Düzenleme ;
Nerden türediği bilinmeyen insanların birden ortaya çıkıp hadi sizin süreniz bitti diyebilecek yetkiye sahip olabilmeleri , berbat iş yapanları eleştirince üste çıkabilen insanların olması , rol için aylarca çalışıp birinin bana rol hakkında ayar vermeye çalışması , sürekli velet önyargılarına maruz kalmam ve sindirilmeye çalışılmam , 2005'ten beri yaptığım bu iş sonucu hakaret almam sebepleriyle kafamı toparlayabilmem için bir süre bu konulardan uzak kalma kararı aldım. Çok sunucu hakkında doğru tespitler yaptığım için hakaret yiyebiliyorsam , vay halimize.

Düzenleme 2 ;
Türklere hakaret konusu bilmeyenler için şu şekildedir ; Yabancı özentisi olduğum söyleniyor , aslında evet. Oradaki sunuculardaki oyuncu kalitesi cezbedici. Ancak o kalitenin aynısını Türkiyeye "rol yapma" vasıtasıyla getirmeme rağmen bana hala daha rol bilmeyip rol öğretmeye çalıştığım söyleniyor. Hakaret konusu , 3 tane türk dost olsa dahi bir araya gelince online oyunların tadını kaçırıyoruz dememdir. Evet , bu durum böyle (artık). Bu lafı 2000'li yıllarda söyleseydim , hakaret demeniz çok yerinde bir tespit olurdu. Ancak doğru söyleyenin 9 köyden kovulduğu bir yerde çok yanlış tespitler yaptığımı anladım.. İnsanların neden doğru tespitleri çekemediğini anlamıyorum , kanıtlarıyla sunduğum gerçeklere karşın bana yapılan önyargıları ve iftiraları inatla çürütmeme rağmen bana kin besleyenlerin sayısı artıyor.

Düzenleme 3 ;
Ayar verme mevzusu ; Garip tiplerin gereksiz ve boş yaptığı işleri gerçekleri anlatarak eleştirdiğim için çekilemiyorum. Bu konuyu da unutmamalıyız.

Not ; Mevcut sunucumu kapatmayıp yakın bir arkadaşıma bırakacağım. Scripting olayını sadece sphereserver community pack için kullanacağım , hainlere yardım etmekten daha hayırlı bir iş olması sebebiyle. Sizi yeni sahiplerinizle baş başa bırakayım.. İyi günler.

Bu konu Xantier tarafından düzenlendi(2009-09-17 16:42, 14 yıl önce)
yolun açık olsun bir çok platformda senin mesajlarını okuyorum bunca senedir hep Türkleri kötüledin yabancı sunucuları yücelttin bırakta adamların sana karşı kinleri olsun seni bir sunucu platformunda görmüştüm kapandı ama yinede sunucunun ismini vermek istemiyorum orda dahil Türkler şöyle böyle atıp tutuyodun bunca zamandır başarılı işler yapmış olabilirsin bir insan ırkına sahip çıkmıyosa karalıyosa benim gözümde değeri yoktur heleki bir oyun için tüm Türk milletini karalıyosun sen.Bir oyun için çocuk çocuk hareketler yapıyosunuz esas sana yazıklar olsun !
Rudoczes : yolun açık olsun bir çok platformda senin mesajlarını okuyorum bunca senedir hep Türkleri kötüledin yabancı sunucuları yücelttin bırakta adamların sana karşı kinleri olsun seni bir sunucu platformunda görmüştüm kapandı ama yinede sunucunun ismini vermek istemiyorum orda dahil Türkler şöyle böyle atıp tutuyodun bunca zamandır başarılı işler yapmış olabilirsin bir insan ırkına sahip çıkmıyosa karalıyosa benim gözümde değeri yoktur heleki bir oyun için tüm Türk milletini karalıyosun sen.Bir oyun için çocuk çocuk hareketler yapıyosunuz esas sana yazıklar olsun !

