Adept
4.3
Varolan bir dosya kullan, nasılsa temizliyor. Notepad ile boş dosyalar da yaratabilirsin istiyorsan.
tmm sagol Neran
Peki neran birşey daha Eski haritadan kalma şeyler var mesela şey Otlar Taşlar Felan Var Bazı Yerlerde Onlar Neden Kalkmıyor?
bak şöle yap static dosyasınındaki sttaicleri multools ile sil x 1 y 1 diger taraftada x 6143 y 4095 yap tamamen silinir
Anlamadım ? Multoolla Nasıl Silebilirim?
Yaff Merak Ettim Nasıl harita çiziyorsunuz?Örnek bi tane koyar mısınız?:O_o
Benim bir merak ettigim konu da fix table ile ilgili tam olarak ne işe yarar oradaki example.fix i kullansak yeterlimidir?

Ayrıca bazı renk sorularım olucak?

cobblestones, floorplates, cellar nerelerde kullanılıyor..

2tane cave var.. aralarındaki fark ne? maden ve dungeon mı? hangisi hangisi vs..

yol yaparken dirt ü mü kullanıcaz? desertway de yol mu?

Bu konu Kaankha tarafından düzenlendi(2007-10-23 19:54, 16 yıl önce)
Master
59.2997
Madenler bildiğim kadarıyla oyun içersinden yapılıyor sadece girişleri çiziliyordu hatırladığım.
renk konusunda cevap verebilecek kimse yokmu?? Neran??
Adept
4.3
Tam emin değilim, çünkü o programda iki özellik var. Biri standart renkleri, diğeri de 32bit renk destekleyen versiyonu. Ben ikincisini kullandım, dolayısıyla scriptleri de o şekilde modifiye ettim. Böylelikle şuan 120 yüksekliğe kadar destekliyor o Dragon. Normali 45'e kadar destekler. Eğer Dragon scriptlerine aşina değilseniz, normalini kullanmanızı öneririm, çünkü kendi sunucum için 32bitlik versiyonda birçok modifikasyon yaptım, herhangi bir açıklama veya döküman da hazırlamadım bu konuda, hiç upload edeceğimi düşünmemiştim çünkü.

Normal versiyonda, Addon'lardaki tabloda yazan renk çeşitleri ve terrian türleri uyuşuyor, sadece bazı renkler eksik veya kapatılmış durumda.

Ben yol yaparken, dirt'i kullandım.

Diğerlerini denemeni öneririm.
çok teşekkürler :)
peki bu example.fix tam olarak ne dir ne işe yarar gereklimidir?
Adept
4.3
Hiç kullanmadım diyeyim. :)
usta bide sana bir örnek vereyim karşılaştığım sorunla ilgili, ben alpha 2.0 versiyonunda çalışıyorum, bir harita yapıyorum yarısı grass yarısı su, sadece deneme amaçlı, parsing işlemleri sırasında water2x.txt de hata veriyor, tam olarak access violation at address 00402387 in module"dragon.exe". read of adress 1000FFFE. su kullanmayınca bir sorun olmuyor sadece grass yapabildim yani.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.