arkadaslar elimde bir aile deed var.

deed e tıklayınca menu acılıyor aileyi kuruyorus aile kurulunca deed siliniyor ve aile reis deed i veriyor. birtane daha aile kurma deed i alıp tıklayınca zaten bir aileniz var diyor. buraya kadar bir sorun yok. ancak ilk aile kurulacagı zaman deed e tıklıyoruz aile kurulum dialog'u acılıyor hiç durmadan tıklarsak paso yeni dialog acılıyor.
örn : 10 defa arka arkaya tıklarsam 10 tane aile kurulum dialo'u acılıyor.
ve böylelikle bir deed ile 10 tane soy isim alınıyor.

simdi benim yapmak istedigim şu :
deed e tıklayınca dialog acılsın fakat dialog acıkken tekrar tıklanırsa açık olan dialogu kapatsın ve yenisini acsın. yani ekranda 1 taneden fazla dialog açılmasın bunu nasıl yapabilirim bulamadım.

[dialog d_ailekur]
20,20
nomove
buraya baska birsey dahamı yazmam gerekiyorki 1 den fazla acılmasın?
resizepic 0 0 5054 450 400

insallah derdimi anlatabilmisimdir. yardımlarınız icin simdiden tesekkurler.
Aile deed script'inde deed'in scriptine bakıyorsun dialog açılırken olan yere..
Buna benzer şekilde yazıyorsun..

sdialog d_ailekur

Anlamadıysan aile script'ini buraya koyun düzeltelim..
sdialog d_xxxx denermisin
nexiel anladım arkadaşım teşekkür ederim sorun giderilmiştir. işte o sdialog olayını bilmiyordum onuda sayenizde öğrenmiş oldum teşekkür ederim tekrar tekrar

ayrıca aldarson arkadasımızada tesekkür.

ayrıca benim birkac sorunum var ne zamandır yazmıyordum.. nexiel seni burda yakalmısken yazmak istiyorum.

sorun 1 : yapılan set parcaları tekrardan eritilmiyor ( demir setler iron set shadow set black,blood set ws. )
NOT : ateş bunu eritmeye yeterli degil diyor. ( büyük forgeler var onlarlada denedim ama olmadı yine )

sorun 2 : cıkartılan oreleri eritirken cok fazla heba ediyor bu erime olayının azaltılası söz konusumudur acaba?

sorun 3 : binege yemek verdigimde client direk göçüyor. bunu nasıl duzeltebilirim?

bütün hersey icin teşekkür ederim

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.