+1
Xainter güzel kardeşim aramızda 7 yaş var. Abin sayılırım daha çok ufaksın böyle işlerde duygusallığa yer vermemeyi öğrenmişsindir umarım.. Yolun açık olsun daha çok küçüksün öğrenmen gereken çok şeyler var yalan değil :)
Rudoczes : yolun açık olsun bir çok platformda senin mesajlarını okuyorum bunca senedir hep Türkleri kötüledin yabancı sunucuları yücelttin bırakta adamların sana karşı kinleri olsun seni bir sunucu platformunda görmüştüm kapandı ama yinede sunucunun ismini vermek istemiyorum orda dahil Türkler şöyle böyle atıp tutuyodun bunca zamandır başarılı işler yapmış olabilirsin bir insan ırkına sahip çıkmıyosa karalıyosa benim gözümde değeri yoktur heleki bir oyun için tüm Türk milletini karalıyosun sen.Bir oyun için çocuk çocuk hareketler yapıyosunuz esas sana yazıklar olsun !
+99999999999

+1

Bunun yanı sıra birçok reklam başlıklarında hep birşey öğretmeye çalıştın, yok bu böyle olur vs gibi ve gerçekten kendini bir b*k zannediyormuşsun gibi haraket etmene çok gıcık ve kıl kaptığımıda belirtmek isterim. Sen daha role play nedir bunu bilmezken bilen ve bilmeyen millete öğretmeye çalışıyorsun. Tam tersine yanlışta öğretiyorsun ve sürekli diğer sunucuları karalıyorsun yok bunlar bot, yok bunlarda easy var gibi. Kendi sunucunu kral göstermeye çalışıyorsun ve zaten o 2 aylık sunucu diyenlerde haklı. Geçen sponsorun seni bıraktığında maddi olanığın olmadığı için kapanıyordu. Yani kısacası kendini sürekli öğretmen ve üstün sanmandan insanları sıkıyorsun. Yok ben öğrettim vb. gibi hala daha bu tavırların devam ediyor. Sen bunları nerden öğrendiysen, diğer kişilerde ordan öğreniyor güzel kardeşim ... Neyse, Güle güle
Master
59.2997
Bence senin bu kadar karşıtlık kazanmandaki en uç nokta biraz ukala tavırlar takınmandır. Alınma ama, tamam güzel şeyler, güzel paylaşımlar yaptın. Bunu inkar eden yok zaten. Ancak sana karşı bu kadar karşıt kazanılmasının sebebi yaptığın her şeyi çok dillendiriyorsun. Bazı insanlar vardır çok şey yapar ancak yaptığı bilindiği halde yaptığını hiçbir yerde dillendirmez ve insanlar ona merhamet, saygı gösterir onun yaptıklarından dolayı. Senin yaptıklarını sana karşı kullandıkları için her yerde "benim scriptimi kullanıyorsunuz, benim sistemim, bla blayı ben yaptım çaldılar" gibi ithamlarda bulunursan (ki haklı olduğun halde) elbette insanlar işin iç yüzünü bilmediğinden dolayı bu tarz davranışlarda bulunduğun için sana karşı davranmaya başlayacaklardır. O yüzden şöyle güzel bir sözümüz var ve bunu hayatının her alanında (oyun olsa dahi) kullanmanı tavsiye ederim "iyilik yap, denize at"

Aslında hakkını araman, gerçeği bildirmeye çalışman elbette güzel ancak sen işi biraz abarttın farkında olarak veya olmayarak. Bir şeyi bir kişi yaptı diye başka birisi yapamayacak diye bir kuralda yok. Bu yazında bile bu hatayı yapmışsın mesela. Sen yazında;

xantier:
Noxier'in client yapımı ile ilgili ve bir çok bilinen isimlerin kodlama ile ilgili sorular sorduğunu hatırlıyorum. Peki neden dışlandım ?

şeklinde ithamlara yer verirsen, kim olursa olsun elbette sana karşı olacaktır. İnsanlar elbette bilmediği konularda yardım alacaktır, yardım arayacaktır. Bu tarz şeyler toplum tarafından pek hoş karşılanmaz. Her destekte bulunan, yardımda bulunan kişi bu tarz çıkışlarda bulunursa olacakları düşünmek bile hoş olmayacaktır.

İnsanların bu yanını öğrenmen için çok erken. Yavaş yavaş, hata yapa yapa, kötü insanlarla/iyi insanlarla karşılaşa karşılaşa tecrübeleneceksin sonuçta. Herkes hayatta yaşayarak, tecrübe kazanarak bir yerlere gelir ve olgunlaşır. Çok acele ve keskin kararlar vermemek önemli. Bu şekildeki hareketlerinde emin ol çoğu kişi birazda olsa iltimas göstermiştir, gösteriyordur. Ancak her insanın da belli bir limiti vardır bunu da unutmamak gerekir.

