Babası öldü.
Yetim büyüdü.
Üvey evlat oldu.
Tutuklandı.
Hapse atıldı.
Sürüldü.
İşsiz kaldı.
(Şöyle yazıyordu o sıkıntılı günlerde kaleme aldığı günlüğüne: Harcamalarım
fazla değil, zira gelirim hep az.)
Hastalandı...
Böbreklerinden.
Vuruldu...
Göğsünden.
Mesleğinden atıldı.
İdama çarptırıldı.
Kardeşleri öldü.
Çocuğu olmadı.
Boşandı.
Karaciğeri iflas etti.

Evet, bu insan

Mustafa Kemal Atatürk

Evladı olmayan bir yetimin, duygularını anlatın... Anlatın ki, o yetimin,
evlatlarımıza bıraktığı hediyenin kıymetini anlasın evlatlarımız.

Cumhuriyet, çocuklara anlatıldığı gibi, folklorik bir müsamere coşkusundan
ibaret değil çünkü...

Anlatın ki, kökeninde barınan derin hüznü kavrasınlar.

İşte liste yukarıda.
Kısacık ömründe bir insanın başına ne felaket gelebilirse, gelmiş...

Bunu anlatın.
Direnen...
Teslim olmayan ruhu anlatın.

Korkmasınlar engellerden.
Korkmasınlar yalnız kalmaktan.
Korkmasınlar işsizlikten.
Korkmasınlar parasızlıktan.
Korkmasınlar alçaklardan.
Korkmasınlar doğrulardan.

Yürek dediğin...
Sadece organ değil arkadaş.
Bunu anlayın!!!

AB Uyum yasalari geregince devlet dairelerinden Atatürk resimlerinin
kaldirilmasini protesto ediyoruz !

Ulusal bilincimizi yavas yavas yok
etmelerine izin vermek istemiyorsaniz; iletebileceginiz kadar iletin iz!

Izmir kurtulmus, çok tatli bir yorgunluk, Ankara&裟ya hareket edecekler...
Trene binerler ve kompartimana çekilirler.

Ertesi gün, yaveri, Atatürk&裟ün kompartimaninin kapisini çalar. Atatürk, yorgun, bitkin bir halde kravatini yikamaktadir.

Yaveri: &裟Pasam bu ne hal, hiç uyumadiniz herhalde; niye böylesiniz&裟, der.

&裟Çocuk, kompartimanima yastikla battaniye koymayi unutmussunuz, kolumu yastik yaptim agridi, setremi yastik yaptim üsüdüm,
uyumadim kalktim&裟, der.

Yaveri: &裟Aman Pasam! Birimize haber vereydiniz;
hemen size bir yastikla battaniye getirirdik&裟, der. Ve bir ülke kurtarmaktan dönen komutan tarihi bir cevap verir:

&裟Geç fark ettim, hepiniz en az benim
kadar yorgundunuz, hiç birinize kiyamadim. Önemli olan benim uyumam degil;
milletimin rahat uyumasi&裟.

ATAMIZ SAYESINDE NE KADAR RAHAT UYUYORUZ KI; HALA
UYANAMADIK ?

[ALıntı..]

Bu konu Pyscho_Teller tarafından düzenlendi(2008-05-19 20:34, 15 yıl önce)
Güzel bi yazı alıntımı ??
:( haklısın
Bence bu konu sohbet & geyik bölümüne açılmamalıydı rica etsem birisi konuyu taşıyabilir mi ??

Bu arada bu konuyu açtığın için teşekkürler gerçekten güzelmiş.
Sohbet adını içerdiği için bir sakınca yok bana göre.
asLında Off Topice AcmaLıydım
Bu yazı ciddiyete dayalı bir yazı Sohbet & Geyik bölümünün ne amaçla kullanıldığı gayet açık bir şekilde ortada bence yazının ciddiyetini ve ağırlını düşürüyor.

Ayrıca konu açılmışken şunlara göz atmanızı rica ediyorum ; M.KEMAL ATATURK
Sohbet benim bildiğim kadarıyla illa ki makara çerçevesinde olacak birşey değildir.( Siyasi sohbet vs. ) Buraya açılması daha mantıklı.
Konunun Off Topice Tasınmasını İStiyorum. :con

Unkown Baksana 71 izLenim aLmıs Kimse iLgiLenmiyor Komik oLan TopicLerde BiLe Cok iLgi GosteriyorLar :((
arkadaşlar Sonucta Atatürkten bahsedioruz.Böle Konuyu bu siteye acmayada gerek yok bence siten amacı Ultima Online vs Counter strike vs.vs. Online oyunlar hakkında Bilgi paylaşım deilmi...Tmm atatürkü herkez sewio..Atamız soncta bizim icin Onca ASKER'imizle beraber neler yapmıslar ama gerek yok bu bilgilere ulaşmak iseyen ulaşır nese ben fazla Konusmayım :selektor
Evet anlaşamıyoruz.Dikkat edersen bölümün adı Sohbet & Geyik . Şimdi sohbet ve geyiği beraber düşünmemelisiniz.İkiside ayrı.Bunun amacı hem sohbet hem geyik paylaşımları iki başlık altında toplanmış.Off topic&裟e taşınmasınınbir anlamı yok.Biz burda siyasi sohbet amaçlı paylaşım yapmıyoruz diye o konuları içine almadığı anlamına gelmez.Sohbet olduğu için her konuda sohbet edilebilir.M.Kemal Atatürk&裟te dahildir.Hiç bi sakıncası yoktur.

Sohbet & Geyik bir çok meseleyi içine alıyor.Ben bunu topiclerimdede belli etmeye çalışıyorum.Bazen sohbet amaçlı,bazen bilgilendirme,bazende geyik amaçlı konular açıyorum.Gayet açık.

Amacım polemik yaratmak değil sadece açıklığa kavuşturmak istiyorum.

Bu konu Nexima tarafından düzenlendi(2008-05-20 01:39, 15 yıl önce)
Tmm ArkadaşLar Konu Çok Saptı :)
Burda bir anlaşmazlık olduğu kesin ki 3 kere aynı mesajı atmış bulunuyorum ben senin ne demek istediğini anlıyorum fakat sen benim anlatmak istediğimi anlamıyorsun.

Benim 3 mesajda vurguluyarak söylediğim şey Sohbet & Geyik bölümünde geyik amaçlı topiclerden başka topiclerin açılmaması değil Sohbet & Geyik bölümünün kullanımı nedeni ile bu tip bir başlığın bu bölümde açılmasıyla ciddiyetini kaybedecek olmasıdır ki bu konu hassasiyet gerektiren ve ciddiye alınması gereken bir konudur , umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir konu gereksiz mesajlarla doldu bu konu altındaki son mesajımdır.
Benimde görüşüm ciddiyeti kaybetmesi ile alakası yoktur.Sohbetide içine aldığı için..Konuyu saptırmayalım,anlaşamayacağız.. :)
Çok güzel bir konu haklısın arkadasım Pyscho_Teller

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.