Merhaba U-S Ailesi.Ben ne zmndır merak ettıgım gıbı en iyi ve güzel çalışan digerine göre daha az hata ortaya çıkartan sphere versiyonu nedir ? 55r Kullanıcıları En guzelının 55r oldugunu soyluyor fakat 55r yı kullanmayıpta 56b kullananlar ise 56b güzel dıyorlar sizce hangisi güzel.Ve siz hangi versiyonu kullanıyorsunuz.
56b daha iyi ama 57'de cikti..
Windows messenger mı yoksa windows live messenger mı ? gibi bir soru , sorunun cevabına gelince tabikide 56b performans , scripting , güvenlik , yenilik konularında bir basamak daha yukarda.
@unknow
Tabikide msn live daha güzel.fakat kullanana gore versıyonlar degısıyor ornek bır arkım 55r yı cok ıyı kullanıyor.digerı kullanamıyor.2.arkımda 56b yı ıyı kullanıyor işte bunlar arasındakı farkı bulmak ıstıyorum.Tabıkı yardımlarınızla.Şimdiden tesekkurler.
@HP-Nexiel
Evet 57b de cıktı fakat 57b ye bir cok fix gerekliymiş duydugum kafarıyla.Bug cokmus yani.Fakat su an kullanılan serılerden hangısı daha iyi onu arastırıyorum.
55r ile 56b arasında bir değişiklik yok 56b nin script yazma mantığı ile 55r nin ki aynı 56b sadece dahada güncellenmiş , kullanıcıya kolaylıklar ve ayrıcalıklar tanıyan versiyonu.
tabikide 56b sorunsuz bi server icin en iyi tercih :p
Bende Oyle dusunuyorum Fakat Bazı arklar 55r ustası olmuş sanırsam ki 55r yi savunurlar.Bazılarıda 55r yı kullanmayıp 56b yı kullanıp onun guzel oldugunu soyluyorlar.Fakar 55r dede olan buglar çogu fixleniyor.Ama 56b ile 55r arasındaki en onemlı ozellık nedir mysql u bılıyorum Scp Konusundan veya teot bug gibi vsvs ?
Arkadaşım ben boş yere mesaj yazıyorum galiba 55r nin 56b den daha iyi hiç bir yönü yok ki 55r savunulsun. ( ortalıkta 55r server yok ).

Güvenlik ; 55r serisi kullanan bir sunucuya kayıt sisteminde gerekli önlemler alınmazsa telnet yardımı ile kolaylıkla erişilebilir , clientten önlemini almadığı sürece kolaylıkla illegal yöntemler uygulanabilir.

Scripting ; 55r ile uzun uzun satırlar halinde yazdığın scriptleri 56b yöntemleri ile daha kısa bir şekilde yazabilirsin. Daha fazla trigger kullanabilirsin

Playerlarda

* @KarmaChange
* @FameChange
* @Mount
* @Dismount

Npclerde trigger kullanabilirsin.

* @ACCEPTITEM
* @ATTACK
* @CLICK
* @DCLICK
* @DEATH
* @FEAROFDEATH
* @FIGHTSWING
* @GETHIT
* @HIT
* @HitTry
* @HITMISS T
* @HITTRY
* @ITEMEQUIP @ITEMUNEQUIP
* @KILL
* @NPCACCEPTITEM
* @NPCFOLLOW
* @NPCHEARGREETING
* @NPCHEARNEED
* @NPCHEARUNKNOWN
* @NPCLOOKATCHAR
* @NPCLOOKATITEM @NpcLookAtItem
* @NPCLOSTTELEPORT
* @NPCREFUSEITEM
* @NPCSEENEWPLAYER
* @NPCSEEWANTITEM
* @PERSONALSPACE
* @RECEIVEITEM
* @REFUSEITEM
* @RENAME

* itemlerin altında işlemlerini kolaylaştıracak triggerlar kullanabilirsin.
* büyülerde yeni triggerlar kullanabilirsin.
* skillerde yeni triggerlar kullanabilirsin.

f_onaccount_login
f_onaccount_delete
f_onchar_create
f_onchar_delete
f_onserver_start
f_onserver_save
f_onserver_save_ok
f_onserver_save_fail
f_onserver_save_finished
f_onserver_exit
f_onserver_blockip

gibi kolaylık sağlan fonkiyonları zaten sphere sana sunmuş olur.

Bunlar sadece bir kısmı mysql ve diğer yenilikleri sphereserver.net spherewiki.com dan takip edebilirsiniz.

56b veya 55r kullanmak sana kalmış.

Bu konu unknow tarafından düzenlendi(2008-04-26 13:34, 15 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.