3d npc için gerekli olan şeyleri yaptım yanlız mesela undeadhorse çıkıo yanlız altımda görünmüo uni corn çıktı görünüoda cristal golem çıkmıo ama verdatada mevcut bana bu 3 d npc lerle ilgili tam bilgi verirseniz sevinirim...
şimdiden teşekürler..........
Novice
-14.8
5x Client Ultima ONline Ml & Verdata.muL
bak clent 2,0,3 yanlız ca unicornu görebiliyorum clent 5x i yükledim oyuna bağlanmıyo yani girio acc ismine kadar tıklıom ikikez bağlanıo diyip kalıo aksama kadar da beklettiğim oldu girmedi oyuna verdata mevcut zaten Ultima online mul değil yüklersem sorun kalkarmı :con:con yindede teşekürler
sphere inideki client ayarını yap.
Client 5x'e gerek yok verdatanı ayarla yeterlidir.

Ayarladım felan deme yanlıştır gerçekten doğru bi şekilde yapsaydın hepsi görünürdü,
Nasıl ayarlıcağım diyorsan biraz araştır çok topic var =]
Ya client 2.0.3 version 56b.3d binek ekliyorum script yazıyorum bütün dökümanlara baktım script yazdıktan sonra ne yapıyoruz verdata fln nasıl ekleyecegız :S

Çıkıyor 3d binek fakat gray horse şeklınde bi yatıp bi kalkıyor :D:D

Birde tıklayınca çantası acılıyor :O
ZoLLy : Ya client 2.0.3 version 56b.3d binek ekliyorum script yazıyorum bütün dökümanlara baktım script yazdıktan sonra ne yapıyoruz verdata fln nasıl ekleyecegız :S

Çıkıyor 3d binek fakat gray horse şeklınde bi yatıp bi kalkıyor :D:D

Birde tıklayınca çantası acılıyor :O

aynen dediği gibi yanlız ben de unicorn çıkoop verdata var hemde tüm npcler yüklendi pack yaptım yanlız ca sorunun ne olduğunu anlamadım dün clent 300a yı denedim bu seferde oyuuna girmedi anlamadım ki ne yapıcaz he bide arakdas demişki shepere ini ayarlarını yap nasıl yapıcam yardımcı olursan sevinirim..

şimdiden teşekürler..
ya ne ugrasıyon 56bn var o kadar kasacağına indir bir mondains legacy keyfine bak..
Novice
-14.8
[Narcotich] : Client 5x'e gerek yok verdatanı ayarla yeterlidir.

Ayarladım felan deme yanlıştır gerçekten doğru bi şekilde yapsaydın hepsi görünürdü,
Nasıl ayarlıcağım diyorsan biraz araştır çok topic var =]

Bakar körsün galiba orada neler istediğini yazdım ?
Novice
0.1
ya ben bir şeriy çözedemedim clientic 5x versyon 56b sphere.ini ayarını yaptım account disp mi bişi vardı onuda ayarladım göremiyom hala Ml kullanıyorum kafam 1milyon ya
https://uo-graphics.uo-francophone.net/fichiers/00233_UOAnim_Tool.zip burdan uoanimtool programini indir..

bak smdi bu programı calısstır calıstırdıktan sonra 3d yi seç ve aç sol tarafta verdata.mul 2 3 4 fln gösterir onlara teker teker bakarak istedigin itemin - npcnin herşeyini bulabilirsin mesala ordan titani buldun sag tıklayarak export > patch diyip onu uop olarak kaydetmek istiyorsun aynen öyle yptigin zaman sana bir numara sorucak mesala o numaraya '' 35 '' diyelim. onu titan.uop olarak onumarayla masaustune kaydettin. o yazdigin numarayi bi yere kesinlikle not al ve verdata.mulunun yedegini almayi sakinda unutma. öyle yptktan sonra micghelonla isimli programi kesinlikle biliyorsundur migchelo ile ilk önce verdatanı snra o titan.uopu upload et ettikten snra ingluce orjinalmi ne öyle bişey war onu kaldir ve ardındn verdatanı kaydet bu işlemler bittimi ? böyle yprk istedigin npcyi itemi eklersin. scripti veriyim xx olan yerleri deiştir. kendi numarana göre yap

[chardef xx]
id=c_xx
name=Titan
defname=c_titan mesala istedigini yaz .add c_titan
SOUND=snd_MONSTER_DRAGON1
ICON=i_pet_dragon
ANIM=03f9c7f
DAM=35,40
ARMOR=36
CAN=MT_WALK|MT_RUN|MT_FLY|MT_USEHANDS|MT_FIRE_IMMUNE
RESOURCES=99 i_ribs_raw,8 i_reag_dragon_blood,20 i_hide
FOODTYPE=80 t_meat_raw
SHELTER=r_caves,r_dungeon
DESIRES=i_gold
AVERSIONS=r_water,r_civilization
TEVENTS=e_intelligent

