldurmayı daha iyi bir yol olarak görmüş olsa gerek; böylesi basit bir film ortaya koymuş. Rakamlarını bilmiyorum ama yine iyi bir hasılat yapacağına kesin gözüyle bakıyorum çünkü şahanın hitap ettiği ''zort desen'' gülmeye o an başlayacak bu kesim oldukça geniş.

+1 Aynen katılıyorum..

Aynı şey Arog içinde geçerli ama "Arog'u şahsen Recep İvedik 2'den sinema kullanımı açısından inanılmaz fark var en azındna Arog çekimleri daha zor ve emek harcanmış maliyetleri yüksek. Buda Cem Yılmaz'ın büyük para kazandığı için sanırım gelir elde etmeksizin çıkartığı film olsa gerek kendisi fazla kazanıyor ama Recep İvedik'de bunu göremedim amaç sadece abudik, abzürt komedi ile espiriler çocukça olup güldürüp ben parama bakarım mantığı yatıyor. Gitmeni bile tavsiye etmem şahsen netten izlemeyi tercih ederim sinemaya gidilmeyi hak etmediğini düşünüyorum.

Bir Cem Yılmaz konuşması bir Şafak Sezer film ile kıyasladığında konuşmada küfür olmasa bile bu kişiler anlatış biçimi ve anlatmak istediği laf çarpmaları Recep'e inanılmaz fark atıyor.

Bu konu Leqendary tarafından düzenlendi(2009-03-23 23:22, 15 yıl önce)
Vasat...
Vasatın altınca vasat en azından benim için, Çünkü türkiyede komik film çekenler arasında şahan benim için listede bile değil. Bunun sebebi mizahi bir yönünün olmayışı güldürürken sadece iğrençliklere, salaklıklara ve sakarlıklara güldürmesi bence o filmi komik değil iğrenç ötesi yapar.

En azından ben böyle düşünüyorum. Eğer film geneline bakarsak pek çok insan güldü. Gülerken güldükleri şeyi düşündülermi kafalarında canlandırdılarmı bilemem ama ben canlandırmadım çünkü anlık bir iğrençlik sonunda salondan çıkan kahkaha sesleri. Bu bana göre değil.

Birde Arog ile ikisi arasında bir bağ kurup değerlendirme yapmanlar var bence şahan komik değil sadece çıkarları doğrultusunda kendisini şekilden şekile sokan mizahi yönü olmayan insanları iğrençlikle güldürmeyi hedeflemiş topluma kötü örnek olan biri. Ancak Cem Yılmaza baktığımız zaman Argo kelime varmı? var.. ancak kişiye veya şahsa karşı değil ettiği küfür ne başkalarını kırıyor nede birisine karşı söyleniyor. İğrençlikmi yapıyor? Hayır sadece komik bir biçimde şekilden şekle giriyor nasıl mı? Türkiyede ki hademelerin nasıl olduğunu belli bir mesaj altında vererek o insanları yücelterek o kılığa giriyor ve insanları güldürüyor. Peki sinamadan veya gösterilenden aldığı parayla neler yapıyor. Doğal olarak kendine harcıyor, Ailesine bakıyor, yardıma muhtaç insanlara kullanıyor ancak bu örnek için sizlere sadece medya kuruluşlarına yansıyan 2 tane örnek verebilirim 1. Hadi kızlar okula kampanyası, 2. Varmısın yokmusunda lösemi hastası bir kız için yarıştığı yarışmaydı. bunları yazmamın sebebi şahanı yerden yere vurmak veya göz boyamak değil ama Keanu'nun dediği gibi şahan sadece çıkarları doğrultusunda kötü örnekler sunarak lafın nereye gideceğine bakmadan para için kılıktan kılığa giren aciz, ego tatminin'den başka birşey arzulamayan gençlerin gözde sevgilisi.. Cem yılmaz ise güldürürken düşündüren espirilerinde topluma mesaj veren mizahi yönü çok kuvvetli olan bir komedyen...

Tekrar söylüyorum film vasatın altında
herkes recep'in amele küfürbaz biri olarak tanıyor.Halbuki Recep ilk filminde yolda bulduğu cüzdanı sahibine vermek için Antalya'ya kadar giden mert bi insan.Yıllardır sevdiği kız için onun anısı olan misketleri saklaması nekadar delikanlı olduğunu gösterir.Bunun gibi birçok örnek daha var.Yorumlarınız mantıklı ve güzel ama bazı insanlar recep'in çok küfürbaz olduğunu ve çok amele olduğunu söylüyor ama filmi detaylarıyla izlemelerini öneririrm.Türk sineması için bence gayet güzel eğer Amerika'da yaşasaydım berbat bulurdum.Türkiye'de doğru düzgün masraflı bir film yok onun için bunada şükür.Ayrıca türk halkının küfürden hoşlandığını ve küfüre çok güldüğünü bildiği için böyle bişeye kalkışmış diye düşünüyorum :)
Expert
34.0001
Bu film kıyaslanıcaksa kutsal damacanayla falan kıyaslanır ki ondan güzel midir bilinmez.Filmde 1-2 kere güldüm bunun nedeni benim espiri anlayışım biraz daha detaylı olmasındandır bu kadar basit espirileri biz çocukken mahallede yapıp gülüyorduk.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.