Mortal :
manyaqq : 3 sendirde kendime:
[DIALOG D_DENEME]
Diye scriptler açıp kavramaya çalışıyorum..!

Kusura bakmazsanız ya abartıyorsunuz ya da mezun olduğunuz bölümün hakkını vermiyorsunuz.3 sene bana çok fazla abartma geldi.Eğer abartmıyorsanız 3 sene sonunda hala böyle scriptler için başlık açıyorsanız yazık olmuş.
Ya özür dilerim Ghlahn :(
Mortal sölermiş onu bu meseleyi açan Mortal
Ve
Ghlahn scriptlerin komutlarının yarısını belkide çokğunu bilmiyorum ama sizde deneyerek öğrendiniz değil mi ?

O zaman saygı gösterip yardım edebilirsiniz
AMA
Eminim bu sefer tam kadro kurmak istiyorum PVP Shardımı ve scriptere ihtiyacım olacak
Neophyte
26.6001
Estağfurullah önemli değil o. O da kötü bir şey söylememiş aslında o konuları boşverelim : )
Tabiki deneyerek öğreniliyor. Şöyle söyleyeyim, zamanında tanıdığım Zeki abi(WildGenie) internet kafede birgün denk geliyor. O da scriptlerle, connector kodlamalarıyla uğraşıyordu. Onu izleye izleye bir heves sarmıştı. Tabi scriptleri kurcalamaya başlamadan önce oyunu iyi kavrayıp öğrenmek gerekiyor ve ben tam anlamıyla öğrenmiştim ki kendimi yeterli buldum artık ve bu işe başladım. Daha sonra evde kurdum bir sphere ve üzerinde kurcalaya kurcalaya çalışmaya başladım. Araştıra araştıra gelişti bir anda. Tabi daha sonra bir kişide kendimi geliştirmeme, kademe atlamama çok yardımcı oldu o kişide Ergün abi(Nixdorf). Belki bu isimler benim için bir şanstı ama bir noktadan sonra hevesim geçti ve ara verdim. Üst düzey olarak görmüyorum kendimi ama scriptsel sorunlarım için yeterli bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum : ) Siz yardım istemesini bildikçe elbette yardım edilir. Yeteri kadar kendinizi geliştirdiğinizde kadronuzu da kurarsınız, sunucunuzuda açarsınız. Biraz uzun oldu ama özetlemek gerekirse durum bu : )
Inşallah dediğin gibi olur kardeşim parasal sıkıntılarım varda :(
Cebimde 5 kuruş yok ailem bakıyor bana..
manyaqq : Inşallah dediğin gibi olur kardeşim parasal sıkıntılarım varda :(
Cebimde 5 kuruş yok ailem bakıyor bana..

Paran yoksa açma kardeşim niye uğraşıyorsun illa açman gereklimi ? seni dürtüyolarmı sunucu aç diye..
Paran yoksa açma kardeşim niye uğraşıyorsun illa açman gereklimi ? seni dürtüyolarmı sunucu aç diye..
Peki benim sunucu açmam veya açamamam seni ilgiledirirmi ?
Novice
12.5
manyaqq :
"23 yaşında olduğumu ve 3 sene sphere ile ilgili çalıştımı dile getirdim..!"
--------------------------------------------------------------------------------------------------
"3 senedir hergün uğraştım demedimki size..
2 hafta uğraştım sonra bıktım !,Gene canım sıkıldı sphereye başladım 1 ay geçti sıkıldım..!"

Ben cevabını aldım teşekkür ederim.Ancak dikkatli okursanız yukardaki iki cümlede size ait kısa bir bilgi verebilirken boşuna uzatmışsınız.Neyse benim konuştuğum şeyde boştu ama yazarken daha dikkatli davranmak lazım.Asıl gelmek istediğim konu buydu =)

Bu arada sağlınız için üzüldüm keşke açıklamasaydınız daha iyi olurdu kendimi kötü hissettim.Bu konuda sizi kırdıysam özür dilerim.
Özür dileyecek bir durum yok ama ultima online bağımlısıyım napim :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.