Ayriyetten hayatının önemli virajlarına yaklaşırken aldığın bırakma kararını destekliyorum. Ben de okuldan dolayı tamamen koptum bu işlerden. Oyun ile gerçek yaşamı dengelemek önemli ama bu günlerde dengelemekte yetmiyor maalesef, sıkı sıkı işlere tutunmak gerekiyor. Eğer kararın kesinse bırak sphere'dan, ultima online'dan sana güzel anılar, güzel bilgiler kalsın.
Yaşınız ufak daha neler,neler göreceksiniz oyun için kendinizi yıpratıyorsanız oho :)

Not;Slothereye tamamen katılıyorum altınada bide benden bir nokta [.]
Ben anlamıyorum gerçekten , madem bu çocuk ufak madem lafta abisisiniz ozaman ukala yada ters davranıyorsa ABİ gibi yol gösterip , doğruyu gösterip yanında olun insanların.

Ayrıca yazdığı yazının çıkış sebebini ve temelini düşünmeden sırf sıyrılırcağına basit cevaplar yazmayın. Birazcık olayın mantığına bakın sonra yazın.

Ben onun kişisel meselelerini bilemem yalnız !. Emek konusunda kişilerin ne verip ne aldıklarına katılırım. Şahsını kişilerin emeklerini yok etmek uğrunda ayaklar altına alıp şimdi dünyayı yaratmış havasında gezen kimselerden bu arkadaş sorumlu olmamalı. Bunlara itibar gösterenler ise yeterince basittirler.

Verilen isimler hakkında konuşmuyorum. Kişileri bilip bilmek bizim için önemli değil , kişilerin kendilerini bilmiyor olması zaten en büyük sorun.

Çocuk değilseniz olmadığınza dair , doğru yolu gösteren adam gibi olgun gibi yazın.

Xantier ,

İsyanını ve acını böyle yansıtman herzaman yanlış anlaışılcaktır Şekil A da görüldüğü gibi. Lütfen kendine saygını , kendine saygısı olmayanların ayaklarının altına sunma. Tek tavsiyem budur.
Rudoczes : yolun açık olsun bir çok platformda senin mesajlarını okuyorum bunca senedir hep Türkleri kötüledin yabancı sunucuları yücelttin bırakta adamların sana karşı kinleri olsun seni bir sunucu platformunda görmüştüm kapandı ama yinede sunucunun ismini vermek istemiyorum orda dahil Türkler şöyle böyle atıp tutuyodun bunca zamandır başarılı işler yapmış olabilirsin bir insan ırkına sahip çıkmıyosa karalıyosa benim gözümde değeri yoktur heleki bir oyun için tüm Türk milletini karalıyosun sen.Bir oyun için çocuk çocuk hareketler yapıyosunuz esas sana yazıklar olsun ! +1 Bunun yanı sıra birçok reklam başlıklarında hep birşey öğretmeye çalıştın, yok bu böyle olur vs gibi ve gerçekten kendini bir b*k zannediyormuşsun gibi haraket etmene çok gıcık ve kıl kaptığımıda belirtmek isterim. Sen daha role play nedir bunu bilmezken bilen ve bilmeyen millete öğretmeye çalışıyorsun. Tam tersine yanlışta öğretiyorsun ve sürekli diğer sunucuları karalıyorsun yok bunlar bot, yok bunlarda easy var gibi. Kendi sunucunu kral göstermeye çalışıyorsun ve zaten o 2 aylık sunucu diyenlerde haklı. Geçen sponsorun seni bıraktığında maddi olanığın olmadığı için kapanıyordu. Yani kısacası kendini sürekli öğretmen ve üstün sanmandan insanları sıkıyorsun. Yok ben öğrettim vb. gibi hala daha bu tavırların devam ediyor. Sen bunları nerden öğrendiysen, diğer kişilerde ordan öğreniyor güzel kardeşim ... Neyse, Güle güle:

+1

Bunun yanı sıra birçok reklam başlıklarında hep birşey öğretmeye çalıştın, yok bu böyle olur vs gibi ve gerçekten kendini bir b*k zannediyormuşsun gibi haraket etmene çok gıcık ve kıl kaptığımıda belirtmek isterim. Sen daha role play nedir bunu bilmezken bilen ve bilmeyen millete öğretmeye çalışıyorsun. Tam tersine yanlışta öğretiyorsun ve sürekli diğer sunucuları karalıyorsun yok bunlar bot, yok bunlarda easy var gibi. Kendi sunucunu kral göstermeye çalışıyorsun ve zaten o 2 aylık sunucu diyenlerde haklı. Geçen sponsorun seni bıraktığında maddi olanığın olmadığı için kapanıyordu. Yani kısacası kendini sürekli öğretmen ve üstün sanmandan insanları sıkıyorsun. Yok ben öğrettim vb. gibi hala daha bu tavırların devam ediyor. Sen bunları nerden öğrendiysen, diğer kişilerde ordan öğreniyor güzel kardeşim ... Neyse, Güle güle

