Pek Güzel Bulmadım Ama İzlediğime Değdi.
valla bildiğiniz iğrençti. kadının üstüne kusuyo falan gerek yok ya güldürmek için bu kadar saçmalamaya. oldu baya gideli ama hatırladığım kadarıyla sadece bir veya iki yerinde kahkaha attım. son ölüm olayındada recep o sandık varya olayında 2. de anlaşılıyodu öle diyeceği. o kadar uzatmasına gerek yoktu.
kıllı hayvan gördüm karşımda 2 defa güldüm toplam , onları da ses çıksın diye zorluyodum
berkanu : herkes recep'in amele küfürbaz biri olarak tanıyor.Halbuki Recep ilk filminde yolda bulduğu cüzdanı sahibine vermek için Antalya'ya kadar giden mert bi insan.Yıllardır sevdiği kız için onun anısı olan misketleri saklaması nekadar delikanlı olduğunu gösterir.Bunun gibi birçok örnek daha var.Yorumlarınız mantıklı ve güzel ama bazı insanlar recep'in çok küfürbaz olduğunu ve çok amele olduğunu söylüyor ama filmi detaylarıyla izlemelerini öneririrm.Türk sineması için bence gayet güzel eğer Amerika'da yaşasaydım berbat bulurdum.Türkiye'de doğru düzgün masraflı bir film yok onun için bunada şükür.Ayrıca türk halkının küfürden hoşlandığını ve küfüre çok güldüğünü bildiği için böyle bişeye kalkışmış diye düşünüyorum :)

Yanlış gel ben senin için ifadelerini düzelteyim.

Cüzdanı oraya götürdüğü için mert bir insan vs demek çok gülünç. Gel şuna şahanın zekası oynadığı kro karakteri tatil için bir otele götürecek kadar bile yaratıcı olamıyor, böylesi basit birşey buluyor diyelim.

Küfürün neresi güzel yapmayın etmeyin lütfen, filmin ne detayı var daha nesini izleyeceğiz ve bu küfürler bir anlam kazanacak ? Herşey ortada çok açık ve net. Küfür ile şaklabanlık düşük zeka seviyesinde bir insanın komik olmaya çalışırken kullandığı ekipmanlardır. Bunu görebilmek için Amerika'da yaşamaya gerek yok. İlk filminden birkaç milyon dolar hasılat yapan bir insanın bunun %10 düzeyinde (belki daha da azdır..) harcama ile film çekmesinin savunulacak bir tarafı yoktur. Bu mantık yüzünden Türk sineması ilerleyemeyecek işte. Cem Yılmaz'ın Aroguda öyle aman aman çok komik değildi fakat en azından Cem Yılmaz bu sektör için birşeyler yapıyor para harcıyor kazandığını tekrar kazandığı yere yatırıyor kar yapmak istese Stand-up show yapar durur güç bela zor bilet bulduğumuz günleri hatırlıyorum ben, al sana masrafsız kazanç.

Küfürden hoşlanan bir halk ve küfüre gülen bir halk yapma etme böyle bir genellemeden uzak dur.
Recep İvedik Filmi Bence Çok Saçma Gereksiz bir film.
Lakin Halkımız Bu Tür Filmleri Seviyor.
Küfür Edilmesinden Hoşlanıyor.

Basic'e katılıyorum Sinemada Adam Kadının Üzerine Kusuyor Millet Kahkaha atıyor.
Ben Gülecek birşey bulamadım pek orada :)

Bence Çok Saçma Bir Film.
Ama Filmin Sonunda Hüzünlendim :)
Bencede film tam bir vasattı. Şahanın ilk tv8de çıktığı dönem azda olsa iyiydi. Şimdi yaptıkları çok ama çok yapmacık geliyo ve güldürmüyo.
Tartısılıcak bir konu cünkü kimisi beğenmistir kimisi beğenmemiştir ben beğendim
Arkadaşlar bakın hep yanlış şekilde değerlendirmeye alıyorsunuz.

Burada espiriler bence arka planda.

Asıl özellik ise Recep İvediğin bir karakter olması.

Ve o karakterde orjinal bir Türk insanını anlatmaktadır.

Ve orjinal bir Türk insanı ( varoşlardan bahsediyorum ) konuşmaları da bu yönde olacaktır diye düşünüyorum.

Cem Yılmaz'ın da dediği gibi ;

" Bir kaçakçı rolüne girersen Türkçe'yi çok iyi kullanmazsın. Kaçakçı gibi konuşursun "

Ağız bozukluğuna gülüyoruz evet.

Espirileri çok fazla değil.

Fakat varoş kesim dediğimiz orjinal Türk insanının ağzı bozuktur.Ve espiriden çok anında laf sokmalarıyla bilinirler.

Recep İvedik te böyle bir karakter.

Evet filmin bütçesi vs. oldukça vasat derecede.

Fakat anlatılmak istenen çok farklı.
daha iyi olabilirdi sanki cok aceleye gelmiş gibi çok basit düşünülmüş yani otursan 5-6 kişi senaryoyu yazarsın gıbı.gene espiriler kurtarmış yani yoksa izlencek bi tarafı yok.
Senaryo yazmak o kadar kolay bir iş değil :)

Kendimden biliyorum.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.