Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
Öncelikle İyi akşamlar arkadaşlar. Ben bir alan yaptım fakat bu alanın çok lag yapacağını düşünüyorum ve map'e sabitlemek istiyorum bunu nasıl yapabileceğimi bilmiyorum araştırdım dökümanlarda var bi yol fakat o yolla anladığım kadarıyla o an haritada ne varsa sabitleniyor benim istediğim yalnızca belli bi alanı static yapmak. Yardım edebilirseniz sevinirim teşekkürler.
Oncelıkle Dune Kadar Aynı Sorun Bendede Vardı..Halltım Sorunu..Axısmı Kullanıyorsun.Eger Axıs Kullanıyorsan Sana Yardımcı Olabılırım...
Arama yap lütfen.
Bak multool die arat bir sürü arkadaş anlatmış zaten.
Axisle yap multool fln ugrasma bence
Arama Yaptım zaten ama yaptığım aramada sphereworld sil alanı yap falan demişler benim istediğim o değil buarada evet axis kullanıyorum fakat static tool'a tıkladığımda bişey çıkmıyor.
Bak Axıste Settınge Geldıgınde Statıc Tool Varsa Gır Oraya..File War Yukarıda Ona Bas Orada Select Wordfıle Var Ona Bas Ve Spheredekı Save Dosyanda Bulunan Sphereworld.scp yı Sec...O Yukleme Yapıcak Bekle Yapmasnı.Sonra Harıtada Statıclemek Istedıgın Yerı Bul..Ve Bulduktan Sonra Fıle a Bas Tekar YUkarıdan..Orada Analyze Wordfıle Var Ona Basıcan Bı Kc Sn Iıcnde Ykleme Yapar Okadar Bıle SUrmez..Sonra Static Object Yazan Yer Var Sag Tarafta Onun Altında Dynamıc Items Yazıyo Onun Yanındakı Kutucugu Isaretle ctrl+ shift Tuslarına Basıp Statıclemek Istedıgın Itemlerı Sec Oradan Ve Assagıda Bulunan Make Statıc Var Ona Bas Ama Bı Kere Bas..Sonra Fıle'a Gel Orada Apply
Pacht Fıle Var Ona Basıcaksın..Sonra Mesala xx De Kaydet..Sonra Axısı Kapa..Ultımanın Kurulu Oldug Dosyaa Gır(orn: c:programfıles/ultimaonline)Gibi..Orada Statics0.new Ve Staidx0.new Dıye 2 Tane Dosya Goruceksın..Onlara Hıcbır Mudahale Yapmadan Once Ultıma Klasorundekı Statics0.mul ve Staidx0.mul Dosyalarını Sil..Yukarıda Soyledıgım Statics0.new ve staidx0.new Dosyalarının Uzantılarını Mul Yap (Örn:Statics0.mul ve Staidx0.mul)Sadece Sonlarındakı newı Sil Mul Yap..Sonra Eger Sphereın Bulundugu Dosyanda Mul Dıye Dosya Varsa Bunları Oraya Kopyala..Eger Yoksa Spherea Mul Dıye Yenıklasor Ac Icıne...Tiledata.mul , Staidx0.mul ,Statics0.mul ,Hues.mul,Map0.mul..Bu Soyledıgım Dosyaları Actıgın Mul Klasorunun Kopyala..Nerden Kopyalıcam DIye Dusunuyorsan Ultima Online Klasorunun Icınde Bunların Hepsı Vardır..Hadı Sana Kolay Gelsın..
tamam solediğin iyi güzel de benim axiste static toola bastığımda bişey çıkmıyor o neden olabilir ?
Nasıl Bısey Cıkmıyo Harıta Falanmı...
ya axis sorunlu dur bidaha yükliyim bi daha deniyim
Axısten Settınge Gırınce Mul Dosyalarını Tanıtıyormusun...
tanıttım onları tekrar yükledim düzeldi teşekkür ederim hallettim işimi saol
Rıca Ederım..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.