Şunuda eklemek istiyorum istedigi kadar bilgisi olsun önemli olan olgunluk ve bazı değerlerdir bu değerlere saygı duymayanlar uo camiasındada saygı duymaz.Benim fikrim budur...
+9999999
Deniz seni seviyorum kuşum. Aramızda bir sorun olmadığı kanısındayım. Hep taktir edip herkese çok başarılı olduğunu söylediğim açık. Ama bu çocukluk triplerini bi atamadın üstünden. Üstüne bir ünvan gibi yapıştı. Deniz çocuk, çocuk Deniz gibi. Sana bir abi tavsiyesi. Zamanında bana da birisi bu tavsiyeyi yapmıştı. Olayları uzaktan izlemek en azından bir süre için sana iyi gelecektir. Herkes herkes hakkın çok şeyler söyler. Benim hakkımda da çok şeyler söyleniyor, Uğur hakkında da, Gökberk hakkında da söyleniyor. Bu laflara verilecek eylem niteliğince iyi bir cevabın varsa bunları duyma.

Kendimi hiçbir zaman efsane adam, 1 numaralı adam, şahane üstün zekalı yaratıcı scripter Noxier olarak tanımlamadım. Evet bir çok kişiye göre bu saydığım sıfatlara sahibim. Ama insanlar beni kendi kafalarında bu sıfatlarla eşleştirdilerse ya da "gözde" olduysam bunun da elbet bir sebebi vardır. Hep mütevazilikten yana kaldığımın bilindiğini varsayarak sana bir abin olarak tavsiyelerim var. Bunları seninle özel olarak konuşmaktan zevk duyarım. Sözlerim bunlardır :)
Ünlü düşünür Cat Stevens'dan bir dörtlükle ifade ediyim senin durumunu :

Sana sahip olduğum her şeyi verdim ben
Ama bunu çok sert eleştirenler oldu, yaralayanlar oldu.
Ve O (ultima online) sahip olduğum her şeyi aldı
Ama istersen tekrar sevmeye çalışacağım
Bebeğim..Biliyorum, tekrar sevmeye çalışacağımm... (en fazla birkaç yıl sonra Uo'ya geri dönme isteği duyacaksın :) )
Bebeğim, ilk kesik en derin olandır..

Cat Stevens'ın First cut is the deepest şarkısının çevrilmiş halidir.
Hala utanmadan bu adamı eleştiriyormusunuz(Sadece eleştirenlere) yazık sizlere.
Marlock sen bu çocuğun avukatı mısın? Nerde Deniz hakkında yorum yapılsa ondan önce sen atlıyorsun.Biraz yavaş git.Ayrıca benden de sana bir tavsiye unutmaman dileğiyle..

Eleştiri, kişinin doğru yolu bulmasını sağlar..
Marlock sana cümle kurmak dahi istemiyorum zaten benim yerime sanal ortamda sana en güzel cevapları yazmışlar buyur oku az kültür seviyen yükselsin zaten bu kültüre bile dayanmıyor mantığınlada eleştirilen bir insanın genel anatomisini sen beyninde çözebilirsin ama olsun aL oku
https://tr.wikipedia.org/wiki/Ele%C5%9Ftiri

Eleştiri : Bir kişi, eser ya da konuyu doğru ve yanlışlarını göstererek anlatmak amacıyla yazılan kısa metinlerdir. Kırmızı ve kalın bir ton kullanıyımki buraya birazcık dikkat et esas kıssadan hisse alabileceğin ders bu yönde.

bide sana şunu söyliyim >>> Cumhuriyetin ilk yıllarında eleştiri Yahya Kemal ve Ahmet Haşim'le başlar.Hani senin o yazık size (eleştiri yapanlara) dediğin kısım varya o zaman senin mantığına göre bu adamlarada çok yazık Türk Edebiyatımızın en ünlü şairleri bu kişiler.

konuyuda fazla zaten uzatmak istemiyorum ben yukarda söyliyceğimi söyledim konu hakkında benim yorumlarım bu yönde iyi forumlar herkeze.

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.