Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
1-Ya diyelim ben yeni bir layer actigimda o layeri istedigim resimi koyamiyorum .. Yani biz ne yoluyla ornek olarak resimler dosyamizdan ya da herhangi bir yerden resim koyabilirim layer'a ?
2-Photoshop ta bir resimde mesela istedigim yeri kesip cikartmami saglayacak bir tool varmi ?
3-Diyelimki ben bir arka plan yaptiktan sonra onun uzerine bir resim koymak istiyorsam bunu ne yollarla yapmam sizce iyi olur ?
4-Birde diyelimki resmi koydum resmin en alt ve en ust kisimlarinin arka planin ustune ve altina cikmasini nasil sagliyabilirim ? Demek istedigim resmin orta kismi arka planin icinde kalacak diger ust ve alt taraflari tasacak .. Misal arka plani beyaz olan bir forumda oralarinda arkasi beyaz olacak yani seffaf gorundurmek icin ..

Tesekkurler ..
Mephisto ;

Bence öncelikle PhotoShop'tan değil de PhotoFiltre den falan başla istersen..Çünkü ps öğrenmesi biraz zor + karışık o yüzden ilk önce kendini photofiltre de geliştir daha sonra ps ye geç derim =) Sadece bir öneriydi seçim sana kalmış ;)
Vanquish : Mephisto ;

Bence öncelikle PhotoShop'tan değil de PhotoFiltre den falan başla istersen..Çünkü ps öğrenmesi biraz zor + karışık o yüzden ilk önce kendini photofiltre de geliştir daha sonra ps ye geç derim =) Sadece bir öneriydi seçim sana kalmış ;)

Bu sadece işin kolayına kaçmak olur. Hiçte zor değil. 70-80 saatlik eğitimlerin ardından yeterli bilgiye sahip olunur. İnsanları bilgisiz yıldırmayın.

@Mephisto

Biraz araştırma yapsan aradığın soruların cevaplarını bulabilirsin. Söylediklerin Photoshopu giriş düzeyinde bilen birinin yapabileceği şeyler ama hiç bilmeyen birisine anlatmak için screenler almak falan uzun iş. Aslında bir döküman var aklımda yanlız zaman ayıramadım bir türlü. Sanırım bu link bütün sorularına cevap olabilir.

url=https://uzaktanegitim.meb.gov.tr:8050/wpcs4/pscs4.html
Armina : 4) Layerdan arka planı silersin , png olarak kaydedersen olur

yanlış.

önce transparan arkaplanı çalışma alanı oluşturursun. istediğin resmi bu alanın çine import edersin daha sonra eraser tool (e) kullanarak görünmemesini istediğin alanları silersin.

Ayrıca buda daha detaylı işini görür.

https://www.iibf.nevsehir.edu.tr/web/ps_kenar.html

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.