Merhaba ben uo ml maplarının tamamını ve doom dungeon mapını evde kurduğum sunucuya nasık ekleyeblirim ve dizayn edebilirim ?bununla ilgili bir konu bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
- spheretables.scp deki harita kodlarının başında // olmadığında (aktif olduğundan) emin olunuz,

- sphere.ini de "To activate ML-sized map..." diye devam eden satırın altında şu kodların olduğundan emin olunuz;
MAP0=7168,4096,-1,-1
MAP1=7168,4096,-1,-1
MAP2=2304,1600,-1,-1
MAP3=2560,2048,-1,-1
MAP4=1448,1448,-1,-1

- sphere.ini de "FeatureAOS" girdisine " 01 " değer atayınız ( FeatureAOS = 01 )
www.uoguide.com ; https://uo.stratics.com/ Dizayn Ve diger bilgileri burda bulursun.ML dungeonları,Heart wood ,sanctuary Görevleri aldıgın yerler var.ML dungeonları ikisi malasda,ikisi feluciada,birisi lost landde,biriside tokunada girişleri.ML hakkkında Bilgi istersen,Gauntless sistemi icinde yardım ederim sana.Oyun bilgisi olarak.Doom Dungeon ın Sistemi Second agede yapıcaksan luck sistemi eklemen gerekicek setlere.Oyun ile bilgi istersen doom veya Peerless boss,ML de neler olmalı Cogu seyini iyi bilirim.YArdım ederim.

Ayrıca Runuo emilatöründe soruyorsan Nerun Distro var o paket core codeları yapıyor otomatik.Bir iki kişininde var.En basit yapılımı runuoda nerun distro.Runuo nun forumunda Scripting relase e bak .ML de bu paketi eklemekle bitmiyor tabikide.bayagı eksik var.Questleri bastan tek ten incelemen gerekiyor.Scriptdeki yerleri fixlemen lazım.ML server yapmak cidden cok iyi ultima bilgisi ister.kendiligiden aktif olucak bişi yok.Craftable artifact ları düzenlemek basbaslıca bir iş.mesela Tinkerların yaptıgı Hitching Post (Replica ) var.Bu item Alcmey istiyor,lumberjack istiyor,inscriptions istiyor,Carpentry istiyor,Tinker istiyor; İns skili yanında mage olmadan olmaz,Alcemy dede Sand cıkartman lazım mining de istiyor.Ml de hepsi birbrine baglı.Ufacık bir item yapmak 6-7 skili kapsıyor.Cok iç içe gecmiş bir sistem.Peerles Boss larda her dungeon resmen bir sistem,Anahtarları var.named mosnter denilen ufak bosslar dan cıkan bazı özel anahtarlar var.Bütün peerles bossları cıkartmak icin 5-6 anahtar lazım oluyor.hade gectim bunu öncesinde Bu dungeonlara girmek için Questlerini almak gerekiyor.HEartwood veya sansactury den.Kimisi örnek veriyim Blighted Grove a girmek icin jhelomden questi alıyrosun gidiyorsun mining ile ML taş cıkartıyon.Granit cıkartyorsun sonra Gidip başka bişi daha yapıyorsun 4 tane quest çözüyorsun.Sonra Sana Recipe veriyor.Bu recipe ile Girebilmen icin gereken Bone masheta yı yapıyon oyle giriyorsun dungeona.Girdin dungeona icerde de quest var.O guesti alıp Gerekli anahtarları topluyorsun.Bu anahtarları toplayıp Melisenda nın bulundugu Bölüme gecebiliyorsun.yani Bunları sphere da bana yapabilicek birileri cok uzak geliyor.ML ne AOS a enziyor NEde Second age e .oyle yalın sade bir sistem degil.Her skili kullandırtıyor sana.hepsi Birbrine baglı.Bunları göz önünde bulundurun

Bu konu Knightsofwind tarafından düzenlendi(2011-02-12 14:39, 13 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.