Polat Alemder Hakkindaki Gorusler ( Eksi Sozluk Yorumcularindan )

-"kimine göre can polat, kimine göre can alan polat"
karizma yumağı kahraman kerata...
elif'in yakasından düşmüyo, aslan bey'den dayak yiyecek...

-bu tipi ilk seslendiren arkadaşı kulaklarımız hâlâ aramaktadır. bu ryan oreilly sesini bir türlü oturtamadık. hele ki önceki ses göre fazla abartılı ve iddialı kaçıyor. isterük.

-az laf, çok iş... tuttum bu çocuğu: "racon kesmiyorum, kafa kesiyorum".

-temizlik imandan gelir atasözünün manasını yanlış anlamış olması muhtemel kişi.ayrıca bir, iki, 3 - 4 yetmez,
5 - 6 - 7 olsun felsefesini benimsemiş kişi.

-tribune oynuyor*

-testereyi öldürüp onun konseyde boşalan koltuğuna oturmayı kasmış kişi. ha bi de çok sigara içiyor, akciğer kanserinden ölecek haberi yok...

-ilk bölümlerde dumanı içine çekmeden sigara içen, son bölümlerde tiryaki olup ciğerlerini de doldurduğu gözlenen karakter. belki de necati şaşmaz bu dizi yüzünden sigaraya başlamıştır.

-bahsi geçen diziyi doğru dürüst izlememiş olmama karşın* bu roldeki adamın bakış ve mimik özürlü olduğunu bariz bariz görmekteyim... üst yönetimden torpilli sekreter gibi bir havası var dizinin içinde bunun.. yazık..

-tipi itibariyle alemi kesse mafya olamayacak dizi karakteri. olsa olsa anca şeker oğlan olur.

-bu adamda hafiften bir hakan taşıyan havası mı var bana mı öyle geliyor?

-isviçre çakısı gibi adamdır. her bi şeyi yapar. severim kendisini...

-her bölümüde yaklaşık yarım paket sigara içen dizi karakteri.

-aslen polis olduğu unutulmaması gereken kişi. bu örgüt indirilirse dizide bu adama ne yapacaklarını çok merak ediyorum...

- polatçığım 20 kişi öldürmüşün kardeşim, teşkilat sana ne dedi sen ne yaptın be canım...
- bab lazım oldu be... mecburiyetten...
- off off adam ol adam !
- racon kesmiyorum kafa kesiyorum !
(hop amirin kafası kopar...)

-gerçek sesinin duyulmaması gereken şahsiyet..

-(bkz: kafa koparanus)

-show tv deki kurtlar vadisi dizisinin ikinci adamligindan birinci adamliga yeni gecmis suratsiz karakteridir.dizideki sesiyle karizmatik,kendi sesiyle fiyasko olan adamdir.

-gecirdigi seri estetik ameliyatlar esnasinda yuzune zerk edilen * botoxlar yüzünden mimiklerini kaybettigini dusunduren karakter. *

-dar omuzlariyla, eksik karizmasiyla bir devlet gorevlisi/mafya babasindan cok senaristin kardesine benzeyen kurtlar vadisi karakteri.

-ne yazık ki gerçek sesini duyunca hüsrana uğradım.canpolat

-dondurma reklamlarında oynatılması gereken, tepkisiz, ifadesiz, buzluk kahramanı.

-ilk defa dizide gordugumde "herhalde turkucu bu herif" dedigim insandır.

-gerçek sesini duyunca "allah'tan seslendirme yapmışlar adama !" dedirten zat.

-10 cm kalinligindaki buyuk boy bi defteri 2 saat icinde okuyarak fizik kurallarini alt ust etmis kisi.

-okuduğu şeyi içinden okuyamayan şahıs. ama kızmıyorum kendisine çünkü ben de bu entry yazarken kendi kendime mırıldanarak yazdım.

-her yakaladığı kişiye en azından 4 kural sayan karakter. bu kuralların hangi norm ve standartlara göre koyulmuş olduğu ise meçhuldür.

-elinden hiç düşmeyen sigarasına sansür koyulduktan sonra eski karizması kalmayan gönüllerin kahramanı.

-''ben senin canın için ömrümü kibritin kavında tutuştururum'' diyerek beni ve elifi maf eden kişi

-can polat vandam*

-ayar almayı da vermeyi de seven insan.. ayar insanı.. ayarın kendisi..

-show tv'nin yılbaşı tanıtımlarında özge namal'la gülüp eğlenip birbirlerine kalp şeklinde hediyeler vererek gülmekten ölmeme sebebiyet verecek insan.

-cep telefonunu actiginda "efendim x" $eklinde cevap veren ki$i. burada adi gecen "x", genellikle memati ya da elif'tir.

-mematiii!!!!sözümü süpheyle kesme diyen zat (bölüm 69 )

-fırsat verilse sokaktan rastgele çevireceğimiz 100 kişinin en az yarısının altından kolaylıkla kalkabileceği karakter...
sağa sola fırça atan, onu vuralım, bunu kıralım, aha şu lavuğu da keselim tadında hindimsi raconlar...

