Arkadaşlar bu deneme scpde ne eksik acaba ?
Ben bir türlü bulamadım:
on=@DClick
if !(<distance> < 3)
message @0481,1 Yeterince yakin degilsiniz.
else
src.dialog d_deneme

[dialog d_deneme]
20,20
nomove
resizepic 70 10 5170 700 570
button 50 200 100 150 0
button 300 200 2118 31 2

[dialog d_deneme text]

[dialog d_deneme button]
on 0
src.sayu Kapattin..!
return 1

on 2
src.sysmessage sus !
return 1
senin menude sorun yok diye gördüm ama dialog ve buttonların şekilleri uyumsuz mesela altta biraz düzenledim ordaki resizepic in 3.sayısı arkadaki geniş dialog u gösterir button daki 3. ve 4. sayılar buttonların resmini gösterir 3.sü buttona basmadan ki hali 4. sü bastıktan sonra alıcağı şekil ve bide dtext ekledim sondaki 65 sayısı rengidir yanında sus yazıyo zaten onu anlamışsındır. biraz kurcalarsan çözersin olayı zaten
on=@DClick
if !(<distance> < 3)
message @0481,1 Yeterince yakin degilsiniz.
else
src.dialog d_deneme

[dialog d_deneme]
20,20
nomove
resizepic 12 12 5120 255 285
button 30 63 55 56 1 0 1
dtext 60 60 65   Sus

[dialog d_deneme button]
on 0
src.sayu Kapattin..!
return 1

on 1
src.sysmessage sus !
return 1
on=1
on=0

olarak deneyin.
Buton sorunmuda halletim arkadaşlar sağolun..
manyaqq : Buton sorunmuda halletim arkadaşlar sağolun..

server açmak istiyorsan scpler hakkında tamamen bilgi edinmeden açabilirsin ama sağlam bi scpter alman lazım yanınaki sonra bi sorun çıktıgında foruma yazmak yerine scpterına söylersin yada o sana öğretir kanımca.

tabi bu senin tercihin ama 1 haftada serverı kapatmak istemezsen diye diyorum.
Neophyte
26.6001
Başlıkla, söylediğiniz arasında pek bağlantı kuramadım açıkcası :- ) Bir şeyler öğrenmek isteyeni bu şekilde yönlendirirsek, sonucuda zaten hüsranla biter.
Ghlahn : Başlıkla, söylediğiniz arasında pek bağlantı kuramadım açıkcası :- ) Bir şeyler öğrenmek isteyeni bu şekilde yönlendirirsek, sonucuda zaten hüsranla biter.

adam server açıcakmışta sadece tecrübelerime dayanarak sağlam bşi söyledim konuyla ilgisi yok adamın 2 3 konusu zaten birşey öğrenmek için yazabilir fakat ilerde sorun çıktıgında bişi yapamaz onun için bilgi veriyorum 3 4 sene önce bende bu haldeydim husranlar uo'dan soğutuyor arkadaşım o yüzden bu bilgiyi verdim.
Neophyte
26.6001
Server açacağını bilmiyordum ama bu durumda ertelemesi önce kendisine sonra bu oyunu oynayanlara faydalı olur. Sizin düşünceniz yine de iyi niyetli tabiki. Bu arada başlık sahibimiz; scriptlerle başlamak yerine önce oyunu tam anlamıyla kavrasaydınız daha kolay ilerlerdiniz. Bence önce bu noktadan başlamalısınız : )
draw19 :
server açmak istiyorsan scpler hakkında tamamen bilgi edinmeden açabilirsin ama sağlam bi scpter alman lazım yanınaki sonra bi sorun çıktıgında foruma yazmak yerine scpterına söylersin yada o sana öğretir kanımca.

tabi bu senin tercihin ama 1 haftada serverı kapatmak istemezsen diye diyorum.
Ghlahn : Server açacağını bilmiyordum ama bu durumda ertelemesi önce kendisine sonra bu oyunu oynayanlara faydalı olur. Sizin düşünceniz yine de iyi niyetli tabiki. Bu arada başlık sahibimiz; scriptlerle başlamak yerine önce oyunu tam anlamıyla kavrasaydınız daha kolay ilerlerdiniz. Bence önce bu noktadan başlamalısınız : )

draw19 kardeşim haklısın ama ben şuan için scriptlerde kendimi geliştirmeye çalışıyorum..,Ileride tabiki scripter düşünüyorum..!

