Bu Bir Son Belki Yada Ağlamaklı Bir Başlangıç??

Kıyamet günü veya mahşer günü.. Bence Saçmalık...

Bu bir kabus sahnesi karanlıkta 3 başlı ejderhalar,uçan kaplumbağalar vs..

SON

Ebedi bir karanlık bu,insanın yolunu bulamaması,lanetli bir başlangıç...
Çöken karanlığın içinde,yeni bir günün doğmasını ümid ediceğiz.
Ama olmıyacak,güneş terkedicek bizi,onun gitmemesini dileyeceğiz..
Dünya sonu gelmeyen bir soğukla içli dışlı olucak,tıpkı 2 aşığın birbirine kavuşması gibi...

Soğuk alıcak benliğimizi bizden,uyku çok tatlı gelicek..
Kazakları üst üstede giysek ısınmıyacaz,biz ki güneşten yoksun sefil insanlar.
Aşk ölücek,aşkla beraber çiçekler ve daha nicesi...
Son belkide bir başlangıç ama şunu görücezki,kötü bir başlangıç...

Nasıl Arkadaslar?
ilk defamı yazıyorsun ?
Nerden Oyle Bır Kanıya Vardın ?
Novice
-0.500001
Tebrikler guzel.Biraz rap sozune benzemis :)
Guzel Olmus...
Teşekkürler :)
Serbest şiir yazıyorsunuz anladığım kadarıyla daha özgün ve benimde daha çok hoşuma gidiyor serbest şiir'ler fakat şair'liği ciddi şekilde düşünürseniz nazımlı ve duraklı yazmanızı öneririm.
Doğaçlama yazmayı tercıh edıyorum kafiye yapınca şiir amacını aşıyor bence.Şairlik para kazandırmıyor malesef bu ülkede.
Şairlik para kazandırmıyor ama hala bu ülkede sanatçı dediklerinde benim aklıma şairlerden başka birşey gelmiyor. Bir Yunus Emre, bir Köroğlu geliyor aklıma nedense : )
Biraz daha kafiyeli yazarsan kulağa daha hoş gelir , tebrik ederim.
Novice
-0.500001
Serbest yazan birsuru sair var.Sairligin para getirmedigine katiliyorum ama bence siir sanat icin yazilir, kitap para icin..Bizim bilisim hocasida sair ismi Seren BARLAS (Reklamini yapiimde sozlu isterim :) )
bazı kelimeleri yanlış yazman çok itici durmuş yada sadece bana öyle geldi, bilmiyorum.
[Nores] : Serbest şiir yazıyorsunuz anladığım kadarıyla daha özgün ve benimde daha çok hoşuma gidiyor serbest şiir'ler fakat şair'liği ciddi şekilde düşünürseniz nazımlı ve duraklı yazmanızı öneririm.

:) serbest şiir nazım ve hece ölçüsü olmaz ;)

şiir ile yorum yapmak gerekirse tek konu üzerinde şiir yazarsan eğer daha anlamlı ve güzel olur

Cahit Sıtkı Tarancı gibisin onun şiirlerini hatırlattın ölüm korkusu onunda ölümle ilgili çok şiiri var
Serbest ölçüde yazıcaksan biraz daha duygu ve illegal varlıklar kullanma tavsiyem bu dur
türkçesiymiş nazımı hecesi hepsini boşvericeksin içinden geleni yazıcaksın.
Senin bu yazdığın düz yazıdır arkadaş.şiir öyle bir dizede 2-3 tane virgül konup devam edebilen birşey değildir.Ayrıca bana göre şiir yazmaya ilk defa başlamışsın gibi geldi.

Ebedi bir karanlık bu,insanın yolunu bulamaması,lanetli bir başlangıç...

burda virgül koyup bir alt satıra geçmen gerekir.virgül üstüne virgül koymuşsun.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.