ON=@Create
NPC=brain_dragon
COLOR=00
STR={10000 10720}
DEX={5950 7015}
INT={20000 20120}

item=xxx-- istedigin ekle

MAGERY={750.0 780.0}
PARRYING={55.0 80.0}
MAGICRESISTANCE={99.0 100.0}
TACTICS={98.0 100.0}
WRESTLING={90.0 93.0}
TAMING=98.7

on=@click
message @38,6,6,0 [<src.name>]
return 1

FAME={3000 7000}
KARMA={-5000 -5999}

On=@Equip
src.events +e_intelligent

ON=@UnEquip
src.events -e_intelligent

on=@gethit
if (<hits> < 10)
sayua 0481,1,1,2,0,eng,* kendini iyilestirir *
effect=3,i_fx_heal_effect,6,35,1
sound snd_spell_greater_heal
hits=(<hits> + 275)
endif
if (<hits> < 10)
hits=(<hits> + 275)
endif
if (<hits> < 10)
hits=(<hits> + 275)
endif
if (<hits> < 10)
hits=(<hits> + 275)
endif
if (<hits> < 10)
hits=(<hits> + 275)
endif
if (<hits> < 10)
hits=(<hits> + 275)
endif
if (<hits> < 10)
hits=(<hits> + 275)
endif
if (<hits> < 10)
hits=(<hits> + 275)
endif
if (<hits> < 10)
hits=(<hits> + 275)
endif
if (<act.baseid>=c_vortex)
sayua 0481,1,1,2,0,eng,* buyu etkisini kaldirir *
src.remove
endif
if (<act.baseid>=c_blade_spirit)
src.remove
endif
if (<act.baseid>=c_daemon)
src.remove
endif
if (<act.baseid>=c_bear_polar)
src.remove
endif
if (<flags> &statf_poisoned)
sayua 0481,1,1,2,0,eng,* zehiri iyilestirir *
sound snd_spell_cure
findid.i_rune_poison.remove
endif

NPC=brain_monster

FAME={100 2000}
KARMA={-5000 -6000}
KILLS=25
KILLS={20 25}

[EOF]

inş bu script işine yarar bu bnm serverımdn elder dragon icin ypmıstım bi kere mahsus pohluyorda .:)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
gelelim item eklmeye gumpeditor adlı programı indir paradise gump patcher deil gump editor indirdikten sonra gumeditorle verdata.mul dosyasini aç ve ordan mesala mage robenin gorusunu deiştirmek isityorsun oordan mage robenin gumpunu bul mesala 50790 bu mesala atiyorum tabi buldktan snra senin elinde olan resim deişik MAGE ROBE resminin ismini ordaki gump isimiyle yap yni 50790 yap öyleyse tabi oda bittikten sonra gumpeditoru kapat tkrr aç ve orda ortada go fln vardir o senin resmini bir klasöre at gumpeditorle o klaöre go save as ile onu masaustune patchdata.mul diye kaydet. kaydettıkten sonra bir kalsör olustur... fonts.mul patchdata.mul verdata.mul verdatapatchter bunlari olusturkdatan snra verdatapatcherla go de ve o verdtaayı uo klasörünün icine at tabi yedeklerini almayi unutma böyle yptktan sonra robenin gorunusu deişmiş olucaktir. tabi sadece ustundeyken gorursun. eger normal gormek ıstıyorsan farklı şeyler yapman gerekli. herneyse siz sorucaksiniz niye paradise gump patcherla deiştirmek varken sen böyle yapıyorsun ben o programı actıgım zmaan direk kapanıyor ama sende kapanmıyorsa yan tıklayip o robenin idsine load bitmapte diyebilirsin istedigin yoldan yap smdiden kolay gelsin..

biraz uzun oldu ama (:

Bu konu Goldenn tarafından düzenlendi(2008-07-24 15:29, 15 yıl önce)
Novice
0.1
XoXo : ya ben bir şeriy çözedemedim clientic 5x versyon 56b sphere.ini ayarını yaptım account disp mi bişi vardı onuda ayarladım göremiyom hala Ml kullanıyorum kafam 1milyon ya
XoXo :
XoXo : ya ben bir şeriy çözedemedim clientic 5x versyon 56b sphere.ini ayarını yaptım account disp mi bişi vardı onuda ayarladım göremiyom hala Ml kullanıyorum kafam 1milyon ya

HER İNSAN DOĞRUYU BULAMIYOR BAZEN SEN DOĞRUYU BULMUSSUN kardeş yukarada anlattığını birer birer uyguladım çalıstı ve çok mutlu oldum ama herseyde bir problem çıkıo bundai problemimi söyleyeyim npc yi ekledim çıktı sonra baska bir npv ekledim bu sefer daha önce eklediğim çıkıo ama görünmü alla alla dedim daha sonra öldürdüm npcyi bu seferde cceset yok ortada var ama görünmüo bide son olarak binile bilen npc lerede binilmio çokmu oldu ama bunlar suanki sorunum hersey için şimdiden teş....

GEÇMİŞ GELECEĞİN SUYUN SUYA BENZEDİĞİNDEN DAHA ÇOK BENZER sAYGILARIMLA
Yaa Dediklerini Yaptımda Programı açar ken hata verio napcaz...
bende wermiyor :S smdi denedım hemde Ultimas Online 3 D yi seç

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.