-sek sek oynayan mafya babasi.

-zeybek stilinde sek sek oynayisini görünce içimizden sektir ol git demek gelen karaktersiz karakter. baron musun, alican misin karar ver be.

-gülünce ninja turtlestan donatello ya benzeyen, yahu bir insan bu kadar mi kötü güler, dedirten adam.

-red kit e benzeyen karakterdir..

-karizmasinin göcüsü iki dudagimizin arasindadir bu adamin.ismindeki l harfini ince okuyunca ne karizma kaliyor ne endam.'polat'i tipki 'eröl'daki gibi okuyun görüceksiniz.

-pölat

bitti herif bitti

-neticede tüftüfle avlanmış bir adamdır kendisi.

-şehrimize teşrif ettiğinde çalıştığım okuldaki öğrencilerin üçte ikisinin okuldan kaçmasına ve derslerin boş geçmesine neden olan zat-ı muhterem. kendisini tanımam.

-tabutta üstten çekimde oldukça terlemiş görüntüsü ve nefes alamama belirtileri göstermesi yetmemiş gibi bir de 'nefes alamıyorum' düşüncesini bizlere sesli olarak ileten kişidir.

buraya kadar güzel aptal yerine konduk,kızmadık.e be kardeşim yan çekimde neden kupkurusun.hani nefes alamıyordun,hani terlemiştin?

-ördek gibi koşan doğuştan katil.

-herkesin pek bir özendiği, hayali bir eşkiya. polat alemdar'a özenildiği kadar Atatürk'e özenilseydi, şuan başka mevkiideydik hepimiz...

-sharon stone ile andy garcia kar$ısında kısa kalmıs super kahraman.estetikle boyunuda uzatsaymış keşke yakışmadı.

-(bkz: şam baronu)

-hakkında binlerce dava bulunan ve aranan ama gene de abd vizesi almaya basarabilen ustun yetenek.

-toplarsak;

kalıp: necati şaşmaz
+
içerik: osman sınav
+
ses: hakan taşıyan
+
seslendirme: kalıba uygun tasarım*
+
habitat: öteki türkiye
=
polat alemdar

-yüz tamam ama görüldüğü üzere ali candan oldukca uzun ve kilolu bir eleman. ne estetik ameliyatmıs, polat alemdar olunca çekti böyle. yoksa çamaşır makinesine mi attılar?

-(bkz: kardanpolat)

-her gördüğümde koptuğum, kurbaga adam.

edit: izlemediğim dizinin filmine gittim, adami gordugumde gulmeye basladigim icin dayak yiyordum.

-elifle olan sahnelerinde bende "salak kız o ali işte" diye bağırma isteği uyandıran şahıs. öyleleri türedi memlekette..

-türk rambo.

-(bkz: opunce prens olmayan kurbaga)

-(bkz: gargamel)

-dizideki rolünden dolayı, kendisine "polata alem dar" denilebilecek karakter.

-kurtlar vadisinin yeni bölümlerinde sadece bakış atan, mafyayı deviren, halbuki osursan yıkılacak tipleme.

-yemez içmez uyumaz bir bünye. bir tek sigara içiyo.
bi defa pijamalı görsem bayram yapıcam..

edit-düdüt: varmış pijamalı hali.. vay ki ne vay..

-en tehlikeli operasyonlara bile takim elbiseyle giden kibar insan.

-çıkışa gelmesini beklediğim adam.

-bomba imha ve etkisiz hale getirme, zeyna gibi insanın boğazına hafif darbeler vurarak öldürme ve aynı zamanda tıbbi müdahale uzmanı, yakın dövüş üstadı, hekır.

-bir parada pulda, bir de arkasında gözü yok.

-sırtından bıçaklandıktan sonra yaralı halde, hastaneye değil de, elif'in mezarına gidecek kadar aşık mı desek, öküz mü desek, dünyadan bıkmış, artık ölmeyi isteyen biri mi desek, yakında jack bauer gibi uyuşturucuya başlaması muhtemel karakter.

-bir arkadaşım (bkz: bir arkadasim) şöyle buyurmuştur kendisi için:

- ulan süpermen bile gündüzleri gazetecilik yapıyo, bu polat ne ayak..

hakikaten öyle ama adam efsunlu sanki ölmek bilmiyo..

-uçan kahraman. yüksek bir binanın tepesinden altta bir adam üstte kendi uçarken görüldü en son. yere değdiği anda hala yaşamaya devam ederse kesin süper kahramandır.

-pazarlıkta yanlış yapılmaması gerekilen kişi.

-sırtında bıçak yarasıyla yamaç paraşütü yapan insan modeli o bir hero...
(bkz: uçan halı)

-kendisinin mimik özürlü olduğu son bölümde iskender büyük tarafından da teyit edilmiştir:
- bu çocuğun her şeyi değişmiş, bir bakışları değişmemiş.