Ghlahn merak etme kardeşim şuan 23 yaşındayım 8 senedir ultima online oynuyorum ve 3 sendirde kendime:
[DIALOG D_DENEME]
Diye scriptler açıp kavramaya çalışıyorum..!
Novice
12.5
manyaqq : 3 sendirde kendime:
[DIALOG D_DENEME]

Kusura bakmazsanız ya abartıyorsunuz ya da mezun olduğunuz bölümün hakkını vermiyorsunuz.3 sene bana çok fazla abartma geldi.Eğer abartmıyorsanız 3 sene sonunda hala böyle scriptler için başlık açıyorsanız yazık olmuş.
Neophyte
26.6001
Başka bir başlıkta "warlock ve warrior" skillerini sormanızdan bu şekilde yorumlamıştım. Kurduğunuz cümlelere de biraz özen göstermezseniz, yardımcı olma konusunda çekimser olunacaktır. Çünkü cümle sonlarında kullandığınız noktalamanın bile itici geldiğini söyleyebilirim. Öğrenmek istemeniz güzel bir şey tabiki.
Mortal :
manyaqq : 3 sendirde kendime:
[DIALOG D_DENEME]

Kusura bakmazsanız ya abartıyorsunuz ya da mezun olduğunuz bölümün hakkını vermiyorsunuz.3 sene bana çok fazla abartma geldi.Eğer abartmıyorsanız 3 sene sonunda hala böyle scriptler için başlık açıyorsanız yazık olmuş.
Ghlahn : Başka bir başlıkta "warlock ve warrior" skillerini sormanızdan bu şekilde yorumlamıştım. Kurduğunuz cümlelere de biraz özen göstermezseniz, yardımcı olma konusunda çekimser olunacaktır. Çünkü cümle sonlarında kullandığınız noktalamanın bile itici geldiğini söyleyebilirim. Öğrenmek istemeniz güzel bir şey tabiki.
Arkadaşlar abartma olayı filan ortalıkta yok..!
En önemlisi "Ghlahn" Benim kullanıdığım noktalama işaretleri seni ilgilendirmez !,Herkez hoşuna gideni yapar !,Ben burada insanlara küfür etmiyorumki !!¿Sanada bir zararım yok..

23 yaşında olduğumu ve 3 sene sphere ile ilgili çalıştımı dile getirdim..!

Arkadaşlar ben engelli bir vatandaşım ve 3 senedir hergün uğraştım demedimki size..
2 hafta uğraştım sonra bıktım !,Gene canım sıkıldı sphereye başladım 1 ay geçti sıkıldım..!

Yalancı diyorsanız facebooktan bir engel örneğim fotoğraflar bakarak görebilirsiniz:
https://www.facebook.com/#!/DjAzraelL.unlovable.creature
Içeriği görüntülemediğinden profil resmime bakın !
Ama kusura bakmayın geçen yılların kanıtları yok elimde vede işte bu açıpta bakmadığım sitem:
https://mahseruo.tr.gg/
Yetkililerdende özür diliyorum !!!
Çünkü benim sitemi buraya yazacak ve beni çıdırtacak derecede üzdünüz..!

Bu konu manyaqq tarafından düzenlendi(2011-10-10 16:10, 12 yıl önce)
Neophyte
26.6001
Ben size kötü bir şey söylemedim. Sadece bir öneride bulundum. Her forumun kendine göre kuralları vardır burada da sizden edebi bir dil kullanmanız beklenmiyor tabiki, sadece basit; düzeltebileceğimiz, kendimizinde anlayabileceği ufak şeyler olur. İşte bunları olsun düzeltebilmek olumlu bir şeydir. Bu tutumunuz için bakış açınızı değiştirmenizin size fayda sağlayacağını düşünüyorum : ) Üzülmenizi ya da çıldırmanızı gerektiren bir durum yok : ) Nasıl istiyorsanız öyle olun diyerek aradan çekiliyorum, iyi forumlar
Ghlahn : Ben size kötü bir şey söylemedim. Sadece bir öneride bulundum. Her forumun kendine göre kuralları vardır burada da sizden edebi bir dil kullanmanız beklenmiyor tabiki, sadece basit; düzeltebileceğimiz, kendimizinde anlayabileceği ufak şeyler olur. İşte bunları olsun düzeltebilmek olumlu bir şeydir. Bu tutumunuz için bakış açınızı değiştirmenizin size fayda sağlayacağını düşünüyorum : ) Üzülmenizi ya da çıldırmanızı gerektiren bir durum yok : ) Nasıl istiyorsanız öyle olun diyerek aradan çekiliyorum, iyi forumlar
Aradan çekilmene hiç gerek yok kardeşim
Sphere çalışm kaç gün veya kaç ay sürmüş oraya yazdım okudunmu ?
Neophyte
26.6001
Anladım ama benim ile o bilginin alakası nedir onu anlayamadım. Ben size ne kadar zamandır uğraştığınızı da sormadım, ilgilendirmez de zaten. Scriptlerle ilgili sorular sormanıza da bir şey söylemedim, biraz daha açıklayıcı olunda anlayayım sorun nerede

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.