Arkadaşlar events ayni dialog gibi yapılan bir olayın altında kullanıldığını biliyorum ama ne okuduysam ne yazdıysam olmadı delirecem bi yardım ederseniz sevinirim..Örneğin bir taş !,Ona tıklayıca eventsimiz çalışıcak ve kendisine tıklandığında yazsın..
[itemdef i_tas]
 id i_gravestone_18

on=@dclick
 src.events +e_deneme
 return 1

on=@timer
 remove 1

[events e_deneme]
 on=@click
 src.message Nooreyn ?
 return 1
.events +e_deneme

yap

on=@click
src <------ src yi kaldır dene
Malesef On=@timeride srcyide sildim olmadı :(
Bu system dahi olmuyor:
Away

Bu konu manyaqq tarafından düzenlendi(2011-10-21 19:44, 12 yıl önce)
direk oyuncuya e_deneme verip denermisin bi

[events e_deneme]
on=@click
message @1153,,1 DENEME
return 1

bunu ekle

.xevents +e_deneme şeklinde oyuncuya komutu irdelersen bi bakalm ne olacak
[itemdef i_tas]
id i_gravestone_18
type t_script

on=@dclick
src.events +e_deneme
return 1

on=@timer
remove 1

[events e_deneme]
on=@click
say deneme
return 1
Malesef olmadı:
HATA !
Arkadaşım benim istediğim tıklayınca mesaj çıkması değil !
Bana ufak bir events.scp yazın,Yani içindeki olay events olayı olsunki nasıl kullanıldığını öğrenim..
Taş,Moongate veya NPC farketmez doğru çalışacak bir events yazarmısınız lütfen?
Master
59.2997
Gösterdiğin mesaj hata değil, uyarıdır. Type'ı geçerli bir tanımlama olmayan ve kullanımı için bir yol bulunamayan eşyalarda çıkar. Type değerine t_normal veya t_script vererek bunun önüne geçebilirsin. Lexis zaten belirtmiş, onun kodlarını kullanırsan problem yaşamazsın.

Ayrıca event sana şu an zaten veriliyor. Event verilirken ayriyeten mesaj, uyarı vb. işlemler gerçekleşmez. Oyun içinden .show events yazdığında çıkan mesajda event'ın karakterine verildiğini görebilirsin.

Event'ı öğrenmeye bir şey yok, adı üstünde olay demektir. Belirtilen tetikleyicileri (trigger) içinde barındıran tanımlamalardır. Tetikleyiciler kendi işlevlerindeki olaylar (eşyaya çift tıklama, yerden nesne alma, karaktere saldırma, karakteri öldürme .. vs.) gerçekleştiğinde çalışırlar. Mesela @itemclick herhangi bir nesneye tek tıklandığında çalışan bir tetikleyicidir. Bunların tamamına SphereWiki'den erişebilirsin, daha da detaylı bir kaynak bulamazsın.

Şu sayfaya göz atmakla başlayabilirsin; https://wiki.sphere.torfo.org/index.php/Items
Konu yanlış yerde

// Konu taşınmıştır

Bu konu Ghlahn tarafından düzenlendi(2011-10-24 23:10, 12 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.