-27. bölümde full metal jacketi izlerken gördüğümüz karakterdir. şaşılasıdır.

-yeni nesil kara murat karakteri. nasıl ki kara murat bir orduya karsı tek basına mucadele edebiliyordu polat abimiz de ne bombalardan ne füzelerden ne hainlerden kurtuldu. ona bu dünyada ölüm yok. efsunlu sahıs.

-an itibariyle türk devletlerini kuran (!) ihtiyar heyetine gider yapan*canımız, ciğerimiz.

-türk halkının, türk gencinin başındaki en büyük bela olan mafya babası...

-çatır çatır sevişmeyen milli yerel süper düper kahraman....sevişenleri aradıysanız =>(bkz: catir catir sevisen super kahraman).

-nerede uyuduğu, nerede uyandığı, uyku ihtiyacı olup olmadığı sır olan adam. tahminim canı sıkılmış gibi yapıp kafasını masasının üzerine yasladığında birazcık kestirdiği yönünde.

-yeni nesil rambodur kendileri.
beynine 3 iğne ne olduğu belirsiz bir uyuşturucu enjekte edilmesine,kafatasının delinmesine rağmen mahzen gibi yerden 20 kişiyi öldürerek kaçmayı başarmış günümüz malkoçu,battalı,rambosu her şeyi

-insanları herkesin oyuncu olabileceğine inandıran düz dizi karakteri. sadece kaşlarını çatıp kafa kesiyor, çok kolay.

-gece klüplerinde onlarca benzerini görebileceğiniz çizgi roman kahramanı. herkeste dik yakalı gömlekler, herkesin altında 4x4'ler falan.

-bu adamin anlamadigim bir yonu de nerde pusu olsa farkediyor. kirmizi isikta beklerken yan tarafa bir anadol yanasır, icindeki adam pis pis bakar, kosede postaci kiyafetli biri vardir o da bakar, biri kosturarak karsidan karsiya gecer, trafik lambasina bir marti konar, cuku kasınır, tum parcalar birlesir ve anirir ''memati pusuuuuu'' diye..

-bugünkü bölümde cumhurbaşkanına da posta koymuştur ya, daha da gelmesin davos'a.

-dün gece cnn türk'te yayınlanan "çok farklı" adlı programda rasim ozan kütahyalı'nın,
"cemil ipekçi, bunlardan daha delikanlıdır."
diye tanımladığı tv dizisinin baş karakteri.

-mal gibi tavla oynayan bir kisiymis kendisi. oyle bir 5-4 acildi ki evlere senlik.

ha akabinde yaptigi mizikcilik da gibisi fazla, düpedüy mallikti.

-gerdeğe girmek yerine istihbarat toplantısına katılan süper kahraman.

-mematiyle arasinda homoseksuel bi iliski oldugunu dusunuyorum . kanitlayabilirimde !!!

-ne alemdar bu kereta ya.
herhalde cok zorun var bu adamla birşeymi yaptı sana ne sen beğenmiyor olabilirsin ama 70 milyonun hemen hemen 30 40milyonu bu diziyi seyrediyor ona ne demeli bay çok bilmiş bikere özge namal kim ya :) yazını sonuna kadar okudum ve bittim yani gülmekten kırıldım denebilir bravo ulan ne adamsın ha kaç saat uraştın buna ve ya şöyle söyliyeyim uraştında adamın bi + sı - si oldumu? fiyakasımı düştü :P yapmayın gözünüzü seveyim boş işler bunlar öyle 3 5 çapulcu laf atıp da gün yüzüne cıksaydı ohoo türkiyede artist çok olurdu
biraz ağır az nizamlı konuşma kişinin kişiliğini ortaya çıkarır.
Arkadasim Sen Ne Kullanion ya

1.si ben bu yazinin altinti oldugunu topic in basin da bellirttim

2.si yurtdisinda olmama ragmen Kurtlar Vadisi her bolumunu begenerek izledigim bir dizidir .

3.su Bu Yorumlarin Hepsi saka ve milletin Polat Alemdar lakapli dizi oyuncusuna yapilan geyik muhabbetidir .

4.su 'bay çok bilmiş ' gibi bi yorumu yaparken sozlerine dikkat etmeden saygisizlik ediosun ki Sunu soleyim bu yorumlari yapan herkes Bu Diziyi izleyen adamlardir . Yorum yaptigin forum bolumunun basligi ise ' Sohbet ve Geyik ' tir . Bunu anlamayacak yada kaldiramayacak kadar espri kabiletin yoksa hic yorum atma yada okumadan gec. Ayrica insanlarla konusurkende on yargili olma . Bu bu geyik repligidir . Her Topigin altina dip notmu gecicez 'geyik yapiyoruz die' *.q .
@Administraktor
Senin kafaya ulaşmak için ne içmek lazım ?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.